تربیت مردم رسالت رهبران اسلامی/وضعیت مدیریتی قروه مناسب نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

تربیت مردم رسالت رهبران اسلامی/وضعیت مدیریتی قروه مناسب نیست

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
تربیت مردم رسالت رهبران اسلامی/وضعیت مدیریتی قروه مناسب نیست - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - قروه- پژوهشگر مسایل دینی کشور با انتقاد از به وجود آمدن یکسری از جریانات سیاسی در آستانه انتخابات، بر تربیت مردم و آگاه سازی آنان تأکید کرد و آینده ملت را برابر با شعور مردم دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه شهرستان قروه میزبان یکی از پژوهشگران مطرح مسایل دینی کشور بود. «علی اکبر رائفی پور» که به دعوت تعدادی از جوانان جهادی و انقلابی شهرستان آمده بود تا در نهضت روشنگری آینده ملت را تحلیل و به مردم نشان دهد.

وی در ابتدای سخنان خود با تأکید بر اینکه آینده ملت با تربیت مردم ترسیم می‌شود، اظهار داشت: سیستم تربیت مردم بسیار مهم است چرا که جامعه از دو قسم امام و امت تشکیل شده و در این میان امت شامل مردمی می‌شود که باید آگاه و دانا باشند.

به گفته «رائفی پور» جامعه باید تربیت شود و مربی برای این کار هم خداست، لذا وظیفه رهبران جامعه اسلامی تربیت مردم است و نباید بگذارند عده‌ای با تندرویهای بیخود مردم را از انقلاب بیزار کنند.

تربیت مردم رسالت رهبران اسلامی/وضعیت مدیریتی قروه مناسب نیست - 8

وی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات و فعالیت عده‌ای در زمینه تأثیرگذاری بر روی مردم، افزود: تا انتخابات دست فرمان این عده به دور مباحثی همانند دفاع از حقوق زنان، حقوق کارگران، فیلترینگ و … می‌چرخد و می‌خواهند با این ترفند راه خود را پیش بگیرند.

«رائفی پور» با انتقاد از ضعف نمایندگان مجلس در انجام وظایف قانونی خود، تصریح کرد: مملکت نیاز به به تدوین قانونی اساسی دارد و مجلس باید این قانون را تصویب کند این در حالی است که مجلس هنوز در شفافیت آرای خود مانده و حاضر نیست برای ملت شفاف باشد.

مطابق اظهارات وی ۱۷۰ نفر طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس را امضاء کردند اما تنها ۶۰ نفر به آن رأی موافق دادند و مابقی یعنی منافق اند.

«رائفی پور» با تأکید بر اینکه آینده ملت مساوی است با شعور ملت، فهم ملت، دانایی ملت، احمق نبودن ملت، پینکیو نبودن ملت، آگاه بودن ملت، گفت که جامعه باید بفهمد اهم و مهم چیست و اولویت‌ها برایش کدام است.

وی با بیان اینکه چه فهمی از اولویت‌ها داریم، عنوان کرد: باید فکر کنیم آینده چه می‌شود و در انتخابات آینده به کسانی رأی دهیم که شفاف باشند و باید دانست که اولویت‌ها چپ و راست ندارند و اصلاح طلب و اصول گرا نمی‌شناسند.

تربیت مردم رسالت رهبران اسلامی/وضعیت مدیریتی قروه مناسب نیست - 14

«رائفی پور» در ادامه به شکل گرفتن فساد در جامعه پرداخت و بیان کرد: فسادی که در کشور در حال اتفاق افتادن است، فساد تکراری است و در این بین یک دیندار واقعی پیدا نمی‌شود جلوی این سوراخ فساد را بگیرد و اینجا مردم باید این دیندار واقعی را انتخاب نمایند.

توجیه مردم برای اینکه گول نخورند و آگاه کردن آنان در هر شرایطی از جمله راهکارهایی است که این پژوهشگر دینی آن را مهم می‌داند. در واقع براساس سخنان «رائفی پور» همه این‌ها بستگی دارد که چقدر هوشیار باشیم و بدانیم که تا انتخابات همچنان این جریانات ادامه می‌یابد.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

آنچه وی به عنوان خط فهم خود معرفی کرد این است که عاشق کشورت باش، عاشق دین و مذهبت باش و به کشور خدمت کن و در این راستا نه چپ می‌شناسم و نه راست، نه اصلاح طلب و نه اصول گرا.

مطابق بیانان این پژوهشگر دینی اصول گرایی یعنی اصول را قبول داری و اصلاح طلب هم به دنبال اصلاح امور است و اصلاح چه چیزی؟ فساد! ما هم قبول داریم این را منتهی در این وسط یک نفر می‌آید و یک نفر می‌رود و یک اتوبوس آدم را عوض می‌کند و این شهر را به ثبات می‌رساند آیا!؟

«رائفی پور» به تغییرات مکرر فرمانداران قروه هم گریزی زد و یادآور شد: شما وقتی مسئول شوید و فقط ۹ ماه در رأس کار باشید به سراغ کارهای زیرساختی می‌روید؟ نه هرگز!

وی علت این کار را در این دانست که خط انقلاب را گم کردیم، خط اباعبدالله را گم کردیم و درگیر چپ و راست شدیم! لذا ول کنید این قصه‌ها را و دریابید جوانان شهیدی که رفتند و پرپر شدند.

تربیت مردم رسالت رهبران اسلامی/وضعیت مدیریتی قروه مناسب نیست - 22

«رائفی پور» با بیان اینکه همین شهر قروه در عرض یک هفته ۴ شهید داده، گفت که این شهیدان رفتند برای امنیت برای اینکه آسوده باشیم و بدانیم که آیا باید بچه‌ای یتیم شود که او هرکاری خواست بکند! زنی بیوه شود که او هرکاری خواست بکند! این شرافت است آخر!؟

به گفته وی اگر دین ندارید آزاد مرد باشید، اگر دین ندارید مرام داشته باشید، اگر دین ندارید معرفت داشته باشید، اگر دین ندارید پهلوان باشید.

«رائفی پور» با تأکید بر اینکه خود کرده را تدبیر نیست و از ماست که برماست، افزود: مقصر همه مشکلات خودمانیم و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، در زمان موسی فرعون هیچ غلطی نکرد و همه غلط‌ها را قارون دزد و اقتصادی و سامره مفسد فرهنگی و مذهبی کرد.

وی تحریم‌های امریکا را در بالا رفتن نرخ دلار بی تأثیر دانست و با کنایه خطاب به مسئولان و نمایندگان مجلس گفت که‌ای کاش به اندازه بچه‌ها کارتون نگاه می‌کردند این افراد تا حداقل درکی از کسری مسایل می‌داشتند.

«رائفی پور» در خاتمه خطاب به مردم تصریح کرد: مردم باید با مطالبه‌گری از نمایندگان و مسئولان بخواهند که اموال دارایی‌های خود را شفاف کنند، وعده‌های خود را شفاف بیان کنند چرا که به عمل حرف برآید به سخنرانی و سخن دانی نیست.

تربیت مردم رسالت رهبران اسلامی/وضعیت مدیریتی قروه مناسب نیست - 29

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم لحظه برخورد راکتی از غزه به یک بزرگراه در مرکز فلسطین اشغالی

مهرمهر9 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
سفیر بولیوی در تهران، با اشاره به تحولات اخیر در کشورش که منجر به استعفای رئیس‌جمهور این کشور آمریکای لاتین شد، اعلام کرد: کودتای رخ‌داده در بولیوی رنگ فاشیستی دارد و جان رئیس‌جمهور «اوو مورالس» در خطر است. او گفت: در مواردی، اشخاص بیگانه حرکات اعتراض آمیزی در بولیوی را رهبری می‌کنند مانند آنچه که در تحولات ونزوئلا شاهد آن بودیم. روز گذشته اقدامات خشونت‌آمیز در بولیوی شدت گرفت و آقای رئیس جمهور و معاون او به خاطر احترام به امنیت بولیوی و مردم تصمیم گرفتند که استعفا بدهند. سفیر بولیوی با اشاره به کینه‌ای که آمریکایی‌ها از مولارس دارند در بخش پایانی صبحت‌های خود تاکید کرد: کودتا در بولیوی به پایان نرسیده است، جان رئیس جمهور مورالس در خطر است و یکی از اهداف کودتاچیان پایان دادن به جان رئیس جمهور است. ما از ملت‌های دنیا می‌خواهیم که به فراخوان بین المللی برای حمایت از رئیس جمهور و حفظ جان او بپیوندند و از این فراخوان حمایت کنند.

فیلم| شلیک پلیس هنگ‌کنگی از فاصله نزدیک به یک معترض

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
این ویدئو افسر پلیس هنگکنگ را در حال تلاش برای مهار کردن یک معترض نشان می‌دهد، پیش از آن که از فاصله نزدیک به پشت یک معترض دیگر شلیک کند. این معترض روی زمین می‌افتد و افسر دو بار دیگر او به شلیک می‌کند. این ویدئو مربوط به تظاهرات روز دوشنبه ۲۰ آبان در هنگ‌کنگ است که معترضان در ساعات ازدحام بامدادی ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی را بند آوردند. فیلم به طور گسترده‌ای روی اینترنت منتشر شده است.

در میان مردم …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با هم و در کنار هم بودن، از راه‌های رسیدن به موفقیت است، این جان کلام مردمی است که امروز خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به میان آنان رفت …همدلی و همراهی مسولان، جلوگیری از سنگ‌اندازی برنامه‌های کاری، وظیفه شناسی مسولان، علنی نشدن اختلافات، رسیدگی و درک نیاز‌های مردمی، به فکر آینده‌سازان ایران بودن و رعایت حقوق مردم از مهمترین محور‌های گفتگوی خبرنگار ما با مردم بود.
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

نظرها

اخبار بیشتر