فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
بعد از حاشیه‌هایی که به‌دلیل تصمیم جنجالی سعید ملایی مطرح شد و پاسخ رئیس کمیته ملی المپیک به شیطنت‌های رئیس فدراسیون جهانی جودو، روز گذشته خبری مبنی بر تعلیق فدراسیون جودوی کشورمان مطرح شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، اوایل شهریورماه خبر پناهندگی قهرمان جودوی کشورمان منتشر شد. سعید ملایی که یکی از شانس‌های مسلم کسب مدال ایران در المپیک تابستانی توکیو ۲۰۲۰ در رشته جودو محسوب می‌شود و بهترین جودوکار کنونی ایرانی در رنکینگ فدراسیون جهانی است، طی اقدامی بحث‌برانگیز در شبکه‌های اجتماعی از فدراسیون بین‌المللی جودو درخواست کمک برای حضور تحت لوای تیمی دیگر در المپیک سال آینده کرده است. فدراسیون جهانی پیش از این در چند مرحله به فدراسیون و کمیته ملی المپیک ایران، هشدار‌های کتبی و شفاهی داده بود. سعید ملایی در مسابقات اخیر قهرمانی جهان با پنج پیروزی پیاپی به نیمه نهایی رقابت‌های جهانی راه یافت؛ اما با گردن نهادن به تصمیمات مسئولان تیم، این بخت پررنگ را از دست داد تا در فینال به حریفی از رژیم‌صهیونیستی برخورد نکند. گفتنی است، در صورت صعود ملایی به مبارزه نهایی و سپس خودداری این ورزشکار از شرکت در مسابقه فینال مقابل نماینده رژیم‌صهیونیستی، عواقب فاجعه‌باری برای کاروان ورزش ایران، فدراسیون جودو و احتمالا خود این ورزشکار به‌وجود می‌آمد که شامل محرومیت‌های وسیع می‌شد.

شیطنت فدراسیون جهانی

در پی اتفاقات به‌وجود آمده برای سعید ملایی جودوکار ایران در رقابت‌های جهانی و برخی رفتار و دخالت‌های رئیس فدراسیون بین‌المللی جودو، رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نامه اعتراضی شدیدالحنی در این زمینه برای توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک ارسال کرد. صالحی‌امیری دربخشی از این نامه با اشاره به سناریوی از پیش برنامه‌ریزی شده ویزر (رئیس فدراسیون جهانی جودو) اعلام داشته که وی در حاشیه مسابقات جهانی ژاپن شرایط دلهره‌آور و پراسترسی را برای سعید ملایی ملی‌پوش کشورمان به تصویر کشیده و به وی القا نموده که در صورت بازگشت به وطن، با مشکل روبه‌رو خواهد شد. ویزر با قول حمایت از این ورزشکار برای پیوستن به تیم پناهندگان IOC، سعی در ترغیب ورزشکار به درخواست پناهندگی در آلمان نموده است و شکی نیست که ملایی به‌دلیل همین فضای التهاب‌آور به‌وجود آمده در مسابقات جهانی نتیجه نگرفته است. «مطلع باشید که به ملایی پیغام و اطمینان داده‌ام هیچ تهدیدی متوجه شخص وی و خانواده‌اش نبوده و نیست و ضمانت می‌نمایم که همچون یک قهرمان در ایران با آغوشی باز مورد استقبال قرار خواهد گرفت».

محرومیت ایران

سایت فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد که فدراسیون ایران را تعلیق کرده است. سایت فدراسیون جهانی جودو در بیانیه خود نوشت: فدراسیون جهانی جودود (IJF) مطلع شده است که در تاریخ ۲۸ آگوست سال ۲۰۱۹، در جریان رقابت‌های قهرمانی جهانی اخیر در توکیو، یک جودوکار از ایران، آقای سعید ملایی (دسته منهای ۸۱ کیلوگرم) از سوی مقامات ایرانی و فدراسیون جودوی ایران دستور گرفته که از ادامه رقابت‌ انصراف دهد تا از رویارویی احتمالی با ورزشکار رژیم‌صهیونیستی - در این مورد ساگی موکی - جلوگیری کند. حقایق و اعمال صورت گرفته در تضاد فاحش با محتوای نامه‌ای است که در تاریخ هشتم می‌سال ۲۰۱۹ با امضای رئیس کمیته ملی المپیک ایران، آقای سیدرضا صالحی‌امیری و رئیس فدراسیون جودوی ایران، آقای آرش میراسماعیلی به فدراسیون جهانی جودو ارسال شد که در آن قویا تایید شده بود …. «بدین وسیله ما مایلیم تایید کنیم که کمیته ملی المپیک ایران باید کاملا مطابق منشور المپیک و اصل مبارزه با تبعیض‌نژادی این منشور عمل می‌کند و فدراسیون جودوی ایران هم باید کاملا مطابق منشور المپیک و اساسنامه فدراسیون جهانی جودو عمل کند.» کمیته اجرایی فدراسیون جهانی جودو چنین اعمالی را غیرقابل تحمل دانسته و متعاقبا مطابق با بند ۲۸ اساسنامه این فدراسیون، تصمیم به آغاز یک فرآیند انضباطی علیه فدراسیون جودوی ایران و ارجاع این پرونده به کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی جودو گرفت. کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی جودو با بررسی پرونده به این نتیجه رسیده است که بند ۲۸٫۲ اساسنامه فدراسیون جهانی جودو در این مورد قابل اجرا است. مطابق بند ۲۸٫۲.۴ اسناسنامه فدراسیون جهانی جودو، اعمال صورت گرفته آنقدر جدی بوده‌اند که مشمول تعلیق محافظتی می‌شوند. کمیسیون انضباطی در گذشته نیز متوجه ارتکاب چنین تخلفاتی شده است. در جریان المپیک ۲۰۰۴، رئیس فعلی فدراسیون جودوی ایران، آرش میراسماعیلی از سوی مقامات ایران دستور گرفت که از مسابقه‌دادن خودداری کند تا از رویارویی احتمالی با یک ورزشکار رژیم صهیونیستی جلوگیری کند. اتفاقی مشابه نیز در جریان مسابقات جایزه بزرگ ۲۰۱۹ پاریس در مورد سعید ملایی رخ داد. کمیسیون انضباطی همچنین اعلام می‌دارد که رویداد بعدی فدراسیون جهانی جودو در تاریخ بیستم سپتامبر سال ۲۰۱۹ به‌عنوان جایزه بزرگ در تاشکند برگزار خواهد شد. این کمیسیون دلیلی محکمی برای باور این موضوع دارد که فدراسیون جودوی ایران بار دیگر و مکررا دست به تخلفات دیگر و اعمال ناقض منافع مشروع، اصول و اهداف فدراسیون جهانی جودو خواهد زد. بر اساس موارد فوق‌الذکر، کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی جودو اعلام می‌کند: فدراسیون جودو ایران می‌تواند نسبت به حکم صادر شده به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) اعتراض کند. مهلت قانونی برای اعتراض ۲۱ روز از زمان دریافت حکم است. تعلیق حفاظتی در نظر گرفته شده برای فدراسیون جودوی ایران از تمامی رقابت‌ها و فعالیت‌های اجرایی و اجتماعی، از ۱۸ سپتامبر تا زمان اعلام حکم نهایی در خصوص این پرونده از سوی کمیسیون انضباطی اجرایی است. این تعلیق حفاظتی با وجود نهایی نبودن حکم، بلافاصله لازم‌الاجرا است.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

واکنش فدراسیون

آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد و سناریوی از پیش تعیین شده بود و متاسفانه ورزشکار ما هم وارد این موضوع شد و در نهایت با ایمیلی که دریافت کردیم، مطلع شدیم تعلیق انجام شده است، گفت: ۱۳ سپتامبر ایمیلی دریافت کردیم که در آن اعلام شده بود، پنج نفر را برای کمیته انضباطی به منظور بررسی موضوع ایران منصوب کردند و از من خواسته بودند گزارشی را ارائه کنم که دفاع ایران به چه صورت خواهد بود. میراسماعیلی با اشاره به ایمیلی که با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به‌صورت کتبی برای دفاع ارائه شده است، توضیح داد: متاسفانه به یکباره دیدیم ایمیلی که فدراسیون جهانی ارسال کرده، کاملا متفاوت از روالی است که خودشان تعیین کردند و حتی قرار بود در گرندپری اسکندریه ۲۲ و ۲۳ سپتامبر کمیته انضباطی برگزار و به‌صورت موقت ایران را تا رسیدگی نهایی تعلیق کنند؛ اما در ایمیل تمام موارد فدراسیون جهانی نقض شد. وی با بیان اینکه گزارش فدراسیون جهانی از جودوی ایران حاوی ادعاهای دروغین نسبت به جودوی ایران است، تصریح کرد: فدراسیون جودو با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دیپلماسی خودش را خواهد داشت که امیدوارم از این مرحله سخت و تعلیقی که همراه با تحریم‌ها علیه مردم ایران است؛ عبور کنیم و در این جنگ نابرابر به‌عنوان سرباز مملکت که به آب و خاک پایبند است، پیروز شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | روایت خبرگزاری فارس از پایان توهمات روح الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

روحانی: حقوق‌ها غیرعادلانه بود، ولی نجومی نه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز، امروز لیر ترکیه مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که لیر ترکیه که روز قبل تا ۱,۹۵۸ (یک هزار و نهصد و پنجاه و هشت) تومان رسیده بود، امروز - دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ مصادف با ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ - با کاهش ۰٫۶۱ درصدی به ۱,۹۴۶ (یک هزار و نهصد و چهل و شش) تومان رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر لیر ترکیه قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱,۹۴۶ -۱۲ -۰٫۶۲ امروز ۱,۹۵۸ -۱۳ -۰٫۶۷ روز قبل ۱,۹۷۱ -۱۷ -۰٫۸۷ ۲ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
شرکت مدیران خودرو، شرایط فروش ویژه‌ای را برای محصولات «ام وی ام» اعلام کرده است. شرکت مدیران خودرو، شرایط فروش ویژه‌ای را برای محصولات «ام وی ام» اعلام کرده است. به گزارش عصر ایران، بر اساس این طرح ۷ محصول ت MVM در اقساط ۱۲ تا ۶۰ ماهه به خریداران عرضه می‌گردد. نرخ سود تسهیلات تمامی خودروها ۲۱ درصد و زمان تحویل نیز ۳۰ روز کاری و مدل خودرو نیز ۹۸ می‌باشد. جدول فروش به شرح زیر است/ برای مشاهده در جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری با هشدار درباره کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور، گفته است: مشترکین تلفن همراه باید مراقب تماس با شماره‌های ناشناس و کلیک روی لینک‌های ناشناس باشند. تعداد زیادی از مشترکان تلفن همراه عادت دارند پس از هر تماس ناموفق، اقدام به برقراری تماس با فرد تماس گیرنده کنند؛ به دلیل آن‌که این تماس‌ها از سرشماره‌های بین‌المللی برقرار می‌شود، به محض تماس هزینه‌های سنگینی به مشترک ایرانی تحمیل می‌شود. در این راستا، پیمان قره‌داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری- نیز درباره کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور هشدار داد و گفت: در این نوع از کلاهبرداری مخابراتی که به آن تماس و قطع تماس (wangiri) گفته می‌شود کلاهبرداران یک تماس بی‌پاسخ (missed call) و یا یک لینک اینترنتی به گوشی تلفن مشترکین ارسال می‌کنند. کاربران پس از مشاهده تماس ازدست‌رفته (missed call) روی گوشی با شماره درج‌شده تماس می‌گیرند که این تماس‌ها عموما به مقصد کشورهای خارجی (اغلب کشورهای آفریقایی) هستند. قره‌داغی خاطرنشان کرد: کاربران باید پس از کلیک روی لینک ناشناس درصورت برقراری تماس خارجی، تماس را قطع کنند و درصورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمائی می‌توانند با مرکز تماس اپراتور خود تماس بگیرند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیدواریم با همکاری بخش بهداشت و درمان نیز بتوانیم در سال‌های آینده آمار‌های خوبی از روند پیشرفت داشته باشیم. وی با بیان اینکه ما ۴۰ میلیون بیمه شده در کشور داریم گفت: در سال ۹۶، مراجعه بیمه شدگان ما ۱۹۵ میلیون بار در سراسر کشور بوده است. مدیر عامل بیمه سلامت ایران گفت: رویکرد وزارت بهداشت با توجه به تاکیدات این وزارت، پاسخگویی و تعامل با رسانه هاست و از آنجا که رسانه ملی می‌تواند در این عرصه نقش آفرینی کند می‌خواهیم از این ظرفیت برای ارتقای سواد سلامت و آگاهی مردم استفاده کنیم. موهبتی گفت: در تفاهم نامه همکاری ۵ ساله‌ای که به ا مضای رئیس صداوسیما رسیده قرار شده است که با ارائه اطلاعات و آگاهی به دنبال منطقی سازی رفتار مردم باشیم از جمله در مصرف دارو و یا مراجعه به پزشکان لذا کمیته‌ای برای اجرایی شدن این تفاهم نامه به زودی عملیاتی می‌شود و امیدواریم به زودی محصول این همکاری را ببینیم. آشنایی مردم با ابعاد مختلف خدمات بیمه سلامت در بحث پیشگیری و سلامت و درمان و دارو از جمله محور‌های این تفاهم نامه همکاری است که قرار است در قالب آگهی تلویزیونی (تیزر)، فیلم و سریال و پیام‌های بهداشتی در شبکه‌های صداوسیما به صورت هنری و آموزشی به مردم ارائه شود.

نظرها

اخبار بیشتر