با این راهکار‌ها در زمان خواب مو‌هایتان را پرپشت کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سلامت
با این راهکار‌ها در زمان خواب مو‌هایتان را پرپشت کنید

با این راهکار‌ها در زمان خواب مو‌هایتان را پرپشت کنید

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
مو‌ها حتی در زمان خواب به مراقبت و رسیدگی دارند تا دچار آسیب نشوند و شب هنگام یکی از بهترین زمان‌ها برای حفظ سلامت موهاست.

به گزارش افکارنیوز،

استراحت و خواب یکی از اصلی‌ترین بازه‌های زمانی در طول شبانه روز برای سلامت بدن انسان، ترمیم آسیب‌ها، بهبود حافظه و استراحت قلب است.

اخبار اجتماعی _ در طول روز و شب افراد به ویژه بانوان هزینه‌های فراوان صرف سلامت و زیبایی پوست خود می‌کنند، به طور مثال از کرم‌های ضد چروک در طول شب استفاده می‌کنند تا پوستی زیبا و شفاف داشته باشند.

مطالعه‌های دانشمندان نشان می‌دهد، اصلی‌ترین زمانی که پوست صرف ترمیم و بازسازی آسیب‌های خود می‌کند شب‌ها در زمان استراحت افراد است به همین دلیل توصیه می‌شود مطابق دستور پزشکی بیشتر محلول‌ها و لوسیون‌های پوستی در طول شب استفاده شود تا اثربخشی بیشتری داشته باشد.

افزون بر محافظت از پوست، زمان خواب و استراحت یکی از بهترین زمان‌ها برای کمک به تقویت، رشد و سلامت موهاست؛ یکی از اصلی‌ترین آسیب‌ها به مو در زمان خواب و به دلیل بی دقتی و تنبلی افراد به ویژه بانوان روی می‌دهد.

زمانی که فرد درحال خواب به سرمی برد، کیفیت دمای اتاق، میزان رطوبت اتاق، بالشی که فرد از آن استفاده می‌کند، نوع بستن و یا بافت مو‌ها همگی بر سلامت یا آسیب مو‌های سر اثرگذار است.

برای خواب از بالشت‌های ابریشمی یا بالشت‌های دارای روبالشتی ابریشمی استفاده کنید. بالشت تولید شده از دیگر الیاف سبب از بین بردن رطوبت مو‌ها و خشک شدن و درنهایت ریزش مو‌ها می‌شود.

استفاده از بالشت ابریشمی سبب درخشان شدن موها، جلوگیری از ایجاد چین و چروک پوستی و جلوگیری از بروز موخوره و شکستگی ساقه مو‌ها می‌شود.

یکی از مزایای استفاده از بالشت ابریشمی جلوگیری از گره خوردن مو‌ها و ناتوانی فرد برای باز کردن گره‌ها و شانه کردن مو‌ها می‌شود.قبل از خواب به ویژه بانوانی که دارای مو‌های بلند هستند، بهترین توصیه برای سلامت موهایشان بافت شل مو‌ها و قرار دادن مو‌ها بالای سراست به طوری که سرفرد برروی ساقه موهایش قرارنگیرد.

خوابیدن و قراردادن سر روی ساقه مو‌ها سبب شکستگی ساقه‌ها، کشیدگی و کنده شدن به وسیله فشاروارد از جمجمه به بالش و سختی شانه کردن تار‌های مو پس از بیدار شدن می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

استفاده از بیگودی فلزی در زمان خواب به دلیل وجود فلز نوک تیز درآن برای سلامت پوست بسیار مضراست و می‌تواند سبب آسیب دیدن تار‌های مو شود؛ کارشناسان توصیه می‌کنند افراد به جای خرید بیگودی فلزی از نوع پلاستیکی آن استفاده کنند که دارای قطعه‌های فلزی خطرناک نیست.

یکی از عادت‌های نادرست عده زیادی از افراد به ویژه بانوان، استراحت و خواب بلافاصله پس از استحمام و با مو‌های خیس است. این کار به ویژه در افراد دارای مو‌های فر و بلند می‌تواند سبب ایجاد گره در موها، شکستگی ساقه‌های مو و مشکل در شانه کشی آنها شود.

همیشه بازه زمانی مناسب بین زمان خواب و رفتن به حمام درنظر بگیرید تا در زمانی که هنوز بیدارهستید موهایتان به طور طبیعی خشک شود، استفاده از روغن متناسب با جنس موها، استفاده از کلاه مخصوص جمع کردن مو‌ها و بافتن آن‌ها هم می‌تواند مانع از آسیب مو در زمان خواب شود.

شانه کردن مو‌ها با یک شانه دندانه درشت پیش از خواب می‌تواند سبب کاهش شکستگی تار‌های مو و گره خوردگی آنها در یکدیگرشود.

مانند پوست مو‌ها درزمان خواب بیشترین بازسازی را دارند برای کمک به تقویت مو‌ها و جلوگیری از ریزش آنها می‌توانید از روغن‌های گیاهی مانند روغن آرگان استفاده کنید و ساقه‌های مو را به آن آغشته کنید. این کار باعث می‌شود تا مو‌ها مواد مغذی در زمان شب و ترمیم سلول‌های خود به دست آورند.

وجود آب و هوای خشک در محل استراحت هم می‌تواند سبب شکنندگی تار‌های مو و بروز مشکل هایی، چون ریزش، نازک شدن مو‌ها و شکنندگی آنها شود. اگر فضای خانه و محل استراحت شما دارای آب و هوای خشک است، یکی از بهترین راه حل‌ها استفاده از دستگاه‌های رطوبت ساز درزمان استراحت شبانگاهی است.

وجود آب و هوای معتدل در زمان خواب افزون بر کمک به سلامت مو، سبب شادابی پوست و جلوگیری از ایجاد خشکی در لب‌ها می‌شود.

منبع: byrdie

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد دانه‌های گوجه فرنگی می‌توانند به عنوان یک عنصر طبیعی برای داشتن زندگی طولانی‌تر استفاده شوند. ضمن این که به عنوان جایگزین طبیعی آسپرین کاربرد دارد. خواص گوجه فرنگی: گوجه فرنگی اشتهاآور، برطرف‌کننده ضعف و خستگی، تقویت‌کننده سلسله اعصاب و همچنین قلب و دستگاه گردش خون است. ۲- سرخ کردن زیاد گوجه فرنگی در روغن باعث سنگینی هضم آن می‌شود و روی آتش کباب کردن آن مناسب است. ۴- خوردن گوجه فرنگی، برای بعضی بیمارانی که دچار حساسیت یا آلرژی (خارش بدن، قرمز شدن پوست، آسم، کهیر و …) هستند، ضرر دارد.

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
رکنارکنا10 ساعت قبل
همچنین مصرف بیش از شش فنجان چای در روز با کاهش ۳۶ درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی ارتباط داشت. این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف دو تا چهار فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. محققان خاطر نشان کردند که فواید مصرف چای بر سلامت قلب می‌تواند مرتبط با فلانوئیدها باشد که یک آنتی اکسیدان طبیعی در چای است. با این وجود، محققان خاطرنشان کردند که در این مطالعه میزان مصرف چای بر اساس گزارشی است که خود افراد شرکت کننده ارائه داده‌اند و اطلاعاتی در مورد نوع چای مصرفی این افراد وجود ندارد؛ با این حال در هلند ۷۸ درصد مصرف چای مرتبط با چای سیاه و ۴٫۶ درصد آن مربوط به چای سبز است. محققان همچنین افزودند که افراد شرکت کننده در این مطالعه که چای مصرف می‌کردند، سیگار نمی‌کشیدند و نسبت به افرادی که قهوه مصرف می‌کردند، رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم‌تری داشتند.
الفالف14 ساعت قبل
پنج دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه۲۹ آبان ۱۳۹۸، ۰۸:۳۶ ۳۹۸۰۸۲۹۰۲۰زنجبیل از جمله طعم‌دهنده‌ها بخصوص برای چای به حساب می‌آید. افزودن این گیاه خوراکی به وعده صبحانه فواید زیادی برای بدن دارد. صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است و افزودن زنجبیل که سرشار از مواد مغذی است، می‌تواند برای بدن مفید باشد. در این اینفوگرافی پنج خاصیت این گیاه معرفی شده است.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
دلایل تورم پاگردش خون نامناسب در قسمت پایینی بدن دلیل اصلی تورم پاها محسوب می‌شود. احتباس مایع یکی دیگر از دلایل شایع تورم پاها در نظر گرفته می‌شود که ممکن است به واسطه مشکلات کلیوی رخ دهد. پوشیدن کفش راحتاستفاده از یک کفش راحت با قابلیت گردش مناسب هوا می‌تواند احتمال عود تورم را کاهش دهد. دوش آب سردیکی از بهترین روش‌های طبیعی برای کاهش تورم پاها استفاده از آب سرد است. استفاده از نمک فرنگی اصلحمام نمک فرنگی اصل یک درمان کلاسیک برای تسکین تورم پاها محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آخرین تمرین تیم امید برگزار شد

نود5 دقیقه قبل

گرفتار شدن ۵۰ خودرو در برف خوزستان

رکنا6 دقیقه قبل

راهپیمایی تقویت وحدت و امنیت جامعه در بروجرد برگزار می‌شود

مهر8 دقیقه قبل

دو مغازه عروسک فروشی در بازار تهران آتش گرفت

رکنا11 دقیقه قبل

۲۴۰۰ بازداشتی در جریان اعتراضات عراق آزاد شدند

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل