جذابیت سرمایه‌گذاری در بورس برای مازندرانی‌ها ماندگار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اقتصادی

جذابیت سرمایه‌گذاری در بورس برای مازندرانی‌ها ماندگار شد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
جذابیت سرمایه‌گذاری در بورس برای مازندرانی‌ها ماندگار شد - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - با وجود کاهش بیش از پنج هزار واحدی شاخص قیمت سهام در بورس کشور، در هفته جاری حدود ۸۰۰ میلیارد ریال سهام در بورس منطقه‌ای مازندران داد و ستد شد که نسبت به هفته‌های اخیر افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فعالان بازار سرمایه در مازندران در هفته جاری که ساعت ۱۲ دیروز چهارشنبه پایان یافت در مجموع تعداد ۱۳۹ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۶۲ سهم را به ارزش ۷۹۷ میلیارد و ۱۰۶ میلیون ریال معامله کردند.

رشد ارزش معاملات بورس مازندران در حالی بود که شاخص قیمت سهام بورس دیروز هفت هزار و ۹۱۵ واحد و در کل هفته پنج هزار و ۷۶۴ واحد کاهش داشت و به پله ۲۹۴ هزار و ۱۶۷ واحد عقب نشینی کرد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۱۲۱ واحد کاهش به ۸۴ هزار و ۲۴۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۱۹ واحد کاهش به ۵۶ هزار و ۳۹۵ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با هشت هزار ۸۹۲ واحد کاهش به رقم ۳۳۷ هزار و ۸۴۵ واحد رسید، شاخص بازار اول پنج هزار و ۸۰۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۵ هزار و ۸۷۶ واحد کاهش داشتند.

با این وجود نه تنها از روند رو به رشد ارزش معاملات بورس مازندران کاسته نشد، بلکه در هفته نخست شهریور حدود ۶۶۵ میلیارد ریال، هفته دوم ۵۴۰ و در آخرین هفته نیز به حدود ۸۰۰ میلیارد ریال رسید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این هفته بازاریان بورس منطقه‌ای مازندران ۵۵۱ میلیارد ریال سهم فروختند و سهم سبد خرید سهام نیز به ۲۴۷ میلیارد ریال رسید.

در این هفته سهام شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، پتروشیمی پارس، سرمایه گذاری دارویی تامین، بانک تجارت و سرمایه گذاری پردیس بیشترین ارزش معاملات استان را به خود اختصاص دادند.

علاوه بر این در تالار‌های بورس کشور نیز بین تمامی نمادها، بانک کارآفرین (وکار) با ۳۵ واحد و سیمان تهران (ستران) با ۲۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنی فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۹۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۵۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۹۲ واحد، شرکت مخابرات ایران (اخابر) با ۲۷۵ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۶۷ واحد، س. صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۴۵ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۱۹ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

در آخرین روز هفته کاری بورس کشور در میان تمامی نمادها، نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و پالایش نفت تهران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار سهامدار در بورس منطقه‌ای مازندران فعال هستند.

۷۳۳۵/۱۶۵۴

جذابیت سرمایه‌گذاری در بورس برای مازندرانی‌ها ماندگار شد - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش مدیکال نیوز، تشخیص آرتروز روش‌های مختلفی دارد. در این روش جدید میکروفون‌های کوچکی به زانو متصل می‌شود تا صداهای با فرکانس بالای مفاصل زانو را حین نشستن، راه رفتن و ایستادن تشخیص دهد. در مرحله بعدی این سیگنال‌ها توسط کامپیوتر تجزیه و تحلیل می‌شوند تا سلامت مفاصل زانو به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این راهکار اولین بار است که برای تشخیص آرتروز زانو مورد استفاده قرار می‌گیرد و دقت آن بسیار بالاست. شایع‌ترین دردهای ناشی از آرتروز در نواحی زانو، لگن، ستون فقرات و دست دیده می‌شود.
ایبناایبنا21 ساعت قبل
در این راستا، شاخص ترکیبی شانگهای چین با کاهش ۰٫۲۶ درصدی ارزش در سطح ۲,۹۷۱٫۰۵ واحد قرار گرفت. شاخص نیکی ۲۲۵ بورس ژاپن نیز با کاهش ۰٫۰۹ درصدی به سطح ۲۲,۴۵۱٫۸۶ واحد رسید. ارزش شاخص سنسکس بورس هند با افزایش ۰٫۲۱ درصدی به ۳۸,۶۸۱٫۲۹ واحد رسید. شاخص هنگ سنگ بورس هنگ کنگ نیز با افزایش یک درصدی در سطح ۲۶,۷۶۷٫۹۶ واحد افت کرد. همچنین شاخص کوسپی بازار بورس کره جنوبی با کاهش ارزش ۰٫۴۲ درصدی در مقایسه با روز گذشته در سطح ۲,۰۷۴٫۰۲ واحد باقی ماند.
الفالف9 ساعت قبل
۵۱ درصد نمونه مرد و ۴۹ درصد زن بوده­اند. ۳۰٫۸ درصد پاسخگویان در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۴۲٫۵ درصد در رده سنی ۳۰ تا ۴۹ ساله و ۲۶٫۶ درصد نیز در رده سنی بالای ۵۰ سال بوده ­اند. در یکی از سؤالات نظرسنجی از مردم پرسیده شده است «با توجه به مخارج و هزینه‌ها در محل زندگی شما برای اداره زندگی یک خانواده چهار نفره چه میزان درآمد در هر ماه مناسب است؟». لازم به ذکر است این اعداد برای استان تهران در سناریوی مالک منزل مسکونی ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و در سناریوی مستأجر ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. توزیع پاسخگویان بر حسب دیدگاه آنها در خصوص میزان دریافت کنندگان یارانه نقدی در جامعهسؤال: به نظر شما در حال حاضر چند درصد از افراد جامعه یارانه نقدی دریافت می‌کنند؟
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
امور مربوط به مهاجرت، درخواست ویزا، فرآیند گرفتن ویزا، اقامت و … از جمله موضوعاتی است که دارای حساسیت بالایی بوده و گاهی انجام اشتباهات جزئی در انجام آن‌ها باعث بروز مشکلات جبران‌ناپذیر برای افراد می‌شود. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور برای کار و تحصیل را دارید یا می‌خواهید برای اهداف کوتاه مدت نظیر تفریح و دیدار خانواده به کشورهای خارجی سفر کنید بسیار مهم است که انجام امور سفر خود را به موسسات باسابقه و معتبر بسپارید.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
به گزارش فارس به نقل از رویترز، شرکت نفتی سیفر یمن صادرات نفتی خود را از میدان نفتی «الشبوه» در جنوب یمن برای انتقال به پایانه‌ای در دریای عرب آغاز کرد. بر اساس این گزارش، شرکت نفتی سیفر که به صورت بین‌المللی در اختیار این کشور است در حال حاضر ۵ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کند و آن‌طور که مقامات این کشور می‌گویند احتمال افزایش آن تا ۱۵ هزار بشکه در روز وجود دارد. تولید نفت یمن از سال ۲۰۱۵ یعنی در زمان حمله نظامی عربستان و متحدانش به این کشور آسیب دید. یمن به طور متوسط در سال ۲۰۱۴، ۱۲۷ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کرد که این رقم اکنون به طور متوسط به ۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و سال گذشته این کشور توانسته بخش زیادی از نفت تولیدی خود را صادر کند.

نظرها

اخبار بیشتر