حوزه علمیه باید برای همه پرسش‌ها جواب متقن داشته باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
حوزه علمیه باید برای همه پرسش‌ها جواب متقن داشته باشد

حوزه علمیه باید برای همه پرسش‌ها جواب متقن داشته باشد

مهرخبرگزاری مهر |
مشهد - تولیت آستان قدس رضوی گفت: حوزه علمیه باید در همه حوزه‌ها به پرسش‌ها، جواب متقن بدهد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خراسان با حضور آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، آیت‌الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان و علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی و دیگر مقامات استانی، در مدرسه علمیه عالی نواب مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، در این مراسم، ضمن خوش‌آمدگویی به حضار و تشکر بابت دعوت خود، اظهار کرد: هرکسی در هر حوزه دارای مسئولیت خاصی است، در میان این مسئولیت‌ها، بعضی سنگین‌تر و برخی سبک‌تر هستند، لذا هر مقدار این مسئولیت سنگین‌تر باشد، آن شغل دارای اهمیت بیشتری است.

وی با بیان اینکه وظیفه طلبه هدایت جامعه است، افزود: هیچ مسئولیت و حرفه‌ای به اهمیت و بزرگی هدایت جامعه نیست، لذا این موضوع اهمیت کار شما را دو چندان می‌کند.

حجت‌الاسلام مروی تصریح کرد: هدایت به حدی مهم است که مؤمنین روزی چند بار آن را در روحانی‌ترین و معنوی‌ترین حالت یعنی نماز، از خداوند درخواست می‌کنند. ما باید خدا را شاکر باشیم که برای به دست آوردن ابزار، هدایت مردم به علم و دانشی متصلیم که مبتنی بر وحی است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه فقه و معلوماتی که به جامعه منتقل می‌کنیم، متصل به وحی است، ابراز کرد: امام صادق (ع) فرمودند: «علم در دست ما اهل بیت (ع) است». رمز ماندگاری حوزه‌ها و روحانیت علی‌رغم همه مخالفت‌ها، فشارها، تهدیدها، کشتارها و آزارها همین اتصال به وحی است.

وی ضمن اشاره به لزوم به‌روز بودن حوزه، گفت: علما و بزرگان ما هر کدام در زمان خودشان به‌روز بودند و تأکید رهبری بر به‌روز بودن و پاسخگویی به شبهات توسط حوزه علمیه، از آن جهت است که حوزه باید در همه حوزه‌ها به پرسش‌ها، جواب متقن بدهد.

حجت‌الاسلام مروی با تأکید بر اینکه حوزه همواره نه ‌تنها باید به‌روز باشد، بلکه جلوتر از زمان حرکت کند، ابراز کرد: طبق تعبیر حضرت علی (ع) «فرد عالم، از حوادث زمان تعجب نمی‌کند چرا که از قبل آن‌ها را پیش‌بینی کرده است».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف13 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

نظرها

اخبار بیشتر