نماینده ولی‌فقیه در کردستان: مذاکره با آمریکا حماقت محض است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
نماینده ولی‌فقیه در کردستان: مذاکره با آمریکا حماقت محض است

نماینده ولی‌فقیه در کردستان: مذاکره با آمریکا حماقت محض است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مذاکره با آمریکا حماقت محض و ذره‌ای به نفع ایران نیست و نشان‌دهنده وابستگی و اجباری‌ست که نباید به آن تن داد.

- اخبار استانها -

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، درباره بیانات امام خامنه‌ای که صبح سه‌شنبه در جلسه درس خارج فقه درخصوص عدم مذاکره با آمریکا بیان کردند، اظهار داشت: اصل مذاکره بر پایه توافق بوده اما آمریکا بارها در طول تاریخ نشان داده که بدعهد و دموکرات و جمهوری‌خواهش از این اصل پیروی نمی‌کنند و تأکیدشان بر منافع‌شان است.

وی با بیان اینکه اصول اقتصادی سرمایه‌داری نیز با هدف و ارزش‌‌گذاری بر منافع شخصی آنان بنا شده است، افزود: اینها چون قلدری کردند در دنیا و خود را ابرقدرتی می‌دانستند که هر آن به چیزهایی که می‌خواستند باید می‌رسیدند، بحثشان از مذاکره این نیست که بنشینند بینند منافع دو طرف چیست و یا اینکه صلح جهان و آرامش منطقه در چیست؟ بلکه هدف سران آمریکایی با توجه به گفته‌های رهبری مشخص می‌شود چرا که ایشان درست اشاره کردند که آنچه آمریکا می‌خواهد این است که «او بگوید و ما بگوییم چشم».

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه قرآن نیز به صراحت اشاره کرده که مستکبران هرگز از شما راضی نمی‌شوند تا زمانی که تبعیت کنید از آنها و زمانی که می‌پذیرید درخواست‌های آنها بیشتر می‌شود و پا را فراتر می‌گذارند، گفت: آنها ابتدا به مقوله هسته‌ای انگشت گذاشتند و بعد از آن مسلما بر قدرت موشکی دست خواهند گذاشت و از آن نیز که فارغ شوند به روابط ما با همسایگانمان توجه می‌کنند و در ادامه به مباحث داخلی کشور نیز کار خواهند داشت.

وی با هشدار نسبت به اینکه مذاکره با آمریکا حد مشخصی ندارد، خاطرنشان کرد: تن دادن به این مذاکره ذلت است و رهبر معظم انقلاب نیز بارها به زیبایی متذکر این موضوع شده‌اند که اگر آمریکا می‌خواهد باید به برجام بازگردند آنهم به برجامی که نتیجه آن زیاد هم به نفع ما نبود ولی با این وجود به صورت صد درصدی انجام دادیم اما آنها حتی یک قدم هم بر نداشتند و در مقابل شاهد بودیم که تحریم‌های ظالمانه‌ای را آغاز کردند و این اقدامات آنان مذاکره را عملا بی‌معنا کرد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با یادآوری اینکه مذاکره با آمریکا نشان از وابستگی دارد و ضعف دست آنها می‌دهد، گفت: گاه می‌بینیم که باغ سرخ و سبزی را نشان می‌دهند به عنوان مثال بحث ۱۵ میلیارد دلار را مطرح می‌کنند و ما می‌بینیم که بر روی نفت، غذا و داروی ما مانور می‌دهند و اگر دقت کنیم آنها روی چیزهایی دست می‌گذارند که در آن به استقلال رسیده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تأکید داشت که نباید نفت خام را صادر کرد، ادامه داد: با تأسی به این تأکیدات در شرایط کنونی شاهد هستیم که فرآورده‌های نفتی ما در سطح جهان آنهم با ارزش افزوده بیشتری نسبت به محصول نفت خام در حال معامله است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با ذکر اینکه خوشبختانه چین پای کار آمده و حاضر به سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیاردی در ایران شده است، تصریح کرد: این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که روسیه نیز پل ارتباطی را برقرار کرده و مشکل ارتباطی نداریم و خوشبختانه این رویه در ارتباط با کشورهای دیگر نیز در حال برقراری است.

وی با بیان اینکه با شکل‌گیری این زنجیره ارتباطی، دلار از چرخه معاملات ما خارج می‌شود؛ افزود: به خوبی واقف هستیم که مذاکرات نه به نفع ما، نه به نفع جامعه اسلامی و نه به نفع خاورمیانه و آسیا است و در واقع به نفع هیچ کس نیست بلکه این آمریکاست که نیاز و احتیاج دارد به برگزاری این مذاکره و به همین خاطر بدون شرط اعلام آمادگی می‌کنند چراکه فشارهای اقتصادی که به ملت ایران تحمیل کردند کارساز نبوده و بار دیگر آنها را به تکاپو انداخته که بر سر میز مذاکره بیایند تا بتوانند از این طریق فضاسازی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با ذکر اینکه عربستان به ذلت تن داد و در قبال پول‌هایی که هزینه کرد هنوز نتوانسته امنیتش را لحاظ کند و در عین حال قدرت نظامی ایران را تأیید کرده و با زبان خود اعلام می‌کند قدرت مانور دفاعی در قبال آن ندارند، خاطرنشان کرد: اگر به مذاکره تن دهیم عاقبتمان همچون شرایط کنونی عربستان می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ما هیچ نیازی به آمریکا نداریم، یادآور شد: ما به قله رسیده‌ایم و توانستیم در محاصره اقتصادی به خیلی از چیزها دست یابیم به همین خاطر این مذاکره نه عقلانی، نه شرعی و نه قابل پذیرش است و اگر کسی بخواهد این کار را بکند نشان می‌دهد وابسته است و یک جای کارش مشکل داشته و حتی می‌توان گفت که نفوذی هستند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در پایان اعلام کرد: مذاکره با آمریکا حماقت محض و ذره‌ای به نفع ایران نیست و نشان‌دهنده وابستگی و اجباری‌ست که نباید به آن تن داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش باران در نجف/ سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرم

تابناکتابناک15 ساعت قبل
سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرمسردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا گفت: در مجموع از ابتدای ماه محرم تاکنون بالغ بر سه میلیون زائر به عراق رفته‌اند که از این تعداد حدود یک میلیون نفر به کشور بازگشته و دو میلیون ایرانی نیز هنوز در این کشور هستند. طبق پیش‌بینی‌های ما شمار زائران به چهار میلیون نفر نیز خواهد رسید که افزایشی دو برابری نسبت به قبل را نشان می‌دهد. وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تردد زائران اربعین از مرز اظهار کرد: ‌ رکوردهای بالایی امسال در خروج زائران از مرز به ثبت رسید به طوری که در یک روز حدود ۲۵۰ هزار نفر تنها از مرز مهران خارج شده و حدود ۵۰ هزار نفر نیز از همین مرز به کشور بازگشتند. جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه علیرغم این پیک جمعیت، ارائه خدمات به زائران بدون مشکلی خاص و با آرامش انجام شد خاطر نشان کرد: ‌ به طور میانگین زمان کنترل مدارک هر زائر سه ثانیه بود اما در همین مدت نیز هیچ یک از تخلفات از چشم ما در نرفت و افرادی که ممکن است با سوء استفاده از این فضا قصد انجام تخلفاتی را داشته باشند از سوی ماموران شناسایی شدند. علاوه بر این ما به برادران عراقی‌مان نیز کمک کردیم و با استفاده از پهپادها و بالگردها بر شرایط مرزها را نظارت داشتیم.

«اطلس کراس اسپرت»؛ شاسی بلندی در کانال ۳۰ هزار دلار! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در سال ۲۰۱۸ و هنگام برگزاری نمایشگاه خودروی نیویورک؛ فولکس واگن یکی از جدیدترین اطلس‌های خود را با نام کراس اسپرت رونمایی کرد. در ادامه نگاه دقیق‌تری به این خودرو خواهیم داشت: طراحیاطلس کراس اسپرت ۲۰۲۰ به عنوان یک کراس اوور متوسط پهن پیکر با ظرفیت ۵ سرنشین معرفی شده است. یکی از تغییرات اندازه مربوط به ارتفاع خودرو می‌شود که در اطلس کراس اسپرت ۵۸٫۴۲ میلیمتر کوتاه‌تر شده تا ظاهری کوپه مانند به خود بگیرد. فندرهای (گلگیر) برجسته و یک هلال پلاستیکی تیره که داخل آن قرار گرفته ظاهری عضلانی برای کراس اسپرت ایجاد کرده‌اند. در اطلس کراس اسپرت نیز همین قوانین رعایت شده تا یک کابین زیبا، باکیفیت و در عین حال ساده و به دور از جزئیات اضافه را شاهد باشیم.

فیلم | انتقاد شدید یک داور بین المللی از رفتار انتخاباتی فدراسیون تاج

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

فیلم | لحظاتی هولناک که طوفان ژاپن خانه و ماشین‌ها را هم می‌برد!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
سفر به شهرهای جنوبی ایران همیشه جذاب است. شهرهایی که به خاطر گرم بودن آب و هوایشان مسافران را مجبور می‌کنند در فصل‌های خنک‌تری به این شهرها سر بزنند. سفر امروز ما سفر به بوشهر ایران است، بوشهری که جای جای آن دیدنی است. در این استان شهری قرار دارد که در فاصله‌ی ۹۵ کیلومتری شمال شرقی بوشهر و در حوزه‌ی آبریز رود حله قرار گرفته است: شبانکاره که از شهرهای تاریخی ایران است.

نخستین تصاویر از حضور رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین (ع)

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل

پیش بینی هجوم ملخ صحرایی از آبان ماه

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی ادمه داد: بنابر هشدار کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی فائو با توجه به شرایط اقلیمی مساعد شمال شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان و همچنین پاکستان و هندوستان شرایط برای طغیان ملخ‌ها فراهم شده است و بر اساس پیش بینی‌ها، از آبان ماه این آفت از طریق سیستان و بلوچستان وارد کشور می‌شود. آقای درگاهی گفت: در همین راستا برای ایجاد هماهنگی‌های لازم و اندیشیدن تمهیدات، نامه‌ای برای معاون اول رئیس جمهور نوشتیم که ایشان هم بر اساس این نامه، دستورات بسیار خوبی را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت کشور دادند تا در این خصوص پیش بینی‌های لازم از طریق سازمان برنامه و بودجه و استانداران صورت پذیرد. وی افزود: سال گذشته حدود ۱۲ میلیون هکتار پایش و ردیابی شدند و در هفتصد و پنجاه هزار هکتار مبارزه زمینی و هوایی صورت گرفت و پیش بینی می‌شود برای امسال نیز پایش در حداقل در همین سطح صورت پذیرد و عملیات مبارزه نیز در مساحتی به بزرگی هشتصد تا نهصد هزار هکتار انجام شود. رئیس سازمان نباتات تصریح کرد: عملیات مبارزه به ازای هر هکتار ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان هزینه دارد و به این ترتیب برای هشتصد هزار هکتار مبارزه چهل میلیارد تومان اعتبار لازم است. وی افزود: همه اعتبارات سازمان برای این مبارزه آماده است و از سوی دیگر در استان‌ها پیش بینی لازم صورت پذیرفته است و با توجه به دستور معاون اول رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خوبی برای این موضوع در نظر خواهد گرفت. آقای درگاهی تاکید کرد: امیدواریم دغدغه اعتبار در این عملیات وجود نداشته باشد و همه انرژی سازمان صرف مبارزه با این آفت شود. وی با اشاره به اینکه همه امکانات سازمان برای مبارزه با این آفت آماده است گفت: پیش بینی می‌شود بین دو تا سه هزار نفر نیروی انسانی برای مبارزه با این آفت وارد عمل شوند. رئیس سازمان حفظ نباتات اضافه کرد: امیدواریم با اقدامات به موقع، از آسیب رسیدن به عرصه‌های زراعی کشور جلوگیری شود. آقای درگاهی تصریح کرد: در حال حاضر بزرگترین دغدغه، خرید سم لازم است که بخشی از آن خریداری شده و با پیگیری استان‌ها بخش دیگر در حال خریداری است. وی ادامه داد: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد ۹ استان جنوبی کشور، درگیر این آفت شوند و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس و خوزستان سطح درگیری بالاتر و در استان‌های کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری و خراسان جنوبی سطح درگیری پایین‌تر است. آقای درگاهی گفت: از کشاورزان می‌خواهیم که همچون دوره گذشته در صورت مشاهده این آفت بلافاصله موضوع را به مراکز جهاد کشاورزی مناطق اطلاع رسانی کنند تا اقدامات لازم برای کانون کوبی ملخ‌های صحرایی صورت پذیرد.

نظرها

اخبار بیشتر