مردم کدام کشورهای ثروتمند زودتر بازنشسته می‌شوند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
مردم کدام کشورهای ثروتمند زودتر بازنشسته می‌شوند؟

مردم کدام کشورهای ثروتمند زودتر بازنشسته می‌شوند؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
فرانسه، در جایگاه نخست لیست کشورهای ثروتمند که کارکنان خود را زودتر بازنشسته می‌کنند، قرار گرفت.

اقتصادآنلاین – مهسا نجاتی؛ کشور فرانسه، در زمینه‌های مختلفی شهرت خاص خود را در جهان دارد که در حال حاضر، برای مبارزات رئیس‌جمهور خود به دلیل اصلاحات بازنشستگی بر سر زبان‌ها افتاده است.

بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، فرانسوی‌ها زودتر از سایر کشورهای توسعه‌یافته بازنشسته می‌شوند، و به لطف امید به زندگی بالا در میان افراد بازنشسته شده، یک‌چهارم عمر این قشر در آرامش و رضایت سپری می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

همچنین، گفتنی است که در این کشور، یک مستمری بگیر، ۶۱ درصد از دستمزد گذشته خود را دریافت می‌کند.

شایان ذکر است که در این لیست ارائه شده، پس از فرانسه، به ترتیب کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آلمان، بریتانیا، و سوئد، مردم زودتر بازنشسته می‌شوند.

در نمودار ارائه شده،سن بازنشستگی و میزان امید به زندگی در میان افراد بازنشسته، در کشورهای ثروتمند را مشاهده می‌کنید؛

مردم کدام کشورهای ثروتمند زودتر بازنشسته می‌شوند؟ - 8

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بانکهای ایرانی مطابق با استانداردهای روز بانکی درجهان دربدترین وضعیت قراردارند و بیشتر انها ورشکسته به حساب می‌آیند اما رییس بانک مرکزی تنها به نوشتن یادداشتهای اینستاگرامی یک طرفه مشغول است و خطر انفجار بانکی را نادیده می‌گیرد. تجربه ثابت کرده است که توجه به اهلیت متقاضیان مهم‌تر از دریافت وثایق بوده و در حال حاضر انواع وثایق نمی‌توانند منابع بانک‌ها را به موقع برگردانند. اکنون بمب ساعتی شده‌اند که زیر ساختمان اقتصاد ایران نصب شده و هر لحظه به سوی انفجار می‌روند. در مسیر خنثی کردن بمب ساعتی بانک‌ها چند راه وجود دارد که بهترین آنها کاهش هزینه‌ها، سپس افزایش درآمدها و پس از آن افزایش پوشش ریسک‌های انباشت شده است. دور شدن از جنگ قیمتی که می‌تواند شبکه بانکی را به بازی پانزی نزدیک کند، باز کردن یخ قطور دارایی بانک‌ها، ساماندهی بدهی دولت به بانک‌ها و … نیز در این مسیر قابل پیش‌بینی هستند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
جزئیات ارائه شده از طرح اقدام ملی در زمان معرفی این طرح، حاکی از بهره‌گیری وزارت راه وشهرسازی از شیوۀ مسکن مشارکتی و اعطای زمین به انبوه‌سازان در ساخت نیمی از واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی بود. در حقیقت در این طرح از مدل مسکن مشارکتی استفاده خواهد شد که کاملا قابل اجراست. به گزارش تسنیم، شیوۀ اتخاذی وزارت راه و شهرسازی در ابتدای طرح اقدام ملی، بر مبنای شراکت بین انبوه‌سازان و وزارت راه استوار بود. در این شیوۀ ساخت مسکن، وزارت راه و شهرسازی زمین را در اختیار انبوه‌سازان قرار می‌دهد، انبوه‌سازان نیز، هزینه و عملیات ساخت را پشتیبانی خواهند کرد. در همین رابطه محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه در اظهاراتی متفاوت با جزئیات قبلی ارائه شده از طرح اقدام ملی تاکید کرد: «در طرح اقدام ملی، سبد متنوعی را طراحی کردیم که پروژه‌های مشارکتی، بخش کوچکی از آن است.» این در حالی است که پیش‌تر، حبیب‌الله طاهرخانی از ساخت نیمی از ۴۰۰هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی به شیوۀ مسکن مشارکتی خبر داده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
پدر و مادر آرمان درحالی‌که برای پسربچه کوچک‌شان که علایم حیاتی پایینی‌داشت، اشک می‌ریختند و دست به دعا برده بودند، شاهد یک معجزه بودند. چشمان آرمان باز و بسته شد و حالا آرمان می‌خندد، حرف می‌زند و حتی می‌تواند کمی راه برود. همین که آرمان به اتاق خودش برگشته، برای پدر و مادرش یک معجزه بزرگ است. چهار نفر در این حادثه مقصر شناخته شده‌اند، اما پدر آرمان همچنان از هیأت صخره‌نوردی و کوهنوردی اصفهان شاکی است. هنوز به هوش نیامده بود، اما دکترها گفتند این مسأله بسیار مثبت است و ممکن است آرمان به هوش بیاید.

حتی یک گرم ذرت آلوده وارد کشور نشده است

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مهدی میر اشرفی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، درباره شایعات در خصوص ورود ذرت آلوده به کشور افزود: در موضوع ورود کالا‌های بهداشتی، خوراکی و آشامیدنی ایران یکی از سخت‌ترین مقررات دنیا را دارد. وی گفت: بیشتر کشور‌ها برای تشخیص سلامت یک کالا در گمرکات یک مرجع دارند، اما به دلیل اهمیت صحت و سلامت اینگونه کالا‌ها در ایران سه مرجع نظر می‌دهند. رئیس کل گمرک یادآور شد: قرار بود در سال ۹۱ بیست هزار تن ذرت و در سال ۹۶ و ۹۷ صد و بیست و پنج هزار تن از طریق گمرک بندر امام خمینی وارد کشور شود، اما مراجع ذیصلاح سلامت آن را تأیید نکردند و در مجموعه این ۱۴۵ هزار تن در بندر امام خمینی متوقف شده و حتی یک گرم از آن وارد کشور نشده است که مهمترین علت آن سختگیری در خصوص سلامت این کالا‌ها و مقررات مربوط به آن است و اجازه ترخیص داده نشده است.
ایبناایبنا6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه بیست و دوم آبان ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۴۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۳ هزار و ۹۶۵ ریال و هر یورو نیز با ۸۵ ریال افت نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۲۶۰ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۳۷۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۸۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۹۱ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۵۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۳۸ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۵۱۲ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۶۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۷۰۸ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۸۶۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۱۳ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۲۷۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۷ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۷۴۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۸۲۵ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۴۰ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۳۱ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۳۶ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۲ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۸۳۰ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۸۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۵۳۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۱۳ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۹۴۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۷۸۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۱۸۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۸۳ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۴۴۸ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۶۴ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۵۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر