از بدقولی دولت برای تامین نقدینگی خودروسازان تا تکلیف خودروسازان چینی در ایران!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. چرخان
  4. تکنولوژی

از بدقولی دولت برای تامین نقدینگی خودروسازان تا تکلیف خودروسازان چینی در ایران!

چرخانخبرگزاری چرخان |

از بدقولی دولت برای تامین نقدینگی خودروسازان تا تکلیف خودروسازان چینی در ایران! - 1

خودروسازان کشورمان که اوایل سال جاری فعالیت خوبی در زمینه تولید خودرو داشتند ولی باز چند وقتی است که در زمینه تولید و تحویل خودروهای متعهد شده مشکل داشته و اعتراض مشتریان این شرکت‌ها برانگیخته شده است. نعمت زاده دبیر انجمن خودروسازان می‌گوید که تامین نقدینگی ۷ هزار میلیاردی برای خودروسازان چاره کار مشکل تولید خودرو است!

به گزارش چرخان، احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران در مصاحبه‌ای گفت: در حال وضعیت خودروسازی کشورمان خوب نیست و نسبت به زمان مشابه سال گذشته چیزی در حدود ۲۲ درصد کاهش تولید داریم. تنها موردی که می‌توان برای علل این کمبود تولید عنوان کرد مساله نقدینگی و کمبود آن است. نامه نگاری‌های زیادی با دولت پیرامون قیمت‌گذاری دستوری انجام شد و این موضوع که خودروسازان کشورمان از این حیث متوجه زیان‌های بالایی شدند، به آنها اعلام گردید. به طور کلی تصمیمات وزارت صنعت در تضعیف نقدینگی خودروسازان موثر بود.

از بدقولی دولت برای تامین نقدینگی خودروسازان تا تکلیف خودروسازان چینی در ایران! - 5

وی در ادامه افزود: در حال حاضر چیزی در حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار خودروی ناقص در کف پارکینگ خودروسازان وجود دارد که به دلیل نبود قطعه بوده است. قطعه سازان نیز به دلیل مشکلات مالی و طلب از خودروسازان امکان تولید ندارند و این وضعیت برای خودروسازی کشور ایجاد شده است. طبق قانون وقتی دولت قیمت کالایی را کمتر از قیمت واقعی آن تعیین بکند، باید جبران ضرر و زیان تولیدکننده را انجام دهد که ما نیز انتظار این کار را از سوی دولت داریم.این رو هم بخون:

جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساط گروه سایپا (28 شهریور 98) شهریور ۲۷, ۱۳۹۸

احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه گفت: البته در جلسات ما با دولت این مساله مطرح شد و مورد قبول واقع شد ولی هنوز کمکی از سوی دولت به خودروسازان انجام نشده است. در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی مقرر شد که ۱۱ هزار میلیارد تومان وام به خودروسازان داده شود ولی در اسفندماه صرفا ۴ هزار میلیارد تومان به خودروسازان داده شد که این مبلغ نیز سریعا به حساب قطعه سازان واریز شد ولی خبری از ۷ هزار میلیارد تومان باقیمانده نیست. خودروسازان اموال زیادی دارند که برای فروششان وقت لازم است و باید به قیمت مناسب فروخته شوند ولی نقدینگی موردنیاز خودروسازان به صورت فوری است! زمانی که وام ۴ هزار میلیاردی به دست خودروسازان رسید، آنها به تولید رونق بخشیدند و توانستند تعهدات زیادی را تحویل بدهند ولی برای ادامه این روند نیازمند نقدینگی بیشتر هستند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

از بدقولی دولت برای تامین نقدینگی خودروسازان تا تکلیف خودروسازان چینی در ایران! - 10

دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه به موضوع حضور خودروهای چینی در بازار کشورمان اشاره کرد و گفت: در مورد خدمات پس از فروش این خودروها که نگرانی وجود ندارد چرا که شرکت‌های تولیدکننده موظف به ارائه خدمات تا ۱۰ سال پس از فروش هستند و قطعات یدکی نیز برای این دسته از خودروها تامین می‌شود. ولی بحث ادامه حضور خودروسازان چینی به ارتباطشان با آمریکا مربتط بوده و هر چقدر که رابطه این شرکت‌ها با آمریکا زیاد باشد به ترکشان منجر شده و آن دسته از شرکت‌هایی که ارتباط کمتری دارند به ادامه فعالیتشان در ایران می‌پردازند.

این اظهارات در حالی است که خودروسازان با پیش فروش خودروها در سال گذشته و ابتدای سال جاری نقدینگی بسیار بالایی را جذب کرده‌اند و مشخص نیست این مقدار از جذب نقدینگی و دریافت تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومانی و سایر حمایت‌های قانونی چرا منجر به بهبود وضعیت خودروسازان نشده و چند ده هزار میلیارد تومان زیان و بدهی انباشته هنوز در صورت‌های مالی سایپا و ایران‌خودرو دیده می‌شود!اشتراک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) عجیب‌ترین اسپیکر دنیا

فراروفرارو1 روز قبل
کمپانی SRAY اسپیکر جدیدش را معرفی کرد که قابلیتی جالب دارد. این اسپیکر صدا را فقط در یک خط مستقیم پخش می‌کند، و موج صوت به اطراف پخش نمی‌شود، به عبارتی اگر در کنار این اسپیکر بایستید صدا را نمی‌شنوید.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
به گزارش بی‌بی‌سی پژوهشگران با استفاده از یک آزمایش ساده سرعت راه رفتن توانستند روند پیری را در افراد اندازه بگیرند. سرعت پایین‌تر راه رفتن در دوران سالمندی با خطر بیشتر دچار شدن به زوال عقل و زوال جسمی همراهی دارد. حتی در ۴۵ سالگی، تفاوت گسترده‌ای در سرعت راه رفتن افراد وجود داشت، به طوری که سریع‌ترین افراد در حداکثر سرعتشان (بدون اینکه بدوند) سرعتی بالای ۲ متر در ثانیه داشتند. به طور کلی، افرادی که سرعت راه رفتن پایین‌تری داشتند نشانه‌های «شتاب یافتن روند پیری» را نشان می‌دادند و ریه‌ها، دندان‌ها و دستگاه‌های ایمنی‌شان نسبت به افرادی که سرعت راه رفتنشان بالاتر بود، وضعیت بدتری داشتند. به گفته این پژوهشگران اندازه‌گیری سرعت راه رفتن در سنین پایین‌تر ممکن است شیوه‌ای برای امتحان کردن درمان‌ها برای کند کردن روند پیری انسان باشد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
شرکت سامسونگ ویژگی‌های نوشتاری «گلکسی نوت ۱۰» را وارد گوشی هایی می‌کند که نسخه بتای OneUI ۲٫۰ را دریافت می‌کنند. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شاید بسیاری از کاربران گوشی‌های قدیمی‌تر سامسونگ تصور کنند که برای دسترسی به ویژگی‌های جدید باید گوشی‌های جدید خریداری کنند. امروز خبری منتشر شده است که نشان می‌دهد کاربران گوشی‌های هوشمند گلکسی نوت ۹ و گلکسی نوت ۸ یک به روزرسانی دریافت کرده‌اند که ویژگی‌های گلکسی نوت ۱۰ را شامل می‌شود. با این حال، بررسی سریع در مورد گلکسی اس ۱۰ سامسونگ نشان می‌دهد که همه دستگاه‌ها این ویژگی را دریافت نمی‌کنند. برای بررسی اینکه آیا برنامه گلکسی نوت شما این ویژگی را دارد، به سادگی به صفحه About"" بروید و آن را به روز کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.
رکنارکنا1 روز قبل
راننده که منتظر این رفتارهای خاص بود، نمی‌دانست که در دام باند خطرناکی افتاده است و دو جوان موتورسوار نیز او را تعقیب می‌کنند. این گونه بود که ساعتی بعد زن جوان از منزل مرد پژوسوار خارج شد درحالی که آن مرد همچنان در خانه حضور داشت. او که نگران حال برادرش شده بود به منزل او رفت ولی باز هم کسی در را باز نکرد! بالاخره خواهر این مرد به طریقی وارد منزل شد و برادرش را بیهوش کف اتاق یافت و او را به بیمارستان رساند. این گونه بود که ناگهان چشم‌های بانوان پلیس روی چهره مغرورانه زن جوانی به نام افسانه میخکوب شد!
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر