ظرفیت سران طوایف برای حل مشکلات کشور به کار گرفته شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
ظرفیت سران طوایف برای حل مشکلات کشور به کار گرفته شود

ظرفیت سران طوایف برای حل مشکلات کشور به کار گرفته شود

مهرخبرگزاری مهر |
کرمان - معاون قوه قضائیه بر لزوم به کارگیری ظرفیت سران طوایف برای حل مشکلات کشور از جمله رفع فقر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر الفت صبح پنجشنبه در در سومین گردهمایی علما و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان در راستای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار اظهار کرد: میثاق نامه «عدالت و امنیت پایدار» اقدامی مناسب برای تقویت نقش سران طوایف در امر اداره کشور و ایجاد امنیت است.

وی نقش سران طوایف در تبدیل اختلافات به صلح را مورد توجه قرار داد و افزود: اعتماد مردم یکی از مواردی است که منجر به این مساله شده است که باید تقویت و در سایر حوزه‌های نیز استفاده شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت معتمدان و سران طوایف برای حل مشکلات کشور افزود: مناطق قابل توجهی از استان کرمان با فقر مواجه است و سران طوایف می‌توانند با ورود در این حوزه برای درمان فقر در جنوب استان کرمان نقش آفرینی کنند.

وی عنوان کرد: فریاد دردها و مشکلات چاره ساز نیست بلکه باید در جهت رفع آنها گام برداریم و با چاره اندیشی حلال مشکلات باشیم.

الفت گفت: سالار طایفه‌ای قابل احترام است که بتواند بگوید در آن طایفه دختران و پسران تحصیلکرده وجود دارد و کسب ثروت از راه حلال انجام می‌شود نه طایفه‌ای که در آن هزاران مشکل وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم تلاش برای رفع فقر و محرومیت بیان کرد: به کارگیری سرمایه‌های خرد مردم راه حل رفع فقر مفرط است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ادامه داد: سران طوایف می‌توانند در این زمینه بسیار تاثیرگذار باشند و سرمایه‌های خرد مردم را به سمت ایجاد شرکت‌های سهامی عام و در نتیجه ایجاد رونق اقتصادی هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه تغییر فرهنگ و دیدگاه جامعه کاری دشوار است، افزود: سران طوایف با توجه به اعتمادی که بین مردم نسبت به آنها وجود دارد می‌توانند در تغییر دیدگاه مردم اثرگذار باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه بر لزوم توسعه میثاق‌نامه «عدالت و امنیت پایدار» تاکید کرد و افزود: سران طوایف باید مردم را به سمت رونق اقتصادی و خروج از فقر سوق دهند که این مساله نیازمند آموزش است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز گوشت‌های منجمد انسان در فریزر پلیس آگاهی تهران / اینجا تشخیص هویت است! +فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، اداره تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران قدمتی حدودا ۱۰۷ ساله دارد و در ابتدا مستشاران سوئدی در این مجموعه فعالیت داشتند. سرهنگ حمید مکرم رییس اداره تشخیص هویت تهران در خصوص فعالیت این مجموعه پلیسی به رکنا گفت: با توجه به ارتباط تنگاتنگ دایره تشیخص هویت با پروند‌های جنایی و سرقت برای مدیریت بهتر کارها اداره تشخیص هویت را به ۳ قسمت تقسیم کردیم. به طور مثال برای انتخابات شورایاری تهران، حدود ۳۶ هزار گواهی عدم سوءپیشینه توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ صادر و به سه ارگان ارسال شد. رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه روزانه حدود هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار درخواست سوءپیشینه به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال می‌شود، می‌گوید: حدود ۲۵۰ هزار درخواست در نیمه نخست امسال از پلیس ۱۰+ به اداره ۲۱ پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شده است. اداره ۲۲ پلیس آگاهی تهران بزرگسرهنگ مکرم در خصوص اداره ۲۲ تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران در قسمت تشخیص هویت گفت: صحنه جرم از مهمترین موضوعات تشخیص هویت است زیرا پلیس در این حوزه با افرادی سرو کار دارد که متضرر شدند.

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف15 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

فیلم/ سقوط مرگبار پل در بزرگراه!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری16 ساعت قبل

(ویدیو) ویدئوی تاثیرگذار از مواجهه دختر سوری با یک سرباز ارتش ترکیه

فراروفرارو1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر