نصیرزاده: تعلیق جودو موقتی است نه دائم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
نصیرزاده: تعلیق جودو موقتی است نه دائم

نصیرزاده: تعلیق جودو موقتی است نه دائم

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
کارشناس حقوقی ورزش در تهیه برخی از اساسنامه های فدراسیون های ورزشی تاثیرگذار بوده معتقد است که رای تعلیق فدراسیون جودو موقتی است.

به گزارش «ورزش سه» هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی ورزش در ارتباط با تعلیق فدراسیون جودو می‌گوید که شناخت مسایل حقوقی ورزشی و همچنین دفاعیه خوب می‌تواند این رای را در مجمع برگرداند. او درباره تعلیق و محرومیت فدراسیون جودو گفت: «تعلیق فدراسیون جودو یک رفتار موقتی از سوی فدراسیون جهانی است و برخلاف چیزی که الان خیلی‌ها فکر می‌کنند این محرومیت نهایی نیست.»

او افزود: «در عرف بین المللی فقط مجمع عمومی می‌تواند فعالیت فدراسیون را تعلیق کند اما در غیاب مجمع و تا تشکیل آن هیات رئیسه فدراسیون‌های جهانی به طور موقت حکم می‌دهند. فدراسیون‌های جهانی وظیفه دارند بلافاصله بعد از تعلیق نقشه راه تامین نظرات خودشان را به فدراسیون‌ها اعلام کنند. به تعبیر بهتر باید هیات رئیسه فدراسیون جودو این فرصت را به فدراسیون ایران بدهد که نظرات آن‌ها را قبل از رسیدن پرونده به مجمع عمومی اجرایی کند.»

نصیرزاده در ادامه گفت: «با این وصف اگر فدراسیون ایران نقطه نظرات فدراسیون جودو را اجرا نکرده یا به آن بی توجهی کند در نهایت یکی از دستورکارهای مجمع عمومی فدراسیون جهانی، ادامه تعلیق یا اخراج عضو خواهد بود. در چنین شرایطی فدراسیون مورد نظر باید این فرصت را داشته باشد که در جلسه مجمع عمومی از خودش دفاع کند و پس از آن در رابطه با ادامه تعلیق یا اخراج رای گیری شود. در نهایت هرآنچه مجمع عمومی تصمیم می‌گیرد اجرایی می‌شود.»

خبری: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

او با تایید اینکه فدراسیون جودو می‌تواند رای تعلیق را در مجمع برگرداند گفت: «در فدراسیون‌های رزمی کشورهای شرقی قدرت بیشتری دارند و به همین دلیل کسب نقطه نظرات و جلب آرای کشورهایی چون ژاپن، چین و کره می‌تواند برای ما حائز اهمیت باشد و در رای گیری به ما کمک کند.»

کارشناس حقوقی ورزش همچنین گفت: «یکی دیگر از راهکارهای موجود شکایت فوری فدراسیون جودوی ایران به دادگاه عالی ورزش در لوزان سوئیس است. آن‌ها می‌توانند با این استدلال که در اساسنامه فدراسیون جهانی تبعیض قومیتی، جنسی و نژادی ممنوع است و مسابقه ندادن با ورزشکاران یک کشور تبعیض به حساب نمی‌آید از فدراسیون دفاع کنند. علت اصلی انتقال کشور فلسطین اشغالی از حوزه‌ای اف سی که این کشور کاملا در این حوزه قراردارد به حوزه یوفا که محدوده اروپا است دقیقا مصداق همین موضوع است. چون کشورهای زیادی در آسیا حاضر به مسابقه دادن با ورزشکاران این کشور نبودند. با این وجود مسابقه ندادن با یک کشور تبعیض تلقی نمی‌شود و نمی‌تواند نقض اساسنامه باشد. بدیهی است که وکلای مجرب می‌توانند از حقوق فدراسیون جودو در مجامع بین المللی دفاع و رای را تغییر بدهند.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ از گل به خودی هایی که فقط در بازی FIFA دیده می‌شود

طرفداریطرفداری12 ساعت قبل

طلسم تاریخی منامه شکسته می‌شود؟

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ سرمربی تیم ملی فوتبال، ویلموتس درباره تفاوت بازی با بحرین با بازی با مقابل کامبوج عنوان کرد: بحرین یک دفاع قوی دارد و با کامبوج متفاوت است. ما دو بازی متفاوت داریم. اگر بازیکنان ما تصور کنند حریف آسانی در پیش دارند با مشکل روبرو می‌شوند، باید به حریف احترام بگذاریم، ولی آمده‌ایم تاریخ را بالعکس کنیم. قطعا با تمرکز بالا به مصاف حریف می‌رویم و این بازیکنان هستند که تاریخ سازی می‌کنند.

گل تیمو ورنر به استونی (استونی ۰-۳ آلمان)

طرفداریطرفداری2 روز قبل

ضرورت ورزش برای پشت میزنشین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیضرورت ورزش برای پشت میزنشین‌هاپشت میزنشینی در نگاه اول شغل راحت و بی دردسری است، اما هر چه سن کاری بالاتر می‌رود مشکلات آن بیشتر می‌شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
مهاجم ایرانی السیلیه قطر به احتمال زیاد زمستان از این تیم جدا می‌شود و صحبت‌ بازگشت او به ایران مطرح است. یکی از این بازیکنان از دید این نشریه قطری کریم انصاری فرد، مهاجم ملی‌پوش کشورمان و عضو باشگاه السیلیه بود. در این گزارش همچنین آمده است: السیلیه یکی از تیم هایی است که احتمالا تغییرات زیادی را در نیم فصل خواهد داشت. این در حالی است که این تیم فصل گذشته جزو سه تیم بالانشین جدول بود و به لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافت. باید دید کریم قصد بازگشت به لیگ ایران در این مقطع را دارد یا همچنان ترجیح می‌دهد گزینه‌های خارجی را بررسی کند و بازگشتش را به تعویق بیاندازد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر