استارت آپ‌ها «وام» نمی‌خواهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
استارت آپ‌ها «وام» نمی‌خواهند

استارت آپ‌ها «وام» نمی‌خواهند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در حوزه استارت آپ‌های استان گفت: استارت‌آپ‌ها تسهیلات نمی‌خواهند و باید سرمایه گذارانی پای کار بیایند که در سود و زیان این شرکت‌ها سهیم باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر معصومه خان احمدی در نشست تخصصی بررسی چالش‌ها و فرصت‌های نوین کسب و کار در زیست بوم کارآفرینی استان که با حضور مدیران شرکت‌های استارآپی در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تشکیل اکوسیستم فناوری در استان گفت: با وجود مراکز رشد، مراکز نوآوری، صندوق شکوفایی خلاقیت و شتاب دهنده و نیز وجود دانشگاه‌های خوب و اساتید برجسته تقریبا می‌توان گفت اکوسیستم فناوری در استان شکل گرفته و به شخصه به آینده این اکوسیستم امیدوارم.

وی افزود: طبیعی است در ابتدا حرکت این اکوسیستم چندان روان نباشد، چرا که حوزه استارت آپ‌ها در دنیا با شتاب در حال حرکت است و در حالی که ما مفاهیم این حوزه را تشریح می‌کنیم دنیا به نسل پنج و ششم استارت آپ‌ها رسیده است.

خان احمدی با بیان اینکه نگاه آماری به حوزه استارت آپ‌ها چالش برانگیز است، گفت: ما در حالی در پی توسعه استارت آپ‌ها هستیم که منابع مالی برای حمایت از آنها در استان تعریف نشده است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی تاکید کرد: استارت آپ‌های ما نیاز به «وام» ندارند، آنها سرمایه گذاری می‌خواهند که در سود و زیان آنها شریک باشد.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه از تدوین پروتکل حمایتی در استان در راستای حمایت از استارت آپ‌ها خبر داد و افزود: این پروتکل با همکاری دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و بخش خصوصی برای پیشبرد کار استارت آپ‌ها تدوین شده که حتی از سوی مسئولین کشوری مربوطه پیشنهاد شد این پروتکل در سایر استان‌های کشور نیز اجرایی شود.

وی در ادامه از مسئولین شتاب دهنده «تیک» خواست تا یک استارت آپ در حوزه رفع چالش‌های استارت آپ‌ها راه اندازی کنند، بطوری که چالش‌های موجود در سر راه ارتباط استارت آپ‌ها با حوزه صنعت و دانشگاه‌ها را احصا کرده و برای رفع مشکل آنها چاره اندیشی کند.

خان احمدی همچنین از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع استان نیز خواست در حوزه‌های استارت آپی سرمایه گذاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر