کهگیلویه و بویراحمد| تحقق خواسته عشایر بهمئی سردسیر بعد از ۳۵ سال+تصویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
کهگیلویه و بویراحمد| تحقق خواسته عشایر بهمئی سردسیر بعد از ۳۵ سال+تصویر

کهگیلویه و بویراحمد| تحقق خواسته عشایر بهمئی سردسیر بعد از ۳۵ سال+تصویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل امور عشایری کهگیلویه و بویراحمد گفت: احداث جاده عشایری روستای درغک به کوه‌سیاه که به‌نام جاده اتحاد عشایر بهمئی سردسیر و گرمسیر نامگذاری شده پس از گذشت ۳۵ سال، امروز آغاز شده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، در گذشته عشایر منطقه بهمئی سردسیر برای کوچ از کوه‌سیاه به بخش دیشموک باید از مسیر روستای موگرمون به شهرستان لنده حرکت کرده سپس به شهرستان کهگیلویه آمده و پس از طی کیلومترها از شهر دهدشت به سمت بخش چاروسا، به منطقه دیشموک می‌رسیدند.

با احداث این جاده عشایری حداقل به میزان ۵۰ کیلومتر از طول جاده کاهش یافته و عشایر این منطقه می‌توانند به راحتی به منطقه ییلاقی خود واقع در کوه‌سیاه ارتباط داشته باشند.

بازگشایی این جاده عشایری خواسته ۳۵ ساله عشایر بهمئی سردسیر بوده که بحمدلله با یک کار جهادی مسئولان شهرستان کهگیلویه، عملیات احداث این جاده از چهارشنبه بیست‌و‌هفتم شهریورماه امسال آغاز شده است.

مجید علی‌پور مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: با احداث این جاده بیش از ۲۰ کیلومتر از طول مسیر ارتباطی روستای درغک به کوه‌سیاه کاهش یافته و مشکل ارتباطی بیش از ۳۵۰ خانوار عشایری بخش دیشموک حل می‌شود.

وی با اشاره به تحقق خواسته عشایر بهمئی سردسیر پس از گذشت ۳۵ سال، اظهار داشت: طول مسیر این جاده عشایری ۸ کیلومتر بوده و میزان اعتبار پروژه ۲ میلیارد تومان است.

وی عنوان کرد: با احداث این جاده بیش از ۲۰ کیلومتر از طول مسیر ارتباطی روستای درغک به کوه‌سیاه کاهش یافته و مشکل ارتباطی بیش از ۳۵۰ خانوار عشایری بخش دیشموک حل می‌شود.

علیپور با بیان اینکه برای اخذ مجوز احداث جاده عشایری درغک به کوه‌سیاه باید ۲۰۰ میلیون تومان به منابع طبیعی پرداخت شود، ادامه داد: هم اکنون عملیات احداث جاده عشایری به‌صورت جهادی و با ماشین‌آلات امور عشایری شهرستان کهگیلویه آغاز شده و تا جایی که امکان داشته باشد ادامه می‌دهیم، چنانچه نیاز باشد بخشی از احداث جاده را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

وی با اشاره به پیش‌بینی مدت زمان احداث جاده عشایری درغک به کوه‌سیاه، گفت: مدت زمان لازم جهت بازگشایی این جاده را به مدت ۵ ماه پیش‌بینی کرده و چنانچه شرایط اقلیمی مهیا باشد امیدواریم در بازه زمانی کمتر از ۵ ماه جاده بازگشایی شود.

علیپور خاطرنشان کرد: تأمین اعتبار پروژه از محل تملک دارایی‌ها و اعتبارات ارزش افزوده شهرستان کهگیلویه تأمین می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمد| تحقق خواسته عشایر بهمئی سردسیر بعد از ۳۵ سال+تصویر - 12کهگیلویه و بویراحمد| تحقق خواسته عشایر بهمئی سردسیر بعد از ۳۵ سال+تصویر - 13

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، پس از توافق برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و تلاش سرمایه گذاران برای برداشت سود، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت اما بلاتکلیفی در مورد مذاکرات تجاری و اقتصاد جهان مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شد. هر اونس طلا با ۲٫۲۷ دلار کاهش ۱۴۸۹٫۶۰ دلار فروخته شد. هاریش وی، تحلیلگر بازار گفت: «با در نظر گرفتن بی ثباتی‌های مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین و دیگر ریسک‌های ژئوپلتیکی، طلا هنوز احتمال افزایش دارد.» این کاهش قیمت مربوط به برداشت سود است. اتحادیه اروپا از قرارداد جدید برگزیت با انگلیس حمایت کرد که ارزش سهام در بازارهای آسیایی را در ساعات اولیه معاملات بالا برد اما انتشار آمار رشد اقتصادی ناامیدکننده از چین مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد. انتهای پیام/

فیلم | آمدنیوز و دلایل گسترش فیک نیوز

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
همشهری آنلاین: فیک نیوزها چرا به وجود می‌آیند؟ چرا فعالیت آنها ادامه می‌یابد و چرا با از بین رفتن یکی از آنها دیگری سربرمی‌آورد و چه رویکردهایی در فعالیت حرفه‌ای رسانه‌ای و امنیتی می‌تواند آنها را در افواه و افکار عمومی به حاشیه براند؟ دریافت ۱۲ MB متن: احسان صفاپورتدوین: مهدی کشوریان و محمود دانش آموزتصویر: ساتیار امامی کاوش، بررسی و تحلیل اخبار روز از نگاه همشهری تی‌وی کد خبر ۴۵۹۳۶۱

فیلم/ گزارش جدید صداوسیما در مورد روح الله زم

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
بخش خبری ۲:۳۰ امشب گزارش جدیدی داشت از دعوای بین ادمین دوم کانال آمدنیوز شیرین نجفی، مسئول فنی این کانال و چند نفر دیگر در ارتباط با روح الله زم بر سر نحوه بازداشت او.

وضعیت نابسامان آزادراه تهران_ پردیس + فیلم

رکنارکنا20 ساعت قبل
با احداث آزادراه جدید تهران-پردیس امیدواری‌های بسیاری مبنی بر کاهش تعداد تصادفات و تلفات متعدد در این مسیر زنده شد. شکایت‌های مکرر مردم از این وضعیت ما را بر این داشت تا به آنجا برویم و از نزدیک شاهد وضع موجود باشیم. البته این را هم گفت که اگر به دنبال جواب برای مشکلات آزادراه هستم باید به دفتر آزادراه بروم تا آنجا پاسخ خود را دریافت کنم. قریب به اتفاق تمامی رانندگان از نبود روشنایی و وضعیت آسفالت جاده ناراضی بودند؛ اکثر این راننگان که ساکن منطقه پردیس هستند هفته‌ای دو سه بار با ترس از تصادف در این آزادراه تردد می‌کردند. پس از صحبت با رانندگان برای دریافت پاسخی منطقی به سمت دفتر آزادراه حرکت کردم، البته با نزدیک شدن به عوارضی کم کم نور چراغ‌های آزادراه خودنمایی کردند و وضعیت روشنایی به حد مطلوب رسید؛ اما این وضعیت روشنایی هم ادامه نداشت و با دور شدن از عوارضی وضعیت به حالت قبل خود بازگشت.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اعتراضات در عراق، گفت: دشمن دو هدف از این حرکت‌ها دنبال می‌کرد، نخست سرنگونی دولت عراق و دوم ریشه‌کن کردن حرکت اربعین که به فضل الهی و مانند ناکامی‌های قبلی، در هر دو هدف شکست خورد. نماینده ولی‌فقیه با اشاره به تحرکات اخیر در عراق و در آستانه اربعین حسینی، تأکید کرد: این اعتراضات به صورت حساب شده و در ادامه تقاضای مکرر آمریکا از دولت عراق مبنی بر قطع رابطه با ایران صورت گرفت که دولت عراق با ظرافت و هر بار به یک بهانه منطقی تقاضای آمریکا را رد کرد. نکونام با اشاره به هدف این اعتراضات، گفت: دشمن دو هدف از این حرکت‌ها دنبال می‌کرد، نخست سرنگونی دولت عراق و دوم ریشه‌کن کردن حرکت اربعین که به فضل الهی و مانند ناکامی‌های قبلی، در هر دو هدف شکست خورد. خطیب نماز جمعه شهرکرد افزود: این حرکت‌ها نه تنها دولت عراق را تضعیف نکرد بلکه به تثبیت آن منجر شد چرا که بسیاری از معترضان متوجه اشتباهات خود در پیروی از آمریکا شدند و بصیرت و آگاهی مردم روزافزون شد. نکونام با بیان اینکه زائران فقط ایرانی و مسلمان نیستند، ادامه داد: جمعیت عظیمی از چهار قاره جهان به سمت کربلا گسیل می‌یابد و حول محور حجت و ولی‌خدا قرار می‌گیرند.
رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، حسن پور دادستان عمومی و انقلاب بوشهر، درباره قتل در بوشهر، افزود: این حادثه دو شب گذشته رخ داد و در پی یک اختلاف قدیمی شکل گرفت. وی ادامه داد: قاتل به وسیله اسلحه کلت مقتول را با چندین گلوله به قتل می‌رساند و از صحنه متواری می‌شود، اما به لحاظ بیم دستگیری با سرعت غیرمجاز حرکت می‌کنند و لذا خودرو واژگون می‌شود. حسن پور تاکید کرد: قاتل به همراه دو نفر دیگر در خودرو حضور داشتند که بعد از واژگونی، خودرو دچار حریق می‌شود و قاتل به همراه یکی از همراهان فوت می‌کنند، اما نفر سوم دچار سوختگی شده و اکنون در بیمارستان بستری است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر