۳۲ هزار مددجوی کمیته امداد در لرستان دفترچه سلامت دریافت کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
۳۲ هزار مددجوی کمیته امداد در لرستان دفترچه سلامت دریافت کردند

۳۲ هزار مددجوی کمیته امداد در لرستان دفترچه سلامت دریافت کردند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: تاکنون به ۳۲ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان دفترچه سلامت داده شده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شاهدخت فتحی بیرانوند ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه یک میلیون و صد هزار نفر در استان تحت بیمه سلامت قرار دارند، اظهار داشت: از جمعیت بیمه‌شدگان استان ۶۷۰ هزار نفر دارای بیمه روستایی، ۱۹۰ هزار نفر دارای بیمه همگانی، ۱۳۲ هزار نفر کارکنان دولت، ۷۵ هزار نفر سایر اقشار و ۷ هزار نفر دیگر دارای بیمه ایرانیان هستند.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از بیمه‌شدگان بیمه سلامت حق بیمه پرداخت نمی‌کنند، افزود: در سه ماهه اول امسال ۸۲ هزار بار مراجعه سرپایی و ۳۱ هزار بار مراجعه بستری با مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان انجام شده است. مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به اینکه تاکنون به ۳۲ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان دفترچه سلامت داده شده است، عنوان کرد: خوشبختانه براساس آیین‌نامه اعلام‌شده با ارائه کد ملی به سامانه مربوطه می‌توان دهک درآمدی بیمه‌شدگان را رویت کرد که این موضوع می‌تواند نقش مهمی در رعایت سقف اعتبارات ابلاغی داشته باشد.

وی بیان کرد: عدالت در سلامت یعنی دسترسی بر اساس نیاز و پرداخت بر اساس توان است، در همین راستا صدور دفترچه بیمه سلامتی برای افراد جدید از سال گذشته متوقف شده است.

فتحی بیرانوند با تاکید به اینکه چهار پروژه عظیم و نفس‌گیر در سامانه بیمه سلامت آغاز شده است، خاطر نشان کرد: نسخه‌نویسی الکترونیکی، رسیدگی مکانیزه اسناد بیمارستانی، استحقاق‌سنجی و رفع همپوشانی بیمهشدگان، پزشک خانواده و نظام ارجاع در راستای تحقق دولت الکترونیکی در حوزه سلامت مورد توجه قرار گرفته شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

وی در مورد راه‌اندازی سیستم نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان لرستان تصریح کرد: در سه شهر ازنا، الیگودرز و الشتر سیستم نسخه‌نویسی الکترونیکی راه‌اندازی شدهکه تا کنون حدود ۱۱ هزار و ۷۰۵ نسخه الکترونیکی از طریق داروخانه‌های این شهرها از اوایل امسال پیچیده شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: در شهرهای مجهز به سیستم نسخه‌نویسی الکترونیکی تاکنون هزار و ۴۸۴ نسخه توسط پزشکان و پنج هزار و ۹۴۹ نسخه دیگر توسط سایر مراکز همانند آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی‌ها و …پیچیده شده است.

وی با تاکید به اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی تحول عظیمی در حوزه سلامت است، اظهار داشت: با نسخه‌نویسی الکترونیکی مسیر خدمت مشخص می‌شود و اشتباه نسخه‌خوانی توسط داروخانه‌ها و سایر خطاها کاهش می‌یابد.

وی افزود: در صورت آماده شدن بستر مناسب تصمیم داریم تا آخر امسال نسخه‌نویسی الکترونیکی را در کل شهرستان‌های استان اجرایی کنیم.

فتحی‌‌بیرانوند ضمن اشاره به تبادل الکترونیکی اسناد بستری بیماران عنوان کرد: در تلاش هستیم در تمام بیمارستان‌ها پرونده بیماران به صورت الکترونیکی از طریق سامانه سپاس به سامانه بیمه سلامت انتقال یابند، پرونده الکترونیکی موجب حذف پرونده‌های کاغذی می‌شود که این مهم نیز در استان استارت زده شده است.

وی با اعلام اینکه ماهانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار پرونده از طریق بیمارستان‌ها به اداره کل بیمه سلامت استان منتقل می‌شود، بیان کرد: با حذف پرونده‌های کاغذی و استفاده از پرونده الکترونیکی می‌می‌توان زمان رسیدگی به اسناد بستری بیماران را سرعت بخشید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا23 ساعت قبل
مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری با هشدار درباره کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور، گفته است: مشترکین تلفن همراه باید مراقب تماس با شماره‌های ناشناس و کلیک روی لینک‌های ناشناس باشند. تعداد زیادی از مشترکان تلفن همراه عادت دارند پس از هر تماس ناموفق، اقدام به برقراری تماس با فرد تماس گیرنده کنند؛ به دلیل آن‌که این تماس‌ها از سرشماره‌های بین‌المللی برقرار می‌شود، به محض تماس هزینه‌های سنگینی به مشترک ایرانی تحمیل می‌شود. در این راستا، پیمان قره‌داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری- نیز درباره کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور هشدار داد و گفت: در این نوع از کلاهبرداری مخابراتی که به آن تماس و قطع تماس (wangiri) گفته می‌شود کلاهبرداران یک تماس بی‌پاسخ (missed call) و یا یک لینک اینترنتی به گوشی تلفن مشترکین ارسال می‌کنند. کاربران پس از مشاهده تماس ازدست‌رفته (missed call) روی گوشی با شماره درج‌شده تماس می‌گیرند که این تماس‌ها عموما به مقصد کشورهای خارجی (اغلب کشورهای آفریقایی) هستند. قره‌داغی خاطرنشان کرد: کاربران باید پس از کلیک روی لینک ناشناس درصورت برقراری تماس خارجی، تماس را قطع کنند و درصورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمائی می‌توانند با مرکز تماس اپراتور خود تماس بگیرند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
سال‌ها پیش به خاطر استقرار نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه بسیار خوب درخشیدیم و مورد توجه کارشناسان سازمان جهانی بهداشت بودیم. پرستاران، پزشکان، تکنسین‌های اورژانس و تمام معلمان دانشگاه‌های علوم پزشکی که در ادغام آموزش پزشکی در نظام ارائه خدمت تلاش کردند. در هفته‌های گذشته گواهی نامه حذف سرخک را گرفتیم و این افتخار و مدالی بر سینه پیشتازان نظام سلامت و پیشگیری کشور است. وی ادامه داد: در عرصه درمان حرکت‌های مهمی با اجرای طرح تحول سلامت انجام شد که آن را هم در بستر اقتصادی و منطقی و منطبق بر بضاعت‌های اقتصادی دنبال می‌کنیم. پرداختن به بهداشت دهان و دندان را به عنوان شاخص مورد مطالبه دنبال می‌کنیم و مدارس بدون پوسیدگی دندان به عنوان یکی از اهداف مهم دنبال می‌شود.

نمایشگاه مدیریت سبز

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
سیب زد لبنان هر کیلو به قیمت ۴ هزار و ۳۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد. به گزارش خبر فوری، قیمت انواع میوه دستچین در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است: قیمت سایر اقلام اساسی را مشاهده کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
برنامه نویس حرفه‌ای ++C آقا/خانم / ۲ نفرتسلط کامل به زبان ++C و انواع کتابخانه‌های مرتبطتسلط کامل به مفاهیم مرتبط با مدیریت حافظه، Thread، Socketمسلط به object orientedآشنا با Design Pattern هابا حداقل ۲ سال سابقه کار به عنوان برنامه نویس ++Cمعرفی شرکت: گروه دوران یکی از موفقترین مجموعه شرکتهای کامپیوتری می‌باشدکه با هدف ارائه محصولات و خدمات متنوع در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس شده است. این گروه با ۲۰ سال سابقه فعالیت، با ساماندهی کادری ۴۰۰ نفره و بهره گیری از دانش روز دنیا فعالیت گسترده‌ای در زمینه تولید و ارائه نرم افزارها، تجهیزات و خدمات تخصصی در چارچوب ۳ گروه , Network, security, ERP دارد. آدرس ایمیل: HRdeveloper@douran. com

نظرها

اخبار بیشتر