مدیرکل محیط زیست استان فارس معارفه شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
مدیرکل محیط زیست استان فارس معارفه شد

مدیرکل محیط زیست استان فارس معارفه شد

مهرخبرگزاری مهر |
شیراز _ حمید ظهرابی به عنوان مدیرکل محیط زیست استان فارس معارفه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان محیط زیست کشور بعد از ظهر پنجشنبه در این مراسم گفت: اولین اقدامی که مدیرکل جدید سازمان محیط زیست فازس باید در استان انجام دهد این موضوع است که بیش از چهار میلیون محیط بان در فارس تربیت شود.

عیسی کلانتری با اشاره به اینکه بودجه این سازمان بسیار محدود است اضافه کرد: بودجه محدود این سازمان باعث شده تا تلاش کنیم شرایط موجود را حفظ و توسعه دهیم اما با این حال باید به دنبال تربیت نیروهای انسانی در استان باشیم.

در ادامه سعید محمودی مدیرکل سابق محیط زیست فارس با شماره به اینکه وضعیت منابع طبیعی فارس خوب است گفت: تمامی عرصه‌های منابع طبیعی که دچار دخل و تصرفی شده بود مورد پیگیری قرار گرفته و بسیاری از این زمین‌های رفع تصرف شده‌اند.

وی افزود: بیش از ٨٣ هکتار در سال ٩٨ اراضی طبیعی رفع تصرف شده و این میزان در سال ٩٧ بیش از ١٠٠ هکتار بود.

محمودی اضافه کرد: بیش از هزار و ٧٠٠ اسلحه مجاز، غیر مجاز و جنگی در استان فارس کشف و ضبط شده است تا جان محیط بانان استان فارس بیش از پیش تهدید نشود.

مدیرکل سابق محیط زیست فارس در خصوص آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی نیز بیان کرد: آتش سوزی در فارس یکی از پرتکرار‌ترین حوادث بود به گونه‌ای که هزار هکتار در سال ٩۴ دچار حریق شده بود و این میزان در سال ٩۶ نزدیک به ٢٩٩ هکتاربود در سال ٩٧ آتش سوزی در اراضی به ٢٨ هکتار رسید و این میزان از ابتدای امسال تاکنون تنها ١١ هکتار بود.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

حمید ظهرابی مدیرکل جدید محیط زیست فارس نیز در این مراسم گفت: بهبود وضعیت آبی در استان فارس یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در استان فارس مورد توجه باشد و اگر از این موضوع گذر کنیم و بتوانیم شاخص‌ها را افزایش دهیم وضعیت جامعه و محیط زیست بهبود خواهد یافت.

ظهرابی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه باشد حمایت همگانی دستگاه‌های اجرایی با اداره محیط زیست است و اگر همکاری میان دستگاه‌ها وجود داشته باشد میتوانیم شاهد موفقیت در موضوع تالاب‌های استان باشیم.

وی افزود: حفظ تنوع زیستی یکی از دیگر از چالش‌های محیط زیستی است و گاهی منافع بهره برداران و دولت در تضاد است و باید با حفظ تنوع زیستی و مشارکت مردم در تنوع‌های زیستی بتوانیم شرایط پایداری در تنوع محیط زیستی ایجاد کنیم.

مدیرکل جدید محیط زیست فارس در خصوص الودگی کلان شهر شیراز نیز تاکید کرد: کلان شهر شیراز جز کلان شهر‌های آلوده است اما وضعیت این کلان شهر نسبت به سایر کلان شهر‌ها بهتر است و با استفاده از طرح کاهش آلودگی هوا شرایط استان را بهبود دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ظهرابی پیش‌تر به عنوان مدیرکل محیط زیست استان اصفهان و معاون سازمان محیط زیست فعالیت کرده و سعید محمودی مدیرکل محیط زیست سابق استان فارس نیز به عنوان مدیر کل محیط زیست استان تهران منصوب شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در اخطاریه شماره ۵۷ سازمان هواشناسی کشور با اشاره به بارش تجمعی و سنگین باران و برف تا پایان هفته در تعدادی از استان‌های کشور، نسبت به آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال رخداد سیلاب، لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و اختلال تردد در محور‌های مواصلاتی در این مناطق هشدار داد.

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
تابناکتابناک1 روز قبل
وضعیتی که هنوز تقریبا رفع نشده است. رویدادی که حالا و در سایه اظهارنظر‌هایی مانند سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص است که «اختلال» نامیدنش صحیح نیست و می‌بایست آن را نتیجه تصمیم مسئولان ارشد خواند و رویکرد ایشان برای کاهش التهابات قلمدادش کرد. اینکه با قطع اینترنت در این ابعاد فراگیر و وسیع، خواسته یا ناخواسته همه مردم را مخالف تصمیم بنزینی اخیر و از آن فراتر، در صف معترضان دسته بندی کرده‌اند. انگار نه انگار که می‌بایست شرایط را برای رفع احتیاجات این روز‌های مردم مهیاتر از قبل کرد. تصمیمی که اگر اینترنت در دسترس همگان بود، شاید اتخاذش غیرعاقلانه به نظر می‌رسید.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم حبیب زاده در شبکه رادیویی گفتگو گفت: یکی از ترفند‌های دشمن در حوزه جنگ روانی، تحریف و دروغ نشان دادن واقعیت هاست. وی افزود: امپراتوری رسانه‌ای شیطانی دشمن در تلاش است تا افکار و اذهان نسل جوان و نسل سوم و چهارم انقلاب را نسبت به سابقه و تاریخ انقلاب منحرف کند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای انتقال کار‌ها و و برکت‌های بسیج در این خصوص به نسل جوان و نسل آتی، تبیین سابقه عملکردی و نقش‌های دوران انقلاب اسلامی است. این مقام مسئول گفت: دشمن در حوزه سیاسی درصدد است تا نظام سیاسی ایران را ناکارآمد و سابقه و آینده انقلاب اسلامی را تاریک جلوه دهد لذا تبیین واقعیت‌ها برای نسل‌های آتی بسیار مهم است. آقای حبیب زاده با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر «جهاد تبیین» و با اشاره به یک جمله راهبردی از امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «دبستان را دریابید که دانشگاه دیر است»، گفت: نسل جدید تاثیرپذیر و تربیت پذیر است، دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت و سایر ارگان‌های ذیربط باید این شرایط حساس را به خوبی دریابند و اقدام کنند. معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین همچنین «طرح شهید بهنام محمدی» در مدارس را گامی در جهت اتصال بین سه ضلع مدرسه، خانواده و مسجد برشمرد و افزود: هدف ما از اجرای این طرح تربیت جوان مومن انقلابی و با سواد و با بصیرت است. حبیب زاده با یادآوری اجرای «طرح ولایت دانشجویی» در بسیج دانشجویی عنوان کرد: جوانان از طریق این طرح با مبانی دین اسلام و انقلاب آشنا می‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آخرین تمرین تیم امید برگزار شد

نود6 دقیقه قبل

گرفتار شدن ۵۰ خودرو در برف خوزستان

رکنا6 دقیقه قبل

راهپیمایی تقویت وحدت و امنیت جامعه در بروجرد برگزار می‌شود

مهر9 دقیقه قبل

دو مغازه عروسک فروشی در بازار تهران آتش گرفت

رکنا11 دقیقه قبل

۲۴۰۰ بازداشتی در جریان اعتراضات عراق آزاد شدند

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل