سرخو: تا زمانی که آمریکا به تعهد برجام بازنگشت مذاکره‌ای در کار نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
سرخو: تا زمانی که آمریکا به تعهد برجام بازنگشت مذاکره‌ای در کار نیست

سرخو: تا زمانی که آمریکا به تعهد برجام بازنگشت مذاکره‌ای در کار نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: از آنجا که آمریکایی‌ها نشان دادند پایبند به توافقات خود نیستند؛ لذا مذاکره و توافق جدیدی هم تا زمانی که به مذاکره قبلی بر نگردد نمی تواند ایجاد شود و پا برجا بماند.

محسن سرخو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی ما در سال‌های اخیر فعالیت‌های مثبت بسیار خوبی داشته و در بسیاری از موضوعات شاهد بودیم این دستگاه فقط به اقدامات انفعالی بستنده نکرده؛ بلکه ابتکارات خوبی در حوزه سیاست خارجی از خود نشان داده است.

وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی ما با ابتکارات خود توانسته پیام مظلومیت جمهوری اسلامی ایران را در موضوعات اخیر و در مقابل تحریم‌های ظالمانه بویژه تحریم‌های اقتصادی به خوبی به دنیا منعکس کند.

این عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار با اشاره به عدم همراهی اتحادیه اروپا با آمریکا در خصوص خروج از برجام گفت: تا الان آمریکا که با اروپا روابط ویژه نظامی و اقتصادی داشته نتوانسته آن‌ها را به خروج از برجام راضی کند. ترامپ با سیاست‌هایش نتوانسته محبوبیتی در عرصه بین‌الملل به دست بیارود من معتقد هستم این وضعیت مدیون اقدامات و موضع گیری‌های به جایی بوده که دستگاه‌ دیپلماسی ما با نظر ریاست جمهور ی و در راس آن زیر نظر مقام معظم رهبری انجام داده است.

وی همچنین گفت: در اجلاس سازمان ملل متحد قطعا رئیس جمهور می‌تواند درباره بدعهدی دولت آمریکا و خروجش از تعهدات چند جانبه‌ای که با تایید سازمان ملل اجرایی شده بود حرف بزند. ایشان می‌تواند به اختلافات داخلی در آمریکا برسر مناسبات بین المللی نیز اشاره کند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

سرخو سپس تاکید کرد: از آنجا که آمریکایی‌ها نشان دادند پایبند به توافقات خود نیستند؛ لذا مذاکره و توافق جدیدی هم تا زمانی که به مذاکره قبلی بر نگردد نمی‌تواند ایجاد شود و پا برجا بماند. از نظر منطقی آمریکایی‌ها باید این را بپذیرند زمانی به مذاکره با آن‌ها توجه می‌شود که به تعهدات قبلی خود احترام بگذارند.

این فعال سیاسی گفت: یک بخش اجلاس‌های بین‌المللی نشست‌های رسمی است و یک بخشش نشست‌های دو جانبه و چند جانبه است که در کنار اجلاس رسمی صورت می‌گیرد. قطعا حضور فعالانه در نشست کشورهای اسلامی و غیرمتعهد می‌تواند آثار بسیار مثبتی را برای برون رفت از شرایط بد اقتصادی به همراه داشته باشد و زمینه کمیسیون‌های مشترک را ایجاد کند.

وی در پایان گفت: ارتباط با کشورهای دنیا که به چارچوب‌های نظام ما احترام می‌گذارند فرصت خوبی برای تشکیل روابط اقتصادی با واحد پولی مشترک است. از این طریق بخشی از مشکلات کشور نیز برطرف می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | اسکورت پوتین در عربستان سعودی | پوتین پس از ۱۲ سال وارد ریاض شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

نظرها

اخبار بیشتر