۱۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام در اردبیل شناسایی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
۱۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام در اردبیل شناسایی شد

۱۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام در اردبیل شناسایی شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: یک هزار و ۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام با میانگین پیشرفت ۵۵ درصد در استان شناسایی شده و سعی بر اتمام آنها است.

- اخبار استانها -

داود شایقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراردبیل اظهار داشت: مشارکت بخش خصوصی و عمومی برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام به عنوان اولویت اساسی مطرح است و در حال حاضر به تعداد یک هزار و ۲۴۶ پروژه نیمه‌تمام با میانگین پیشرفت ۵۵ درصد در استان شناسایی شده و سعی بر اتمام آنهاست.

وی بیان کرد: شناسایی پروژه‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی در استان شناسایی شده و برای تکمیل این پروژه‌ها باید اعتبارات دولتی در سال‌های طولانی اختصاص یابد و تکمیل پروژه‌ها با روند فعلی نیازمند منابع درآمدی بالا در سال‌های طولانی است، لذا در چنین شرایطی باید به سمت بهره‌گیری از الگوهای مشارکت عمومی-خصوصی حرکت کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال‌های اخیر میزان اعتبارات عمرانی کاهش یافته و بسیاری از پروژه‌های عمرانی شروع شده بلاتکلیف مانده است، عزم دولت بر واگذاری این پروژه‌ها به بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه سال‌هاست به دلیل نوسانات درآمدی دولت صدمه دیده و برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این شرایط اقتصادی میلیاردها تومان اعتبار نیاز است، بیان کرد: هرچند برای تکمیل این پروژه‌ها باید اعتبارات دولتی در سال‌های طولانی اختصاص یابد و تکمیل پروژه‌ها با روند فعلی نیازمند منابع درآمدی بالا در طی سال‌های طولانی است، اما در چنین شرایطی باید به سمت بهره‌گیری از الگوهای مشارکت عمومی-خصوصی حرکت کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه مشکلاتی اقتصادی کشور تأثیر بسزایی بر واگذاری پروژه‌ها داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر ریسک سرمایه‌گذاری در ایران به دلیل نوسانات قیمتی نهاده‌های تولیدی، بالاست و در بخش بازاریابی نیز مشکلاتی وجود دارد.

شایقی به مشکلات پیش رو در واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش خصوصی نقشی در ایجاد پروژه‌ها و احداث آنها نداشته است، بنابراین اکثر پروژه‌ها به‌دلیل آن که در سال‌های گذشته از محل بودجه دولتی ساخته شده است، دارای قیمت تمام شده بالایی بوده که این سبب می‌شود سرمایه‌گذار نتواند سود لازم را از محل تکمیل و بهره‌برداری آن به دست آورد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کتک کاری وحشیانه معلم عصبانی با دانش آموز در کلاس درس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار فیلمی از رفتار غیر انسانی و خشونت بار معلم عصبانی با یک دانش آموز ۱۵ ساله واقع در دبیرستان ایالت تگزاس آمریکا با واکنش تند کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه شد. بیشتر بخوانید: حمله فیل عصبانی به یک خودرو هنگام عبور از جاده + فیلمانتهای پیام/معلم عصبانی به جان دانش آموز افتاد!

ویدیو؛ حرکت غیرمنتظره کریستیانو رونالدو پس از تعویض در دیدار مقابل میلان و رفتن به رختکن

طرفداریطرفداری1 روز قبل

مکانیک‌هایی با ناخن‌های فرنچ شده | ویدئوی حرف‌های کیانا و نیلوفر را ببینید

همشهریهمشهری1 روز قبل
علی آقا صاحبکار آنهاست؛ صاحبکار کیانا یاراحمدی و نیلوفر فرهمند، شاگردان مکانیکی. اعضای خانواده‌ام نزدیک ۱۵سال است که ماشین‌هایشان را پیش علی آقا می‌آورند و به او اطمینان داشتم. ما هم سعی می‌کردیم در مغازه علی آقا باشیم و جای دیگری نرویم. علی آقا را کیانا به من معرفی کرده بود. از وقتی شما آمده‌اید مشتری‌های علی آقا بیشتر شده یا کمتر؟ کیانا: علی آقا خیلی مشتری دارد.

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

چقدر از اموال بابک زنجانی مصادره شد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

تازه‌های امروز شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران به سوالات مردم در باره مترو، قطع درختان و موضوعات فسادخیز در شهرداری پاسخ گفتند. به گزارش حبرگزاری صدا و سیما، رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران به برخی دغدغه‌های مردم تهران در باره خرابی واگن‌های مترو، برخورد با موضوعات فسادخیر در شهرداری، قطع درختان و خشکاندن باغها در برخی مناطق تهران با هدف ساخت برج‌های سربه فلک کشیده پاسخ گفتند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها