مطالبات ۱۶ هزار پیمانکار از دستگاه‌های اجرایی پرداخت شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. جام نیوز
  4. اقتصادی
مطالبات ۱۶ هزار پیمانکار از دستگاه‌های اجرایی پرداخت شد

مطالبات ۱۶ هزار پیمانکار از دستگاه‌های اجرایی پرداخت شد

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز |
اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ۷۰۷» مربوط به تسویه بدهی‌های ۳۲ دستگاه اجرایی کشور، امروز ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۸ سررسید و از طریق آن مطالبات ۱۶ هزار پیمانکار پرداخت شد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، اوراق «اخزا ۷۰۷» که در خردادماه سال گذشته به منظور تسویه بدهی‌های بند (ب) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر و در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پذیرش شده بود، روز جاری و همرمان با سررسید این اوراق تامین مالی ۱۶ هزار پیمانکار را محقق کرد. «اخزا۷۰۷» با مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال و ارزش کل ۳۰ هزار میلیارد ریالی یکی از ۲۳ نماد اسناد خزانه اسلامی منتشرشده در سال ۹۷ است که به منظور تسویه بدهی‌های دستگاه‌های اجرایی کشور منتشر شده است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۷۰۷» در مهرماه سال ۹۷ در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پذیرش و در آبان ماه همین سال، این نماد معاملاتی برای اولین‌بار گشایش یافت تا امکان خریدوفروش آن از طریق بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس فراهم شود. امروز نیز با سررسید شدن این اوراق، مبلغ اسمی آن به حساب دارندگان آن واریز شد.

مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.
ایسناایسنا1 روز قبل
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که میزان صادرات توتون در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ برابر شده است. به گزارش ایسنا، این آمار نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۷۹۹ تن توتون صادر شده که نسبت به صادرات ۷۵٫۷ تنی این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۹۵۵٫۵ درصد افزایش داشته است. همچنین طبق آمارهایی که اخیرا منتشر شده بود، میزان صادرات سیگار در این مدت ۸۳٫۳ درصد کاهش داشته است. صادرات سیگار تا پایان مرداد ماه سال گذشته ۱۵۰ میلیون نخ بوده، اما در پنج ماهه نخست امسال به ۲۵ میلیون نخ رسیده است. اما واردات سیگار که در دو ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به صفر رسیده بود، همچنان انجام نمی‌شود.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
الفالف10 ساعت قبل
۵۱ درصد نمونه مرد و ۴۹ درصد زن بوده­اند. ۳۰٫۸ درصد پاسخگویان در رده سنی ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۴۲٫۵ درصد در رده سنی ۳۰ تا ۴۹ ساله و ۲۶٫۶ درصد نیز در رده سنی بالای ۵۰ سال بوده ­اند. در یکی از سؤالات نظرسنجی از مردم پرسیده شده است «با توجه به مخارج و هزینه‌ها در محل زندگی شما برای اداره زندگی یک خانواده چهار نفره چه میزان درآمد در هر ماه مناسب است؟». لازم به ذکر است این اعداد برای استان تهران در سناریوی مالک منزل مسکونی ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و در سناریوی مستأجر ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. توزیع پاسخگویان بر حسب دیدگاه آنها در خصوص میزان دریافت کنندگان یارانه نقدی در جامعهسؤال: به نظر شما در حال حاضر چند درصد از افراد جامعه یارانه نقدی دریافت می‌کنند؟
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز، ‌ امروز پنجشنبه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۸ سکه طرح جدید ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان قیمت خورد. قیمت نیم‌سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان است. از سوی دیگر بهای اونس طلای جهانی امروز روی رقم ۱۴۸۹ دلار قیمت خورد و در بازار داخلی هر مثقال طلای آبشده به قیمت یک میلیون و ۷۵۱ هزار تومان رسید که معادل هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۰۴ هزار تومان است. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر اونس طلا قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱,۴۹۰ ۶ ۰٫۳۹ امروز ۱,۴۸۴ -۹ -۰٫۵۹ روز قبل ۱,۴۹۳ ۶ ۰٫۴ ۲ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروزهر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۴۰۴,۵۰۰ (چهارصد و چهار هزار و پانصد) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰٫۰۹ درصدی داشته است. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴۰۴,۵۰۰ -۴۰۰ -۰٫۱ امروز ۴۰۴,۹۰۰ -۱,۲۰۰ -۰٫۳ روز قبل ۴۰۶,۱۰۰ ۹۰۰ ۰٫۲۲ ۲ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت گرم طلا ۲۴ عیار امروزدر بازار امروز هر گرم طلا ۲۴ عیار نسبت به روز قبل، با ۶۰۰ تومان کاهش، ۵۳۹,۳۰۰ (پانصد و سی و نه هزار و سیصد) تومان نرخ گذاری شد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت اقتصاد چین اعلام کرد چین امیدوار است به یک قرارداد چند مرحله‌ای در جنگ تجاری طولانی‌مدت با آمریکا برسد و هر چه زودتر تمام عوارض لغو شوند. گائو گفت: «هدف نهایی مذاکرات هر دو طرف پایان دادن به جنگ تجاری و لغو تمام عوارض اضافی است. این به نفع چین، آمریکا و تمام دنیاست. استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت مذاکره کنندگان تجاری آمریکا و چین در حال نوشتن مرحله اول قرارداد تجاری هستند تا رئیس جمهور‌های هر دو کشور آن را امضا کنند. گائو گفت: «از سال گذشته، تحت تاثیر درگیریهای تجاری چین و آمریکا تجارت و سرمایه گذاری بین دو کشور کاهش یافته است.

نظرها

اخبار بیشتر