خراسان رضوی|۶۰ درصد عملیات خط انتقال آب سد دوستی به سرخس پایان یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
خراسان رضوی|۶۰ درصد عملیات خط انتقال آب سد دوستی به سرخس پایان یافت

خراسان رضوی|۶۰ درصد عملیات خط انتقال آب سد دوستی به سرخس پایان یافت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیر منابع آبی سرخس گفت: بیش از ۶۰ درصد عملیات خط انتقال آب سد دوستی به سرخس پایان یافته است و امیدواریم که با حمایت مطلوب مسئولان مربوطه این پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخس، محمدرضا عبادی‌نژاد عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که در جریان بازدید خبرنگاران از منابع آبی سرخس برگزار شد اظهار داشت: در اداره منابع آب سرخس شبکه پایش منابع زیرزمینی داریم که در فاصله زمانی مشخص منابع آب زیرزمینی را بررسی می‌کنند و یک گروه دانشگاهی از دانشگاه فردوسی مشهد نیز این موضوع را مطالعه کرده‌اند و مطالعات انجام شده و جمع‌بندی اولیه خروج آب از مرزها را تائید نمی‌کند.

وی افزود: با رعایت پروتکل‌های مرزی با کشورهای همسایه با برنامه‌های مدون و اجرای طرح‌هایی همچون سدسازی و بهینه‌سازی مصرف و تقسیم عادلانه آب در میان کشاورزان اجازه خروج آب از کشور را نخواهیم داد.

مدیر امور منابع آب سرخس ضمن ارائه گزارشی از لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌ها، رفع تصرف حریم و بستر رودخانه‌ها، انسداد چاه‌های غیرمجاز، نصب کنتور هوشمند برای چاه‌های مجاز و بازگشایی آبراهه‌ها، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۲۰ هکتار از بستر رودخانه‌ها رفع تصرف شد و در ۶ ماهه نخست امسال نیز ۳۰ هکتار را رفع تصرف کرده‌ایم؛ همچنین در سال گذشته ۶۰ حلقه چاه غیرمجاز را مسدود کردیم که با این کار از برداشت غیرقانونی ۵ میلیون مترمکعب آب جلوگیری شد و امسال هم ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز دیگر را شناسایی و مسدود کرده‌ایم که در این رابطه نیز یک میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شده است.

عبادی‌نژاد ضمن اشاره به اجرای طرح هوشمندسازی چاه‌های آب کشاورزی، تصریح کرد: طرح هوشمندسازی چاه‌های آب کشاورزی با موفقیت انجام شده و هم‌اکنون تعداد ۲۴۰ حلقه چاه دارای کنتور هوشمند بوده و ۳۰۰ حلقه از این چاه‌ها با استفاده از سیستم مانیتورینگ بدون نیاز به مراجعه حضوری، تحت کنترل است.

وی احداث سد شوریجه با ظرفیت بیش از ۲۰۰ میلیون مترمکعب در سرخس که دومین سد بزرگ خراسان رضوی است را از پروژه‌های مهم مهار آب‌های سطحی و موثر در توسعه و اشتغال منطقه برشمرد و تاکید کرد: در این رابطه نیازمند توجه دولت در بحث تامین مالی این پروژه هستیم، این سد اکنون ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل این پروژه مهم به ۳ سال زمان و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیر امور منابع آب سرخس در رابطه با طرح انتقال آب سد دوستی به سرخس، گفت: با اجرای این طرح از ابتدای امسال بیش از ۳۲ میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی به تشکل‌ها، تعاونی‌ها و کشاورزان اختصاص داده شده که این میزان تا پایان مهرماه ۹۸ به ۴۰ میلیون مترمکعب می‌رسد و با اختصاص این میزان آب ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه زیر کشت آبی قرار گرفته است.

عبادی‌نژاد گفت: بیش از ۶۰ درصد عملیات خط انتقال آب سد دوستی به سرخس پایان یافته است و امیدواریم که با حمایت مطلوب مسئولان مربوطه این پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
افشای جنایتاین دختر پس از بهبودی نسبی به ماموران گفت: شوهر عمه‌ام اعتیاد شدید داشت و چند بار به خاطر قاچاق مواد مخدر به زندان افتاده بود. شوهر عمه‌ام در زندان بود که عمه‌ام از او طلاق گرفت. از چند ماه قبل من هم به آرایشگاه زنانه رفتم و کنار عمه‌ام کار می‌کردم. شوهر عمه سابقم یکی از دوستانش را که فروشنده تفنگ بود به من معرفی کرد. با اعتراف‌های پسر دانشجو شوهر عمه سابقش به نام فرهاد بازداشت شد و معاونت در قتل را گردن گرفت.

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل
خانه ملتخانه ملت20 ساعت قبل
نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اردوغان می‌خواهد با رفع خطر کردها در منطقه حائل امنیتی ارتش آزاد را مستقر کند و یگان هایی را در طرابلس، بابل و اعزاز در منطقه امنیتی به وجود آورد. وی تأکید کرد: این مسئله نشان می‌دهد که پول هایی که اردوغان از عربستان گرفته است برای از بین بردن وفاق ملی و از بین بردن اتحاد سرزمینی درون کشور سوریه بوده است. نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای دستورات مقام معظم رهبری اضافه کرد: امنیت و آزادی باید برای همه باشد و حفظ حقوق عمومی هم مخصوص همه افراد است. عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ سال از انقلاب گذشته است پس هر وقت که ما حرف می‌زنیم؛ ما را ضد انقلاب نخوانید. سوال بنده این است که چرا امروز برخی به لشگر کشی‌های اردوغان ساکت شده‌اند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
نمونه اخیر این مشکل را می‌توان در عزل ونصب‌های پی در پی در بانک ملی ایران دید که گویی معضل مذکور در آن تبدیل به یک عادت کهنه شده است. ب) کنترل مدیریتی بانک اقتصاد نوین با این هلدینگ بوده و این بانک کماکان بحران‌های مدیریتی را پشت سر می‌گذارند. شایان ذکر است که پایگاه خبری صدای دیپلماسی بر خود فرض می‌داند که برای تنویر افکار عمومی، پس از این مقال نیز به عملکرد بانک ملی ایران و سایر شرکتهای زیر مجموعه این نهاد، از جمله هلدینگ آینده پویا ویا هرسازمان اقتصادی دیگر کشورخواهد پرداخت. همچنین این انتظار وجود دارد که مدیران ارشد بانک ملی ایران چنانچه حسن نیتی در اقدامات اخیر خود دارند دلایل عزل ونصب‌های اخیر در این بانک را تشریح کنند. بی تردید اهل انصاف این حق حداقلی را برای رسانه‌ها قائل هستند که به عنوان رکنی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که در آن به چندصدایی بودن، تضارب آرا و آزادی پرسشگری تاکید ویژه می‌شود، از محضر مسئولان مربوطه چگونگی و چرایی چنین رویکردهایی را جویا شوند.

نظرها

اخبار بیشتر