سرانجام ساخت «سنجرخان» در تلویزیون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
سرانجام ساخت «سنجرخان» در تلویزیون

سرانجام ساخت «سنجرخان» در تلویزیون

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
در حاشیه دیدار استاندار کردستان با معاون رئیس رسانه‌ملی مقرر شد «سنجرخان» جلوی دوربین برود.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اعلام خبر ساخت سریال تلویزیونی «شاه اسماعیل صفوی» در اردبیل، موضوع «سنجرخان» را هم به میان آورد و سراغ مدیران مربوطه در استان‌های صداوسیما رفتیم و توضیحاتی درباره مشکلات مالی بر سر راه ساخت چنین سریال‌هایی عنوان کردند.

حتی به ماجرای انصراف «محمدحسین لطیفی» کارگردان منتخب شده این سریال را هم به خاطر مشخص نبودن شرایط تولید، اشاره کردند.

چندی پیش هم «قطب‌الدین صادقی» مشاور پروژه «سنجرخان» در زمان نگارش توسط مرحوم «ضیاءالدین دری» در مراسم گرامیداشت این نویسنده و کارگردان به این نکته اشاره کردند که پرداختن به این شخصیت در قالب سریال تلویزیونی می‌تواند موثر باشد.

علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما در دیدار با استاندار کردستان به مقوله شروع ساخت این سریال تلویزیونی پرداخت و مقرر شد سریال «سنجرخان» که به قول مدیران مربوطه‌ در سیمای استان‌ها، مراحل پیش‌تولید را می‌گذراند هرچه زودتر وارد مرحله تولید شود.

احتمالا‌ یا بعد از پایان تولید فیلم سینمایی جدید «محمدحسین لطیفی» این اتفاق می‌افتد و یا در صورت عدم توافق، باید منتظر نام جدیدی به عنوان کارگردان سریال «سنجرخان» باشیم.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

در ادامه این دیدار بهمن مرادنیا استاندار کردستان به به نقش گسترده شبکه‌های استانی در بکارگیری فرهنگ بومی در تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی اشاره کرد و گفت: معاونت امور استان‌های رسانه ملی با سیاست‌گذاری‌های صحیح نقش موثری در هدایت و شکل گیری برنامه‌های تاثیرگذار و برند شبکه‌های استانی داشته است.

دارابی معاون رئیس سازمان صداوسیما نیز با اشاره به ظرفیت‌های گسترده فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و هنری در استان‌های مختلف کشور خاطرنشان کرد: شبکه‌های استانی براساس چشم‌انداز کوتاه و بلندمدت رسانه ملی در صدد به کارگیری همه این ظرفیت‌ها و نیز ایجاد زمینه مناسب برای رونق اقتصادی هستند.

وی افزود: توسعه صنعت گردشگری از طریق معرفی ظرفیت‌های مختلف استان‌ها و جاذبه‌های توریستی از دیگر کارکردهای رادیو و تلویزیون‌های استانی به شمار می‌رود.

در پایان این دیدار علاوه بر روشن شدن تکلیف شروع تولید سریال «سنجرخان»، اقدامات پژوهشی مربوط به «امیرنظام گروس» هم به زودی آغاز خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. فریبا نادری بازیگر سریال تلویزیونی ستایش اعلام کرده که دخترش متولد تورنتو کانادا است. جالب است که بسیاری از بازیگران سینمای ایران، برای به دنیا آوردن فرزندان خود به خارج از کشور سفر می‌کنند. در ماه‌های گذشته نیز سفر رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان به کانادا حاشیه‌ساز شد.

نظرها

اخبار بیشتر