تالار شهر اردبیل تا دو سال آینده راه‌اندازی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
تالار شهر اردبیل تا دو سال آینده راه‌اندازی می‌شود

تالار شهر اردبیل تا دو سال آینده راه‌اندازی می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
استاندار اردبیل گفت: براساس توافقی که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد کردیم، تا دو سال آینده تالار شهر اردبیل به عنوان یک مجموعه فرهنگی و هنری شایسته تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، اکبر بهنامجو در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: ما در استان اردبیل با توجه به شاخصه‌های دینی و مذهبی با هدف مقابله با آسیب‌های اجتماعی و کاهش تاثیرگذاری آن در زندگی مردم فعالیت‌ها و برنامه‌های خوبی را به شکل اصولی آغاز کردیم تا در یک هدفگذاری دو ساله بتوانیم برخی از دغدغه‌ها را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با جمع‌بندی آسیب‌های اجتماعی دامنه‌دار در استان سعی بر این است تا در یک راهکار علمی و تحقیقاتی با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و اساتید این دانشگاه بتوانیم برنامه‌ریزی واقع‌بینانه‌ای را در کاهش این آسیب‌ها انجام دهیم.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل ادامه داد: جلسات کارشناسی ما در حوزه فرهنگی و اجتماعی به صورت دو هفته یکبار و با همراهی کارشناسان و صاحبنظران با محوریت پنج آسیب مهم در سطح ملی و استانی دنبال می‌شود که امیدواریم خروجی و نتایج آن در حل این مشکلات و آسیب‌ها موثر باشد.

بهنامجو افزود: ما از چند هفته پیش موضوع ازدواج و طلاق را در دستور کار برنامه‌ریزی‌ها قرار دادیم و در این حوزه بر این باوریم بحث آموزش قبل از ازدواج بایستی مورد توجه قرار گیرد و حتی دانش‌آموزان از مقطع ابتدایی با مسایل و موضوعات درست و صحیح در این زمینه آشنا شوند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد طلاق در ۷ سال اول زندگی رخ می‌دهدف اضافه کرد: این آمار نشان می‌دهد که زوجین باید با مهارت‌های زندگی آشنا شوند و از همین روی به تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کردیم تا برنامه‌های آموزشی را برای پرسنل خود در اولویت قرار دهند.

استاندار اردبیل گفت: به شکل فراگیر و با استفاده از همه ظرفیت‌ها اعم از خیرین و افراد توانمند موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارائه مشاوره‌ها و برنامه‌های اجتماعی در دستور کار قرار گرفته و انتظار می‌رود با در نظر گرفتن ردیف اعتباری خاص به هر استان اجازه هزینه کرد در در پرداخت‌ هزینه‌های مشاوره را برای خانواده‌های کم توان مالی بدهند.

بهنامجو افزود: ادارات نمی‌توانند از محل هزینه‌های جاری که بسیار محدود است برای مباحث آموزشی و ارائه مشاوره‌ها هزینه کنند که انتظار می‌رود دولت در بودجه سال آینده ردیف اعتباری خاص برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را در نظر بگیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار فرهنگی و هنری روز

وی قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل تالار شهر اردبیل ظرف دو سال آینده یادآور شد.

در این جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز گفت: شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل جزو پنج شورای برتر کشور در تشکیل جلسات و مصوبات پربار شناخته شده که امسال نیز در ارزیابی‌های کشوری این برتری‌ حفظ شده است.

سیدناصر اسحاقی به اهم مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی در اشاعه فرهنگ ساده‌زیستی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری آئین نوروز بی‌تکلف، برگزاری ازدواج‌های آسان، جلوگیری از هزینه‌های گزاف در درگذشت اموات در قالب طرح خیرات اموات، برپایی سفره‌های افطاری ساده و تلاش برای کارآفرینی و حمایت از سرمایه‌گذاران و توسعه اشتغال پایدار در بخش فرهنگی و اجتماعی از جمله مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل بوده است.

وی ادامه داد: ۶ هزار حافظ قرآن تحت پوشش برنامه‌های آموزشی قرار گرفته‌اند که رتبه استان اردبیل در این زمینه اول تا سوم کشوری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از تحریر کتاب قرآن به اسم اردبیل خبر داد و تصریح کرد: تاکنون ۱۰۰ صفحه از این کتاب به زیور طبع آراسته شده و امیدواریم به سرعت با تلاش هنرمندان این مجموعه آماده شود.

اسحاقی موضوع گفتمان فرهنگی و توجه به شفافیت عملکرد را در این زمینه یادآور شد و بیان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های مردمی تلاش بر این است تا فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر توسعه یابد و براساس شعار تعریف شده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت‌های این مجموعه باید به شکل شفاف و شیشه‌ای قابل ارائه باشد.

در این جلسه در کنار امضای تفاهمنامه مشترک بین وزارت ارشاد و استانداری اردبیل در تخصیص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای فعالیت‌های فرهنگی – هنری در دو سال آینده حکم امام جمعه اردبیل و استاندار در قالب شورای نظارت بر مساجد اعطا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) آیا شب گذشته چند پمپ بنزین‌ به آتش کشیده شد؟

فراروفرارو1 روز قبل
بعد از اعلام سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین، ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی پخش و ادعا شده مربوط به آتش زدن پمپ بنزین خمینی‌شهر، بعد از اعلام وضعیت تازۀ بنزین است. ویدئوی اختصاصی و جدید ایسنا از همان پمپ بنزین نشان می‌دهد چنین اتفاقی نیفتاده و ویدئوی ادعایی، قدیمی است.

داغ‌های مجازی و خبرهای جعلی …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بسته خبری داغ‌های مجازی امشب، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و درپی آن بروز برخی اخبار جعلی در فضای مجازی، این خبرها را بررسی کرده است.

بارش برف تا سه روز آینده

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
کارشناس سازمان هواشناسی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: حداقل تا سه چهار روز آینده بارندگی در نوار شمالی کشور و دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت و دمای هوا باز هم کاهش می‌یابد. امیر سرکرده افزود: همچنان بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران، شمال سمنان، زنجان و شمال استان‌های قزوین و البرز ادامه خواهد داشت.

بارش نخستین برف پاییزی در تهران

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اداره کل هواشناسی استان تهران هم درباره احتمال آبگرفتگی معابر و مسیل‌ها و اختلال تردد به ویژه در نواحی کوهستانی به دلیل رخداد مه و لغزندگی هشدار داده است. امروز در بخش‌های شمالی استان (به ویژه ارتفاعات شرقی) بارش باران، برف و کاهش محسوس دما پیش بینی و توصیه شده است از تردد یا اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و به علت کاهش محسوس دما، تمهیدات لازم صورت پذیرد. همچنین به علت احتمال ریزش سنگ و لغزندگی هم در جاده‌های کوهستانی موارد ایمنی مدنظر قرار گیرد. از سویی با ورود سامانه بارشی در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش دما در برخی مناطق استان‌های شمالی و ساحلی پیش بینی شده است. این هفته با کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای در برخی مناطق استان‌های شمالی کشور هم بارش برف خواهیم داشت و بارش باران در استان‌های ساحلی دریای خزر ۵۰ تا ۸۰ میلی متر خواهد بود.

فیلم | توضیحات نوبخت درباره افزایش نرخ بنزین و یارانه جدید به ۶۰ میلیون نفر در ماه

همشهریهمشهری2 روز قبل

ترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگاران

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
پیش بینی‌های هواشناسی و اخبار منتشره در هفته گذشته نشان می‌داد که امروز هوای تهران برفی است، اما شهرداری تهران ظاهرا دوباره غافلگیر شده است. ترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگارانترافیک سنگین بر اثر بارش برف به روایت خبرنگارانخبر تکمیل می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیش بینی‌های هواشناسی و اخبار منتشره در هفته گذشته نشان می‌داد که امروز هوای تهران برفی است، اما شهرداری تهران ظاهرا دوباره غافلگیر شده است. محسن قاسمی فر - ورودی بزرگراه کردستان به سمت جنوبکد ویدیو دانلود فیلم اصلی ناهید اکبرزاده - پل پارک وی، ابتدای مدرسمیترا لبافی - خیابان سئولکد ویدیو دانلود فیلم اصلیروایت یک راننده تاکسی‌های اینترنتی از ترافیککد ویدیو دانلود فیلم اصلیامیر نوایی - بزرگراه یادگار امامکد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری16 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری27 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما28 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران32 دقیقه قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین55 دقیقه قبل

تنفس در هوای آلوده چاق‌کننده است

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل

واردات بیش از ۹۷ میلیون دلار عدس به کشور

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل