استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها

استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه شهرها

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر- معاون عمرانی وزیر کشور گفت: برای توسعه پایدار شهرها و شهرستان‌ها از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده شود این صورت رشد شهرها و شهرستان‌ها بعید بوده و جهشی ایجاد نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد بعدازظهر پنج‌شنبه در آیین افتتاح شهرداری بیدخون عسلویه اظهار داشت: کار شهرداری‌ها سکان‌داری شهراست و خیلی از کارها در شهرداری‌ها بخش خصوصی می‌تواند به بهترین وجه انجام دهد که لازم است در این راستا بسترهای موردنیاز و ظرفیت موردنظر فراهم شود.

ظرفیت گردشگری عسلویه به‌صورت خاص تعریف شود

وی تصریح کرد: عسلویه و منطقه پارس جنوبی علاوه بر اینکه پایگاه صنعتی محسوب می‌شود دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری است باید گونه خاص ظرفیت گردشگری آن تعریف شود.

جمالی‌نژاد بیان کرد: خیلی از مشکلات شهرها و روستاها با ظرفیت‌های مناطق حل می‌شود و بسیاری از پروژه‌های کلان‌شهرها در زمینه‌های فرهنگی، هنری، زیرساخت‌های ورزشی، پلاتوهای تئاتر، سالن‌های هنری، باغ گل‌ها، باغ پرندگان و دیگر پروژه‌ها با فراهم شدن بستر از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرا می‌شود.

آمادگی وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به استناد ماده ۶۲ قانون شهرداری‌ها، هدایت، حمایت و نظارت در هر زمینه‌ای از جمله جذب سرمایه‌گذار، مشارکت، ایجاد زیرساخت، تسهیلات و مساعدت‌ها انجام می‌دهیم.

جمالی‌نژاد افزود: جمعیت کشور به سمت پیری سوق داده‌شده و باید حتما افزایش جمعیت داشته باشیم در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در کنار افزایش جمعیت توسعه متوازن مطرح‌شده است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، بابیان اینکه باید افزایش جمعیت در تمام شهرها موردتوجه قرار بگیرد گفت: اگر جمعیت افزایش یابد و در تهران و کلان‌شهرها سکونت داشته باشند اهداف موردنظر محقق نشده که در این زمینه توزیع متوازن بسیار مهم است.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: سیاست ملی شهری بر اساس توجه به جمعیت، مرکز بخش بودن و دیگر شاخص‌ها تدوین و تشکیل می‌شود که کمک می‌کند تمام نقاط کشور، روستاهایی که ملزومات شهر شدن را دارند موردتوجه قرار می‌گیرد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

جمالی‌نژاد تأکید کرد: با افزوده شدن شهرهای اخیر اکنون ۱۳۰۰ شهر و ۳۷ هزار دهیاری در کشور تأسیس‌شده که هرکدام دارای ظرفیت‌ها و جاذبه‌های خاصی هستند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با اشاره به ویژگی روستاهای استان بوشهر و اهمیت تبدیل آن‌ها به شهر بیان کرد: تبدیل روستاهایی که دارای جذابیت و شاخص‌های لازم دارند بسیار می‌تواند اثربخش در توسعه پایدار باشد.

وی بابیان اینکه وقتی روستایی تبدیل به شهر می‌شود باید اداره آن متفاوت باشد، مدیریت و نگاه مدیران آن‌هم باید تغییر کند افزود: پارس جنوبی به‌عنوان پایتخت انرژی ایران معرفی‌شده که مناطق شهری و روستایی آن اگر بخواهد رشد، جهش و توسعه یابد نیاز به همدلی و هم‌افزایی است.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: توسعه پایدار، بدون وفاق، همدلی و همبستگی غیرممکن است، در توسعه پایدار شهری همه شهروندان و مسئولان باید در آن مشارکت کنند که عدم وفاق در همدلی یکی از آسیب‌ها محسوب می‌شود.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: همدلی بین شورای شهر و شهرداری یک ضرورت است و اگر این تفاهم نباشد تمام برنامه‌ها و طرح‌ها بی‌نتیجه می‌ماند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بابیان اینکه تمام شهرها و روستاها مملو از ظرفیت و قابلیت است که باید به این توانمندی‌ها توجه ویژه شود خاطرنشان کرد: مطرح‌شدن پارس جنوبی به‌عنوان پایتخت انرژی، ظرفیت بسیاری ایجاد می‌کند.

معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: در کنار مشکلات پارس جنوبی که برای شهرها و روستاهای پیرامونی ایجاد کرده مانند آلودگی هوا، یکسری ظرفیت هم ایجاد می‌کند که زمینه توسعه پایدار مناطق را فراهم می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، چهارمین جلسه شورای قضایی و متعاقب آن نشست استانی اقتصاد مقاومتی با حضور اعضاء و به ریاست محمد جواد حشمتی مهذب در سالن کنفرانس حوزه ریاست کل واقع در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد. در ابتدای این نشست، رئیس کل دادگستری استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: حوادث و وقایع اخیر که به دنبال اصلاح قیمت بنزین در استان رخ داد، بی شک تلخ و ناگوار بوده و آثار سوء بدنبال داشته است. ستاد دادگستری استان نیز در این زمینه برای تحقق مراتب فوق از کلیه ظرفیت‌های قانونی خود اعم از عده و عده بهره خواهد گرفت. چرا که این امر یک مطالبه جدی از ناحیه ریاست محترم قوه قضاییه است. حشمتی مهذب آنگاه به افتتاح مجتمع ویژه قضایی رسیدگی به جرائم اقتصادی در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته لازم است بخش‌های مختلف این مجموعه قضایی مهم سریعا تکمیل شده و نقایص آن برطرف شود تا انشاءالله در آینده‌ای نه چندان دور شاهد و ناظر افتتاح این مجتمع باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: اداره کل تجهیزات پزشکی، گزارشی علیه شرکت «آمون طب تجهیز» به اتهام گرانفروشی تجهیزات پزشکی به تعزیرات ارسال کرد که این شکایت بررسی و در نهایت به موجب حکم قطعی شعبه ۸ تجدیدنظر تعزیرات استان تهران، این شرکت با توجه به سابقه تخلف قبلی به پرداخت ۷۰ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. محمدعلی اسفنانی افزود: این شرکت در فروش تجهیزات و لوازم پزشکی به بیماران و مراکز درمانی مرتکب گرانفروشی به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال شده بود که برخی قطعات لوازم پزشکی را تا سه برابر قیمت واقعی آن به فروش رسانده بود. اسفنانی در ادامه گفت: به همین جهت شعبه مورد نظر تعزیرات، این شرکت را تا ۷ برابر ارزش تخلف به ۷۰ میلیارد ریال جریمه محکوم کرد.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف8 ساعت قبل
ایلناایلنا3 ساعت قبل
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی درباره سهم بخش کشاورزی از منابع ۱٫۵میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی مربوط به ایجاد اشتغال پایدار روستایی گفت: در دو سال گذشته، دولت با مجوز مجلس شورای اسلامی و با اذن مقام معظم رهبری، ۱٫۵میلیارد دلار برای طرح‌های اشتغال و توسعه روستایی و عشایری اختصاص داد که بیش از ۸۵درصد از آن توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تخصیص داده شده است. اجرای این برنامه‌های توسعه‌ای بیش از ۹۶هزار اشتغال جدید در این زمینه را ایجاد کرده و نقش مهمی در اشتغال جوانان روستایی و کاهش فقر ایفا کرده است. حضور ۱۵ کشور در دوره آموزشی مدیریت پروژه‌های اشتغال روستایی و کاهش فقرمعاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی همچنین در حاشیه افتتاحیه دوره آموزشی بین‌المللی مدیریت پروژه‌های اشتغال روستایی و کاهش فقر در جمع خبرنگاران گفت: این دوره با حضور نمایندگان ۱۵ کشور از منطقه آسیا و اقیانوسیه برای تبادل تجربیات در زمینه مدیریت پروژه‌های اشتغال روستایی و کاهش فقر برگزار شده است. همچنین در تلاشیم بتوانیم از تجارب مفید سایر کشورهای حاضر در این دوره آموزشی بهر‌ه‌مند شویم. معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اهمیت اشتغال جوانان در توسعه روستایی، ادامه داد: در دهه اخیر، با تعداد زیادی از جوانان فارغ‌التحصیل به‌ویژه در روستاها روبرو شده‌ایم که تعداد خانم‌ها نیز در این بین قابل توجه است، بنابراین باید بتوانیم از طریق پروژه‌های سرمایه‌گذاری، هم به توسعه بخش کشاورزی و توسعه روستایی و هم اشتغال جوانان کمک کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مروری بر تخلفات شرکت‌های تولید لاستیک ایران

تکراتوچند ثانیه قبل

توقف تحقیقات سوئد درباره جولیان آسانژ

ایلنا7 دقیقه قبل

خبرنگار مهر برگزیده بخش گفت‌وگوی هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه شد

مهر8 دقیقه قبل

سرمایه‌گذاری ۴۶ میلیارد دلاری ترکیه در آفریقا

ایبنا9 دقیقه قبل

مسئولیت ادامه همکاری با ویلموتس را می‌پذیرید؟

ایسنا10 دقیقه قبل

آخرین وضعیت ارزش سهام در بازارهای بورس آسیا

ایبنا11 دقیقه قبل