واکنش مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا به طرح مذاکره با آمریکا و بازی جدید ترامپ/ بازی با دم شیر خطر جدی برای آمریکایی‌ها دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
واکنش مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا به طرح مذاکره با آمریکا و بازی جدید ترامپ/ بازی با دم شیر خطر جدی برای آمریکایی‌ها دارد

واکنش مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا به طرح مذاکره با آمریکا و بازی جدید ترامپ/ بازی با دم شیر خطر جدی برای آمریکایی‌ها دارد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی با بیان اینکه ایران تامین کننده امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و منطقه است گفت: استقبال جهانی از ارزشهای شهدا و انقلاب اسلامی شده است.

سردار حسین دهقان عصر پنجشنبه در مراسم یادواره پانزدهمین یادواره ١١۴ تن از سرداران و شهدای حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) بخش مرکزی شهرستان ساری در روستای زرین آباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: شهدای انقلاب اسلامی همان راه امام حسین (ع) و شهدای کربلا را رفتند و رهبری ما همان هدف و آرمان سید الشهدا را دنبال می‌کند.

تنها راه برون رفت از مشکلات بازگشت مردم به صحنه است

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: در شرایط کنونی تنها راه برون رفت از مشکلات و غلبه بر مشکلات این است که مردم به صحنه بازگردند و مسئولان پشت سر مردم بایستند و آنان را حمایت کنند تا مسیر را درست طی کنیم.

سردار دهقان درباره مذاکره با آمریکا و ایجاد شرایط دوگانه در جامعه و اینکه برای عبور از شرایط سخت باید با آمریکا مذاکره کنیم گفت: دوگانه امنیت و آسایش یا تهدید و سختی را برخیها به آن دامن می‌زنند اما باید بدانیم نظام اسلامی هیچ‌گاه با امر مذاکره و تعامل با دنیا مخالفتی نداشته است و در مقاطع مختلف روی موضوعات مختلف حتی با آمریکایی‌ها نیز مذاکره کرده و حتی ممکن است توافقاتی نیز داشته باشیم.

طرف مقابل از روز اول در اجرای برجام مشکل ایجاد کرده است

وی افزود: اما مقطع اخیر که از برجام شروع شده و تاکنون ادامه یافته است با کشورهای ۱+۵ به توافق هایی در زمینه برجام به توافقاتی رسیده بودیم و این توافق برای طرفین تعهداتی را تعریف کرده بوده و جمهوری اسلامی ایران به مقتضای اعتقادات خود به تعهدات وفادار ماند اما طرف مقابل از همان روز آغاز، توافقات را به نوعی زیرپا گذاشت و در اجرایی شدن برجام نیز مشکلات جدی ایجاد کرده است.

سردار دهقان یادآور شد: طرف مقابل بنا را بر آن گذاشت که ملت ایران از آن چیزی که برجام برای او به رسمیت شناخته است، بهره مند نشود و این وضعیت عدم ایفای تعهدات تا زمان ریاست جمهوری ترامپ ادامه داشت و ترامپ نیز معتقد بود اساسا این توافقنامه باید اصلاح شود.

اقدامات آمریکا همانند تیری به سنگ خورده است

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با طرح این پرسش که برخی‌ها عنوان می‌کنند چرا از روز اول به درخواست مذاکره ترامپ پاسخ داده نشده است، این ابهام را شیطنت آمیز دانست و گفت: روز اولی که تقاضای مذاکره کرده بود دنبال دریافت امتیازات جدی‌تر برای آمریکا بود و می‌خواست محدودیت‌های جدی‌تری برای ما ایجاد کند ولی امروز اگر ادعای درخواست مذاکره دارد به این دلیل است که تمامی اقداماتش تا امروز همانند تیری به سنگ خورده است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

سردار حسین دهقان گفت: با این حال در چنین شرایطی ترامپ دنبال مذاکره برابر نیست و معتقد است تحریم‌های سنگین سبب شده تا ایران توان مقاومت را از دست دهد و امروز می‌خواهد هم امتیاز بگیرد و هم تحریم و تهدید کند.

واکنش مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا به طرح مذاکره با آمریکا و بازی جدید ترامپ/ بازی با دم شیر خطر جدی برای آمریکایی‌ها دارد - 12

وی ادامه داد: امروز در سایه انقلاب اسلامی وضعیتی به وجود آمده که نه تنها آمریکایی‌ها بلکه دیگران در موضع ضعف و ناتوانی قرار گرفته‌اند و حمله مجاهدین یمنی به مجموعه آرامکو سبب سرگشتگی و سرگردانی شده و بخش عظیم توانمندی سعودی‌ها برای صادرات نفت از بین رفته است.

یمنی‌ها هیمنه آمریکا را شکستند

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآور شد: آمریکا در چند سال گذشته میزان قابل توجهی سلاح به منطقه ارسال کردند و با همه هزینه‌ها نتوانسته مسائل را حل و کنترل کند و یمنی‌هایی که هیچ تکنولوژی ندارند این هیمنه را درهم شکسته‌اند.

وی افزود: بازی کردن با دم شیر خطر جدی برای آمریکایی‌ها دارد و در عین حال با صراحت اعلام کردیم از یمنی‌ها حمایت می‌کنیم و این بیان قدرت و نفوذ ما است ولی ما مذاکره نخواهیم کرد و با این حال از جنگ استقبال نمی‌کنیم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها توبه کنند و به برجام برگردند و به تعهدات درچارچوب آن عمل کنند، اعلام دشمنی را از جامعه و ملت بردارند و از منطقه خارج شوند می‌تواند وضعیت منطقه را تغییر دهد.

بازی سیاسی ترامپ کمپین انتخاباتی است

وی با بیان اینکه امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز را ایران در طول تاریخ از جمله پس از پیروزی انقلاب تامین کرده است گفت: ناامنی در منطقه به دلیل وجود آمریکایی‌ها است و اگر در منطقه نباشند آرامش در منطقه برقرار است و کشورهای مرتجع خلیج فارس اگر عقل دارند بدانند که آمریکا قابل اعتماد نیست زیرا در بدترین شرایط حاضر نیست کمترین قدم را به نفع آنان بردارد.

سردار حسین دهقان، با بیان اینکه بازی سیاسی که ترامپ به راه انداخته یک کمپین انتخاباتی است گفت: امروز وضعیت به گونه‌ای است که آمریکایی‌ها در هرجایی جز ایران هرکاری که می‌خواهند انجام می‌دهند و تنها جایی که جرات انجام کاری را ندارند حوزه مقاومت جمهوری اسلامی بوده که محصول خون شهدا و ایثارگری‌های ایثارگران است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مخالفت دوسوم اعضای مجمع با تصویب پالرمو

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
خبر تکمیل می‌شود. آقای حسین مظفر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: در ابتدای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود، اما به تدریج به شمار مخالفان افزوده شد و اکنون دو سوم اعضا با تصویب این لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف مخالفند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رد لایحه پالرمو در جلسات غیررسمی مجمع تشخیص گفت: این موضوع فردا (یکشنبه) در نشست یکی از کمیسیون‌های مجمع بار دیگر بررسی می‌شود. وی تاکید کرد: مسکوت گذاشتن این لایحه در مجمع تشخیص تنها با هدف فرصت دادن به دولت برای چانه زنی با اروپایی‌ها به منظور اجرای تعهدات برجامی آنان بود، اما با توجه به اثبات بدعهدی اروپایی‌ها، دیگر هیچ ابهامی برای مجمع در رد این لوایح وجود ندارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی کرد: تکلیف این دو لایحه تا قبل از پایان ضرب الاجل گروه اقدام مالی علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهد شد.

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر