تامین اعتبار بسته خدمتی به بیماران تالاسمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
تامین اعتبار بسته خدمتی به بیماران تالاسمی

تامین اعتبار بسته خدمتی به بیماران تالاسمی

مهرخبرگزاری مهر |
شیراز- کارشناس بیماری های هموفیلی و تالاسمی وزارت بهداشت از تامین اعتبار بسته خدمتی به بیماران تالاسمی خبر داد.

راضیه حنطوش زاده در حاشیه اولین کنفرانس علمی مدیریت تالاسمی که با حضور بیماران شیرازی و دیگر شهرستان‌های فارس برگزار شد به خبرنگار مهر، گفت: گرچه برخی سازمان‌های بیمه‌گر برای خدمات دندان پزشکی بیماران تالاسمی تلاش نمی‌کنند، اما تلاش می‌کنیم بسته خدمتی را بدین منظور تامین اعتبار کنیم.

وی در عین حال با وجود ۶۴ دانشکده پزشکی در کشور، اظهار کرد: با وجود این مراکز علمی انتظار نداریم همچنان بیماران تالاسمی بعضا ۳۰۰ کیلومتر برای درمان طی کنند تا بتوانند از خدمات درمانی مطلوب در مراکز استان‌ها بهره مند شوند.

حنطوش زاده با بیان اینکه در ۸۵ مرکز درمانی تالاسمی خدمات ارایه می‌شود، افزود: بسته خدمتی ویژه تالاسمی برای کل این بیماران شامل خدماتی مانند مشاوره زنان، دندان پزشکی، غدد، ژنتیک و روان پزشکی تعریف شده است.

وی با این حال، اعلام کرد: در شیراز برای بیماران تالاسمی خدمات مشاوره غدد برقرار شده است و تلاش می‌کنیم برای دیگر بخش‌های این بسته خدمتی تامین اعتبار کنیم.

نایب رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این کنفرانس علمی، گفت: در کمتر جامعه مبتلا به بیماری‌های مزمن اشراف کامل به بیماری می‌بینیم.

منصور کشفی، افزود: خوشبختانه بیماران تالاسمی اطلاع کافی از بیماری خود دارند که این نشان دهنده حساسیت آنان به سلامت خویش است.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه اولین کنفرانس علمی مدیریت تالاسمی شیراز، جمعه ۲۹ شهریورماه جاری علیرضا افسریان، مدیرکل منابع انسانی کارگاه آموزشی «سفر زندگی من» را برای بیماران تالاسمی برگزار خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

کلاهبرداری میلیونی مرد عرب‌نما از دختر جوان در یکی از هتل‌های تهران+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
چندی قبل دختر جوانی با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از کلاهبرداری یک جوان عرب نما در یکی از هتل‌های شمال تهران خبر داد. همین سرنخ کافی بود تا پسر جوان در عملیات پلیسی دستگیر شود و این جوان که اصالتا ایرانی است با توجه به تسلط داشتن زبان انگلیسی توانسته بود در نقش یک عرب اعتماد دختر جوان را جلب و سپس اقدام به خالی کردن حساب دختر جوان کرده است. میثم ۳۰ ساله که مادرش از کشورهای عربی است ادعا می‌کند که دختر جوان قصد سرکیسه کردن مرا داشت و من خودم دست به کار شدم و برای ادب کردن دخترفریبکار حسابش را خالی کردم. الان به چه جرمی دستگیر شدی؟ خالی کردن حساب دختر جوان. بنا بر این گزارش، کسانیکه در دام این فریبکار عرب نما گرفتار شده‌اند برای پیگیری به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش‌سه»، تیم امید ایران که اردوی تدارکاتی خود را در کشور قطر برپا کرده، امروز برای اولین بار با هدایت حمید استیلی مقابل استرالیا قرار می‌گیرد تا خود را محک بزند. در این راستا تمرین روز گذشته تیم امید با جذابیت‌های خاصی همراه بود. در این تمرین که با توجه به بازی امروز با استرالیا سبک بود، برخی بازیکنان به انجام حرکات آکروباتیک و تکنیکی زیبایی دست زدند و توانایی‌های فنی شان را به رخ کشیدند. همچنین حمید استیلی نیز برای اینکه ثابت کند همچنان مثل گذشته و دوران بازی اش تکنیک خوبی دارد نیز به روپایی زدن و حرکات تکنیکی پرداخت. این حرکات انفرادی جو جالبی را نزد امیدها ایجاد کرد که می‌تواند در آستانه دیدار با استرالیا روحیه بازیکنان را بالا ببرد و باعث شود یک نتیجه خوب در این مسابقه دوستانه به دست بیاید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
تابناکتابناک23 ساعت قبل
یک منبع آگاه ارشد اطلاعاتی به نشریه «میدل ایست آی» اظهار کرده که طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچکتر ولیعهد این کشور، طی یک مأموریت مخفی با هدف کاهش تنش و بحران در خلیج فارس ۴۸ ساعت را در تهران گذرانده است. یک منبع آگاه ارشد اطلاعاتی به نشریه «میدل ایست آی» اظهار کرده که طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچکتر ولیعهد این کشور، طی یک مأموریت مخفی با هدف کاهش تنش و بحران در خلیج فارس ۴۸ ساعت را در تهران گذرانده است. نشریه میدل ایست آی با دفتر رسانه‌ای سفارت امارات متحده عربی در لندن تماس گرفته تا از جزئیات این ملاقات اطلاعات کسب کند اما تا زمان انتشار خبر پاسخی دریافت نکرده است. همچنین هنگامی که انگلیس، آلمان و فرانسه تلاش کردند تا با تلاشهای ایالات متحده برای افزایش درگیری نظامی در خلیج فارس مقابله کنند، انور قرقاش، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی از تلاش‌های دیپلماتیک آنها تمجید کرد. قرقاش گفت: «امارات متحد عربی به هر ترتیب از درگیری با ایران جلوگیری کرده است.

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر