چگونه عمر تلفن هوشمند را افزایش دهیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
چگونه عمر تلفن هوشمند را افزایش دهیم؟

چگونه عمر تلفن هوشمند را افزایش دهیم؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
هنگامی که یک تلفن هوشمند می‌خریم انتظار داریم چه مدتی دوام داشته باشد؟ دوسال؟ سه سال؟ یا شاید بیشتر. تلفن هوشمند یکی از گران‌ترین وسایل شخصی است که اغلب توجه کافی به عمر مفید آن نداریم. علی‌رغم قیمت‌های سر به فلک کشیده تلفن‌های هوشمند ما ترجیح می‌دهیم وقتی مشکلی پیش می‌آید، یکی دیگر جایگزین کنیم نه اینکه تعمیر کنیم اما لازم نیست اینگونه باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در برخی از کشورها نحوه خرید سنتی تلفن به این شکل بود که یک قرارداد ۲ ساله امضا می‌کردیم و یک تلفن ساده (کلاسیک) دریافت و هزینه را ماهانه پرداخت می‌کردیم.

آیا به اندازه پولی که می‌پردازیم کار می‌کند؟

زمانی که قیمت تلفن‌های همراه افزایش یافت مردم سعی کردند مدت زمان بیشتری تلفن‌هایشان را نگه‌دارند، طبق تحقیقیاتی که سازمان هیلا موبایل انجام داد: در سال ۲۰۱۶ متوسط عمر تلفن‌های هوشمند حدود ۳ سال بود. اکنون ۳ سال هم برای این وسیله گران‌قیمت کم است. یه لپ‌تاپ با قیمت تقریبی ۵/۴ میلیون حدود ۵ سال کار می‌کند و لپ‌تاپ گران‌تر مسلما باید برای سال‌های بیشتری کار کند. آیا تلفن‌های همراه با همین قیمت ۵ سال کار می‌کنند؟ یکی از دلایل عدم دوام طولانی تلفن‌ها می‌تواند این باشد که تعمیر تلفن همراه سخت‌تر از لپ‌تاپ است. بسیاری از لپ‌تاپ‌ها قابلیت تعویض باتری دارند. اگر باتری لپ‌تاپ شارژ نگه نمی‌دارد فقط کافی است یک باتری جایگزین بخریم، نه لپ‌تاپ جدید.

بازار مجبور به خرید می‌کند

بسیاری از تلفن‌های هوشمند دسترسی مستقیم به باتری ندارند و برای تعمیر یا تعویض، نیار به آچارهای مخصوص است. این مشکل از زمانی به وجود آمد که شرکت اپل متوجه شد مصرف‌کنندگان علت کندی سرعت تلفن یا خاموش شدن‌های ناگهانی را می‌دانند.

یک باتری جدید می‌تواند این مشکل را به طور کلی حل کند و عمر تلفن را افزایش دهد. هنگامی که کاهش عمدی سرعت آیفون فاش شد، اپل به طور موقت قیمت تعویض باتری خود را کاهش داد و نتیجه آنقدر محبوب بود که باعث کاهش تقاضا برای مدل‌های جدیدتر آیفون شد. منطقی است که هزینه تعویض باتری، کمتر از هزینه خرید یک آیفون جدید است. در همین میان گفته می‌شود که موضوع باتری‌های اپل نقطه عطفی برای مصرف‌کنندگان بود، تعویض باتری می‌تواند عمر تلفن را طولانی کند. این اولین باری بود که اپل اعتراف کرد: باتری داخل آیفون شما مصرفی است، نه خود آیفون.

یک تعمیر ساده و عمر طولانی‌

بسته به نوع تلفنی که داریم، می‌توانیم خودمان آن را تعمیر کنیم. آی فیکسیت محبوب‌ترین تلفن‌ها را تجزیه و به آنها امتیاز تعمیر می‌دهد. به طور متوسط، بیشتر شرکت‌های تلفن‌ هوشمند طی چند سال اخیر قابلیت تعمیر را کاهش داده‌اند. چه خودمان تعمیرکننده باشیم یا تلفن را به مرکز تعمیرات تلفن بسپاریم، گزینه‌های محدودی برای تعمیر وجود دارند که می‌تواند عمر تلفن هوشمند را افزایش دهد. تعویض باتری بیشترین تاثیر بر افزایش کیفیت و کمیت تلفن هوشمند را دارد. در واقع بیشتر باتری‌های تولید شده عمر ۲ ساله دارند. بیایید مانند لاستیک به آنها فکر کنیم. حتی اگر چاقوی آشپزخانه در لاستیک‌ها فرو نکنیم و فقط در بزرگراه رانندگی کنیم، باید لاستیک‌ها را تعویض کنیم چون لاستیک‌ها مصرفی هسنتد. اگر تلفن همراه خود را تا ۲ سال نگه‌داریم مثل روز اول شارژ نگه نمی‌دارد و کند می‌شود و شاید ناگهانی خاموش و روشن شود. این مشکل تنها با تعویض باتری گوشی هوشمند قابل حل است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار مهم فناوری روز دنیا

پیشگیری بهتر از تعمیر است

هنگامی که تلفن خود را می‌خریم بهتر است شیشه یا تلق محافظت‌کننده صفحه نمایش را هم خریداری و نصب کنیم تا از ضربه‌های ناگهانی به برد و صفحه نمایش تلفن جلوگیری کند. صحفه نمایش یکی از گران‌ترین اجزاء تلفن هوشمند است که اگر خودمان هم این قطعه را تعویض کنیم باز هم هزینه دارد اما کمتر از تعمیرات بیرون. کیت تعویض صفحه نمایش (که برای هر تلفن بسته به مدل و مارک آن متفاوت است) هر چیزی را که برای تعویض صفحه نمایش احتیاج داریم را دارد. در بسیاری از موارد شما فقط احتیاج به تعویض شیشه روی صفحه نمایش اصلی دارید که این خیلی ارزان‌تر از تعویض صفحه نمایش است.

مورد دیگری که برای افزایش طول عمر تلفن همراه وجود دارد، پاکسازی جای کابل شارژ بیرونی تلفن است، با یک قلم مویی نازک که به محفظه آسیبی نزند. مراقب باشیم که اگر تلفن‌مان خیس و مرطوب شد، تا زمانی که آن را به طور کامل خشک نکرده‌ایم روشنش نکنیم. به خاطر داشته باشیم که از باد گرم سشوار برای خشک کردن استفاده نکنیم زیرا قطعات و سیم کشی داخل تلفن همراه را آب می‌کند.

اگر بلد نیستیم به متخصص رجوع کنیم

تلفن همراه هوشمند متشکل از قطعات زیاد و کوچک در فضایی کم است و ممکن است دسترسی به بعضی اجزا دشوار باشد، بهتر است اگر بلد نیستیم که چگونه باتری و صفحه نمایش را تعویض و تعمیر کنیم آن را به متخصصان این کار بسپاریم؛ زیرا هنوز هزینه‌ کمتری نسبت به خرید تلفن هوشمند جدید خرج می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
باگ موجود در اپلیکیشن Mail مانع از بازگشایی دعوت‌نامه مربوط به قرار ملاقات در برنامه نصب شده روی آی‌فون می‌شد. این مشکل در iOS ۱۳٫۱.۳ برطرف شده است. بعلاوه پیش‌تر با تنظیم گوشی روی ساعت تابستانی، داده‌های اپلیکیشن Health به‌درستی نمایش داده نمی‌شدند و این مشکل نیز با نصب به‌روزرسانی جدید برطرف خواهد شد. کاربران پس از نصب به‌روزرسانی جدید احتمالا شاهد اجرای بهتر اپلیکیشن‌ها از طریق Game Center و اتصال مطمئن‌تر هدست‌ها و سمعک‌های بلوتوثی خواهند بود. اپل به منظور رفع باگ‌ها و ارتقاء عملکرد گجت‌های خود اقدام به انتشار iOS ۱۳٫۱.۳ و iPadOS ۱۳٫۱.۳ نموده استسایر مشکلات برطرف شده در به‌روزرسانی iOS ۱۳٫۱.۳ به شرح زیر هستند: عدم امکان دانلود یادداشت‌های صوتی و اپلیکیشن‌ها پس از بازیابی آن‌ها از آی‌کلادعدم اتصال اپل واچ به آی‌فونعدم نمایش اعلان‌ها بر روی اپل واچقطع ناگهانی اتصال بلوتوث در خصوص برخی دستگاه‌هافهرست مشکلات رفع شده در به‌روزرسانی جدید iPadOS ۱۳٫۱.۳ نیز به شرح زیر است: ناتوانی کاربران از بازگشایی یک دعوت‌نامه در اپلیکیشن Mailعدم امکان دانلود یادداشت‌های صوتی و اپلیکیشن‌ها پس از بازیابی آن‌ها از آی‌کلادقطع ناگهانی ارتباط بلوتوثی با برخی دستگاه‌هااتصال مطمئن‌تر هدست‌ها و سمعک‌های بلوتوثی به دستگاهجهت اطلاع از عرضه احتمالی به‌روزرسانی جدید برای گجت اپلی خود کافیست به مسیر Settings > General > Software update مراجعه نمایید.

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۴۸۹ دلار عرضه شد گفت: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۶ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۴۰ هزار تومان معامله شد. نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد حباب سکه به ۸۰ هزار تومان رسیده استوی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. آقای کشتی آرای با اشاره به کاهش تقاضا در بازار و افت قیمت ارز در یک هفته گذشته گفت: این رویه سبب ثبات قیمت در بازار طلا و سکه شده و البته این شرایط در طول یک هفته، رکورد جدیدی در بازار است. وی با اشاره به ادامه روند ثبات قیمت در بازار طلا و سکه افزود: داد و ستد‌ها هم اکنون در حالت حداقلی است و با توجه به مناسبت‌های پیش رو، این رویه ادامه دار است.

نظرها

اخبار بیشتر