سردار کوثری: دشمن امروز از مقاومت ما خسته شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. سیاسی
سردار کوثری: دشمن امروز از مقاومت ما خسته شده است

سردار کوثری: دشمن امروز از مقاومت ما خسته شده است

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله استان تهران گفت: دشمن امروز از ایستادگی و مقاومت ما خسته شده و این مسئله برای آنها بسیار سنگین و دشوار است، آنها می‌دانند کوچکترین تعرضی به کشور ما پاسخی دندان‌شکن خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: سردار اسماعیل کوثری عصر امروز در چهاردهمین یادواره سرداران و ۲۸ شهید دهستان دریجان از توابع بخش مرکزی بم اظهار داشت: شهدای ما راه امام حسین (ع) و یاران با وفایش را رفتند و نگذاشتند دین‌شان از دست برود.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله استان تهران افزود: امام بزگوار ما چیزی جز عزت و سربلندی را برای مردم نخواستند و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برای دشمنان بسیار سنگین بود.

وی با بیان اینکه دشمنان ما قبل از انقلاب منافع زیادی برای خود داشتند و روزانه ۶ میلیون بشکه نفت را از کشور خارج می‌کردند، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی دست دزدان خارجی قطع شد اما هنوز دزدان داخلی وجود دارند و باید دست آنها نیز قطع شود.

کوثری بیان داشت: ابرقدرت‌های جهان در ۲۶ تیر سال ۵۸ صدام حسین را روی کار آوردند و با شناختی که از صدام داشتند، می‌دانستتد که صدام فردی قدرت‌طلب است و می‌تواند عروسک خیمه شب‌بازی آنها باشد.

کوثری با بیان اینکه دشمنان ما با کمک صدام جنگ تحمیلی را برنامه‌ریزی و با تمام قدرت و توان به ما حمله کردند، اظهار کرد: صدام می‌خواست با کمک استکبار جهانی طی چند روز شهرهای مرزی را به‌دست بگیرد و به پایتخت برسد و انقلاب را از بین ببرد که به این مسئله دست نیافت.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله تهران ابراز داشت: در جنگ هشت ساله دو عامل مهم رهبری و مردم ولایتمدار باعث پیروزی ما شدند، مردم ما با دست خالی در برابر دشمن ایستادند و اگر شهدای ما در سال ۶۱ هجری بودند همراه امام حسین (ع) می‌ایستادند و جان خود را فدا می‌کردند.

وی تاکید کرد: اگر این ایستادگی، مقاومت، صلابت و اخلاص در بین رزمندگان نبود ما نمی‌توانستیم در برابر دشمن بایستیم، در جنگ هشت ساله علی‌رغم کمک‌های بیشمار کشورهای قدرتمند به عراق ما از هیچ کشوری کمک نگرفتیم.

کوثری ادامه داد: ما هیچ‌وقت به‌دنبال جنگ نبودیم بلکه جنگ بر ما تحمیل شد و ما ایستادگی و مقاومت کردیم و وظیفه دینی و انسانی خود را انجام دادیم.

وی تصریح کرد: بنده از سال ۶۴ خادم لشکر ۲۷ بودم و با اقشار مختلف مردم ارتباط داشتم و نیروهای زیادی در این لشکر حضور داشتند که فرزندان رهبری هم جز کسانی بودند که در این لشکر بودند و همچون سایر نیروها در حال مبارزه با دشمن بودند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله استان تهران بیان داشت: دشمن امروز از ایستادگی و مقاومت ما خسته شده و این مسئله برای آنها بسیار سنگین و دشوار است، آنها می‌دانند کوچکترین تعرضی به کشور ما پاسخی دندان‌شکن خواهد داشت به عنوان مثال انهدام پهپاد آمریکایی در کمترین زمان ممکن انجام شد.

کوثری با اشاره به اینکه جنگ جز خرابی و کشتار چیزی ندارد و ما هیچ وقت مشتاق جنگ نیستیم، عنوان کرد: دفاع از کشور و این خاک مقدس همواره در دستور کار ماست.

وی اظهار داشت: در عملیات والفجر ۸ در سال ۶۴ زمانی که لشکرها برای عبور از اروند صف آرایی کرده بودند این چنین بود که کوتاه‌ترین عرض اروند ۶۰۰ متر بود و فاصله ما با دشمن ۱۲۰۰ بود که نیروهای ما در سخت‌ترین شرایط به دل دشمن می‌زدند و از چیزی هراس نداشتند، در این عملیات ۲ هزار نفر بسیجی از جمله نیروهای لشکر ۴۱ ثارالله با نفس مطمئنه به آب زدند و از آن عبور کردند که فقط اراده خداوند بود که ما را در این عملیات پیروز کرد.

کوثری با اشاره به اینکه شهدا با خدا معامله کردند، تصریح کرد: داعش تا ۳۵ کیلومتری مرز ما پیش آمد و وقتی دیدند نیروهای ما با دستور فرمانده کل قوا در خاک عراق در برابر آنها ایستادند نتواتستند دوام بیاورند و با دستور مرجعیت عراق هم حشدالشعبی ایجاد شد و امروز خاری در چشم دشمنان است.

جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله استان تهران ادامه داد: امروز یمن پس از چهار سال و شش ماه در حال مقاومت است و دنیا هم سکوت کرده اما می‌بینیم‌ یک حمله یمن به تاسیسات نفتی عربستان توسط استکبار جهانی محکوم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امنیت و رفاه ما نتیجه خون شهدا و رهبری‌های مقام عظمای ولایت است البته امروز تفکر شیطانی می‌خواهد دنیا را از آن خود کند و ما باید یاران بزرگی برای امام زمان (عج) تربیت کنیم و زمینه را برای ظهور ایشان فراهم سازیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای الیاس حضرتی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز (سه شنبه) ۹ نفر از نمایندگان مجلس سوالاتی را در بخش‌های مختلف بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک و سایر موارد از وزیر اقتصاد پرسیدند و آقای فرهاد دژپسند هم با دقت و به صورت کارشناسی به این سوالات پاسخ گفت. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر امور اقتصاد و دارایی قانع شدند و تعدادی هم نیاز به اطلاعات تکمیلی دارند و قرار شد که بررسی‌های بیشتری انجام دهند و برخی از نمایندگان هم قانع نشدند. آقای حضرتی در ادامه با اشاره به اینکه (سه شنبه) هر هفته وزرای مختلف به این کمیسیون دعوت می‌شوند، افزود: علاوه بر وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در جلسه امروز به سوال دو نفر از نمایندگان پاسخ گفت. وی افزود: معمولا ما سه شنبه هر هفته فعالیت بخش نظارت کمیسیون اقتصادی مجلس را شاهد هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
طبق اعلام رسمی دولت، مصرف بنزین در ایران ۹۱ میلیون لیتر در روز است که با جمعیت تقریبا ۸۳ میلیون نفری ایران در هر شبانه روز به ازای هر نفر، ۱٫۱۲ لیتر بنزین مصرف می‌شود. اما جدا از این ماجرا، بیایید بررسی کنیم که دقیقا درآمد دولت از این اتفاق چقدر خواهد بود. طبق اعلام رسمی دولت، مصرف بنزین در ایران ۹۱ میلیون لیتر در روز است که با جمعیت تقریبا ۸۳ میلیون نفری ایران در هر شبانه روز به ازای هر نفر، ۱٫۱۲ لیتر بنزین مصرف می‌شود. یعنی یک خانواده چهار نفره حتی اگر خودرو شخصی نداشته باشند، در یک شبانه روز سهمی ۴٫۵ لیتری در مصرف بنزین کشور دارند. این بدین معنی است که هر روز مبلغ ۴۶٫۴۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان درآمد مازاد قیمت بنزین به حساب دولت واریز می‌شود.

مصوبات جلسه علنی مجلس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اصلاح لایحه تجارت جهت تأمین نظر شورای نگهبان و اعلام وصول لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی از مهمترین مصوبات جلسه علنی مجلسی‌ها بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواد اعاده شده لایحه تجارت را از سوی شورای نگهبان که در ارتباط با شرایط قرارداد بانک‌ها و ضمانت‌نامه‌های صادرکنندگان است، اصلاح کردند.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
فارسفارس39 دقیقه قبل
رئیس‌جمهور آمریکا با تصمیم اخیر خود در زمینه به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، قصد دارد نتانیاهو را از بن‌بست سیاسی پیش رویش نجات دهد. چراغ سبز ترامپ برای شهرک‌سازی، تلاشی برای نجات نتانیاهو از بن‌بست سیاسیبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سیاست‌ خارجی آمریکا در غرب آسیا همواره با منافع رژیم صهیونیستی هم‌جهت بوده است. او در تازه‌ترین اقدام خود در زمینه حمایت از رژیم صهیونیستی، شهرک‌سازی‌های غیرقانونی این رژیم را به رسمیت شناخت. این تصمیم اخیر آمریکا با استقبال «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و واکنش‌هایی از سوی سازمان ملل، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر مواجه شد. از طرفی شورای امنیت سازمان ملل در صدد است تا طی یک جلسه اضطراری، تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را بررسی کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر گفت: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. سرهنگ «هادی ایلکا» در گفت‌‎وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار کرد: شهرستان اسلامشهر در حال حاضر در فضای امن و آرامی به سر می‌برد و هیچ مشکلی به لحاظ امنیتی در سطح شهر نداریم. وی افزود: شب گذشته (۲۷ آبان) اوضاع اسلامشهر کاملا آرام بود و امنیت در سطح شهر برقرار بود. بیشتر بخوانید: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر همچنین عنوان کرد: هیچ نیرویی از ناحیه مقاومت بسیج اسلامشهر در جریان ناامنی‌های روز‌های گذشته اسلامشهر به شهادت نرسیدند. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

فیلم | جاذبه‌های دیدنی دومین شهر بزرگ ژاپن را ببینید

خبرآنلاین11 دقیقه قبل

پیشنهاد کاهش قیمت بنزین آزاد به ۲۰۰۰ تومان

ایران‌جیب13 دقیقه قبل

جزئیات نشست نمایندگان با رئیس قوه قضائیه/ آیت‌الله رئیسی: سیاست‌گذار در نحوه افزایش قیمت بنزین دولت بود

فارس14 دقیقه قبل

سخنگوی کمیسیون آموزش: با خاطیان در دانشگاه فرهنگیان و سازمان سنجش برخورد خواهد شد

عصر ایران15 دقیقه قبل

بونوچی تا ۲۰۲۴ با یوونتوس تمدید کرد

فارس15 دقیقه قبل

وزیر خارجه بحرین فردا به مسکو می‌رود

ایسنا16 دقیقه قبل