بزرگترین سالن‌های همایش در اردبیل افتتاح می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. بین‌المللی
بزرگترین سالن‌های همایش در اردبیل افتتاح می‌شود

بزرگترین سالن‌های همایش در اردبیل افتتاح می‌شود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
شهردار اردبیل از احداث یکی از بزرگترین سالن‌های همایش سرپوشیده استان در منطقه نمونه گردشگری شورابیل خبر داد.

بهگزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حمید لطف اللهیان در نشست با مدیران و سرپرستان شهرداری‌های مناطق اردبیل عنوان کرد: با مشارکت اتاق بازرگانی و شهرداری اردبیل، سالن همایش سرپوشیده در منطقه نمونه گردشگری شورابیل در حال فنداسیون ریزی بوده تا این سالن‌ با طراحی استاندارد و شرایط فنی عالی برای برگزاری همایش‌ها و گردهمایی منطقه‌ای، ملی و فراملی مهیا شود.

وی یادآور شد: قطعا به توجه به افزایش گردشگران نیاز به احداث هتل و سالن همایش در اردبیل احساس می‌شود و با احداث سالن همایش بزرگ سرپوشیده در شورابیل به بخشی از این نیازها پاسخ داده خواهد شد.

تسریع عملیات عمرانی میدان سلیم موذن زاده در اردبیل

شهردار اردبیل همچنین از تسریع در عملیات عمرانی میدان سلیم موذن زاده اردبیل مابین خیابان‌های جدید شورابیل خبر داد وافزود: این میدان در مراحل پایانی عمرانی قرار داشته و عملیات آسفالت ریزی نیز در حال انجام است.

بزرگترین سالن‌های همایش در اردبیل افتتاح می‌شود - 5

وی یادآور شد: اندازه عرض جاده در برخی نقاط خیابان‌های جدیدالاحداث شورابیل ۸۰ متر بوده و پیش بینی می‌شود ظرف ۲۰ سال آینده هیچ ترافیکی در این مناطق حاکم نباشد.

به گفته لطف اللهیان با بهره برداری از سه خیابان جدیدالاحداث منطقه شورابیل ورودی جدیدی با طراحی خاص و با هدف سهولت در دسترس گردشگران و شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه با فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری، جذب گردشگر و سرمایه گذار نیز امکان پذیر خواهد شد، افزود: چنانچه زیرساخت‌های استان به نحو مطلوب فراهم نشود اهداف سرمایه گذاری نیز نتیجه نخواهد داد.

شهردار اردبیل احداث راه‌های مناسب با جاذبه‌های گردشگرپذیر را از جمله زیر ساخت‌های مورد نیاز برای افزایش گردشگران دانست و ادامه داد: ورودی جدید شورابیل در آینده بسیار نزدیک با دسترسی آسان و طراحی خاص و اصولی و با پارکینگ بیش از ۵۰۰ خودرو افتتاح خواهد شد.

وی یادآور شد: بهره برداری و افتتاح از این خیابان‌ها باعث بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک در منطقه از جمله میدان‌های جانبازان، بسیج، عطایی و روبروی شوراسنتر خواهد شد.

لطف اللهیان با بیان اینکه توسعه شورابیل در سه فاز محقق می‌شود، افزود: فاز اول مطالعات و انتخاب یک چشم انداز است تا تمامی پروژه‌ها بر حسب اصول و استانداردهای خاص اجرایی شوند.

وی تصریح کرد: فاز دوم عمران منطقه نمونه گردشگری شورابیل نیز با فراهم کردن زیر ساخت‌ها از جمله احداث راه، هتل‌ها، افزایش امکانات اقامتی و فضای سبز محقق می‌شود.

شورابیل

افزاش ۱۵ هکتار فضای سبز در شورابیل اردبیل

به گفته شهردار اردبیل در سه سال گذشته حدود ۱۵ هکتار افزایش فضای سبز در دریاچه شورابیل داشتیم.

لطف اللهیان با اشاره به اینکه در فاز سوم توسعه شورابیل نیز شاهد افزایش امکانات تفریحی رفاهی خواهیم بود، افزود: در فاز بعدی توسعه شورابیل بهره برداری از این خیابان‌های مجاور شهرک‌های پیرامون دریاچه شورابیل از جمله شهرک کوثر، نیایش، نیروی انتظامی و اتصال آن به جاده شام اسبی و به مبادی ورودی شهر از طرف سرعین و تبریز امکان پذیر خواهد شد.

شهردار اردبیل با تاکید بر اینکه امکانات شهری نباید در یک نقطه متمرکز شود، افزود: در این خصوص تنوع ورودی‌ها با خیابان‌های جدیدالاحداث و توسعه فضای سبز و پارک‌های بازی در تمامی نواحی در دستور کار قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جزئیات عملیات دستگیری روح‌الله زم در عراق

تابناکتابناک2 روز قبل
با وجود آنکه شیرین نجفی همدست مدیر آمدنیوز ادعا کرده بود او را در عراق داده و رسانه‌های عراقی از بازداشت زم در کردستان عراق خبر می‌دادند، اکنون شبکه بی بی سی در گزارشی به نقل از دستگاه اطلاعاتی عراق، جزئیات ادعایی خود را درباره نحوه دستگیری روح الله زم مدیر آمدنیوز منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعات ادعایی، زم بر اساس قرارداد تبادل مجرمین میان ایران و عراق توسط دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت و پس از ۳۶ ساعت از طریق مرز زمینی به ایران منتقل شده است. این جزئیات را می‌بینید و می‌شنوید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همانطور که رهبری فرمودند، راه مذاکره ایران و عربستان از یمن می‌گذرد و برای این مذاکره ایران همچنان به طرح چهار ماده‌ای خود برای پایان درگیری در این کشور استوار است. نکته سوم از بیانات رهبری مبنی بر این است که با تهدید نمی‌شود به جایی رسید و هر کسی بخواهد تهدید کند، پشیمان خواهد شد. امروز سعودی‌ها برای خروج از باتلاق یمن، دست به دامان جمهوری اسلامی ایران شدند. سعودی‌ها باید از مواضع جنگ طلبانه و مغرورانه خود دست بردارند تا بتوانند با کشور قدرتمند ایران وارد مذاکره شوند. بنابر گزارش مهر، وی اقدام خصمانه حمله به نفتکش ایرانی توسط عربستان سعودی نوکر جیره خوار آمریکا و اسرائیل در منطقه را محکوم و بیان کرد: یقینا چنین اقداماتی بی پاسخ نخواهد ماند و سعودی‌ها باید منتظر سیلی محکم و خشن جمهوری اسلامی باشند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با بیان اینکه از اول محرم تاکنون، ۳ میلیون و ۴۴۳ هزار و ۴۹۸ زائر از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق (مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) خارج شده‌اند، افزود: از این تعداد دو میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۶۹ نفر به کشور بازگشته‌اند. مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: از اول ماه صفر تاکنون، سه میلیون و ۴۰ هزار و ۲۳۴ زائر وارد خاک عراق شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۹۴ نفر به ایران بازگشته‌اند. وی با بیان اینکه تا صبح امروز (۷ صبح) ۹۳ هزار و ۲۹۸ زائر به کشور بازگشته‌اند، گفت: همچنین در این بازه زمانی ۴ هزار و ۸۱۰ زائر نیز از مرز‌های چهارگانه ایران و عراق خارج شده‌اند که بیشترین ورود و خروج مربوط به مرز مهران است که ۶۰ هزار و ۷۷۹ زائر وارد و هزار و ۹۷۷ زائر نیز خارج شده‌اند.

اژدر حوت؛ قاتل متجاوزان به مرزهای دریایی ایران +فیلم و تصاویر

رکنارکنا1 روز قبل
در سال‌های اخیر، نیروی دریایی ماموریت‌های بسیار مهمی را علاوه بر آب‌های دریایی کشورمان در آب‌های آزاد و بین المللی به انجام رسانیده که یکی از این ماموریت‌ها مبارزه با دزدان دریایی در آب‌های بین المللی است. البته نیروی دریایی سپاه نیز یکی از پیشگامان خودکفایی در امر بومی سازی دستاوردهای دفاعی در کشور به شمار می‌رود. باید توجه داشت که طبق گفته دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه اژدر حوت سریع‌ترین اژدر دنیا در آن زمان و حتی در حال حاضر است. شواهد به وضوح نشان می‌دهد که شناور‌های متوسط و بزرگ‌تر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند؛ بنابراین با شلیک دو اژدر حوت و باصرف هزینه دو میلیون دلار می‌توان به آمریکا، چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر زد، یعنی ۹۰۰ برابر. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می‌شوند و این دقیقا یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
نامه‌نیوز گزارش می‌دهداز دید مقامات آمریکایی و اروپایی، توافق جدید باید دربرگیرنده دغدغه‌های منطقه‌ای، موشکی و هسته‌ای آنها باشد. از دید مقامات آمریکایی و اروپایی، توافق جدید باید دربرگیرنده دغدغه‌های منطقه‌ای، موشکی و هسته‌ای آنها باشد. سال ۲۰۱۷ میلادی، نقطه آشکارساز پیوستگی راهبردی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران محسوب می‌شود. برجام دفرمه شده، حفظ تعهدات هسته‌ای ایران، خروج آمریکا از برجام، مهار قدرت موشکی ایران، متزلزل‌کردن قدرت منطقه‌ای ایران اجزا و قطعات کلان این پازل را تشکیل می‌دهند. با این حال اتحادیه اروپا قصد ندارد همان ۲۰ درصد ظرفیت اقتصادی دولتی خود را نیز در ساختار اینتسکس به گردش در آورد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین فلاح جوشقانی اظهار داشت: تعرفه‌های رومینگ بسیار گران است و به همین منظور اپراتور‌ها برای تماس با کشور عراق در ایام اربعین تعرفه‌های ویژه گذاشته‌اند. رئیس سازمان تنظیم مقررات افزود: تماس از ایران چه با سیمکارت ایرانی و چه عراقی دقیقه‌ای ۲۱۰۰ و همچنین تماس با ایران از طریق سیمکارت ایرانی در عراق که از رومینگ استفاده می‌کند ۳۲۰۰ تومان است. وی ادامه داد: تعرفه هر مگابایت اینترنت برای سیمکارت ایرانی هم که از رومینگ استفاده میکند به صورت آزاد ۸۵۰ تومان است ولی این رقم برای مشترکانی که از بسته استفاده می‌کنند به ازای هر گیگ ۱۵۰ هزار تومان است. فلاح جوشقانی تصریح کرد: هر کسی که با چنین تخلفی مواجه شد از طریق سامانه ۱۹۵ به سازمان تنظیم مقررات گزارش بدهد. وی در خصوص کندی اینترنت در عراق هم اظهار داشت: در عراق محدودیت هایی برای اینترنت در نظر گرفته شد ولی مشکل خاصی در سرعت اینترنت مشاهده نکردم.

نظرها

اخبار بیشتر