چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟

نودخبرگزاری نود |
رئال مادرید در شروع فصل جدید لیگ قهرمانان شکستی تحقیرآمیز را تجربه کرد.

به گزارش وبسایت نود، شکست ۳-۰ مقابل پاریسن ژرمن زنگ‌های هشدار را در رختکن رئال مادرید به صدا در آورده است.

هفته نخست لیگ قهرمانان با شکست تحقیرآمیز رئال مادرید مقابل پاریسن ژرمن پایان یافت تا رئالی که فصل را خوب شروع نکرده با تحمل این باخت به وضعیت بدی دچار شود و عرصه بر زیدان و تیمش تنگ‌تر از قبل شود. اما چه شد که رئال مادرید بعد از سه قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان و سه تغییر روی نیمکت، دچار چنین وضعیتی شده است؟

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 3

قرار نبود این طور شود

بازگشت زین الدین زیدان ۹ ماه بعد از جدایی‌اش از رئال مادرید، به نظر می‌رسید پایانی باشد بر تمام بحران‌ها در مادرید. مردی که رئال مادرید را به عنوان پیاپی در لیگ قهرمانان رساند با بازگشتش امید و توقعات را به رختکن برنابئو بازگرداند و همگان تصور می‌کردند دوباره روزهای خوش را خواهند دید.

فصل پیش اوضاع حتی بعد از بازگشت زیدان هم خوب پیش نرفت. آنها در ۵ بازی آخر فصل خود فقط ۱ برد را کسب کردند. اما این استدلال وجود داشت که تیم نیاز به بازسازی، تقویت و دگرگونی دارد. درست است که نه پوگبا آمد و نه نیمار و نه امباپه. اما رئال مادرید با صرف ۳۰۰ میلیون یورو بازیکنان خوبی را جذب کرد و تقریبا در هر سه بخش تقویت شد.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 7

با همۀ این خریدها و ترکیب خوبی که رئال مادرید دارد، آنها چهارشنبه شب در لیگ قهرمانان در مقابل پاریسن ژرمن بدون نیمار، امباپه و کاوانی، شکست که هیچ، در واقع تحقیر شدند. جالب است بدانید که از فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۴ و از زمان جمع‌آوری داده‌ها توسط اپتا، این برای نخستین بار بود که سفیدپوشان مادریدی در یک بازی اروپایی حتی یک شوت درون چارچوب ندارند.

نمایش رئال مادرید آنقدر ضعیف بود و تیم زیدان در مقابل یاران توخل مغلوب کاملی بود که سرمربی فرانسوی در پایان مسابقه اعتراف کرد پاریسن ژرمن از هر نظر نسبت به تیمش بهتر بود. حتی بازیکنان رئال مادرید نیز به عملکرد ضعیف تیم خود اعتراف کردند و انتقاد از عملکرد و نتیجه رئال مادرید در پاریس، تیتر اول رسانه‌های اسپانیایی شد.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 10

آینده‌ای مملو از تردید؟

شاید هنوز زود است بخواهیم قضاوت کلی داشته باشیم و حکم قطعی برای رئال مادرید صادر کنیم. هنوز ۵ مسابقه به پایان مرحله گروهی باقی است. رئال مادرید در گروهی قرار گرفته که هنوز فرصت‌های زیادی برای جبران و حتی صدرنشینی دارد. اما نباید از این نکته غافل شد که نه جایگاه زیدان مطمئن است و نه آینده رئال مادرید روشن.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 13

آیا کار بازسازی تیم در تابستان به خوبی و به طور کامل انجام شد؟ پاسخ خیر است. تیم فعلی رئال مادرید آمیخته‌ای است از بازیکنان جدیدی که در ترکیب تیم جا نیفتاده‌اند و بازیکنان سابقی که بی اشتها، کم عطش و خسته نشان می‌دهند. برخی بازیکنانی که حالا از حضورشان در برنابئو حتی بیش از ۱۰ سال می‌گذرد.

راموس و مارسلو همچنان از ارکان خط دفاعی به حساب می‌آیند ولی با ۳۳ و ۳۱ سال سن، کم کم به سالهای پایانی فوتبال خود نزدیک می‌شوند. رئال مادرید در ۵ بازی این فصل خود هنوز کلین شیتی به ثبت نرسانده است. و اگر با آمار فصل قبل محاسبه کنیم، از آخرین کلین شیت آنها ده بازی می‌گذرد. پاریسن ژرمن ۳ گل به رئال زد، همان کاری که سوسیداد کرد. ویارئال، بتیس و لوانته هم حتی موفق شدند دو گل وارد دروازه مادرید کنند.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 16

همین موضوع در مورد خط هافبک رئال مادرید به چشم می‌خورد، چه بسا با شدت بیشتر. زیدان در تابستان به دو بازیکن جوان تیمش در خط هافبک اجازه خروج داد: سبایوس و یورنته رئال را ترک کردند و این در شرایطی است که مودریچ ۳۴ سال دارد و قرار نیست مثل سابق بتواند در کل فصل بار خط هافبک تیمش را به دوش بکشد. در غیاب او در پاریس، خط هافبک رئال مادرید با حضور کروس، کاسیمیمرو و خامس، حرفی برای گفتن مقابل پاریس نداشت.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

در بخش هجومی نیز، همچنان خلأ رونالدو به شدت احساس می‌شود. نه فقط از لحاظ گلزنی، بلکه به خاطر عطش او برای موفقیت، به خاطر ذهنیتش برای برد و حضور پررنگی که در بخش هجومی رئال ایفا می‌کرد. اکنون در ترکیب رئال مادرید بازیکنی نیست که همچون رونالدو ورق را به یکباره برگرداند، بازیکنی در سطح و اندازۀ او که بتواند تفاوت را درون زمین رقم بزند.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 20

رئال مادرید در تابستان ۱۰۰ میلیون برای خرید هازارد خرج کرد. اما او هنوز فروغی در رئال مادرید نداشته است. با وضعیتی که او در تمرینات پیش فصل از لحاظ جسمانی داشت، توقع هم نمی‌رفت بتواند به زودی روی فرم بیاید. بدتر اینکه پیش از بازی نخست فصل، دچار مصدومیت از ناحیه ران پا شد و حالا به تازگی از بند مصدومیت رها شده و طبیعی است که برای رسیدن به فرم خوب خود، به زمان نیاز دارد.

اما جز او، خریدهای دیگر رئال مادرید نیز هنوز در ترکیب تیم جا نیفتاده‌اند. مندی ۴۳ میلیون پوندی که برای رقابت با مارسلو در سمت چپ خط دفاع خریداری شده، در بازی چهارشنبه شب مقابل پاریسن ژرمن، به دردسر افتاد، همانطور که میلیتائو نتوانست جای خالی ستاره‌ای چون راموس را پر کند. توقع از ستاره ۱۸ ساله‌ای چون رودریگو هم نمی‌تواند زیاد باشد. لوکا یوویچ نیز هنوز ان بازیکن تاثیرگذار و گلزن فرانکفورت نشده است.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 23

گرت بیل و تابستانی که گذشت

موفقیت دوره اول حضور زیدان در مادرید، بر پایه رابطۀ قوی‌ای بود که او با بازیکنانش ایجاد کرده بود. او در این باره چنین گفته است: «مدیریت کردن گروهی از بازیکنان کار آسانی نیست ولی این بخشی از شغل من است که آن را دوست دارم.» صدالبته که مدیریت تیم کهکشانی و پر ستاره‌ای چون رئال مادرید کاری بس سخت است ولی زیدان از پس این کار بر آمد و توانست همه را راضی و خوشحال نگاه دارد. البته تقریبا همه.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 26

جدایی زیدان در تابستان ۲۰۱۸ خبر خوبی برای گرت بیل بود که بعد از درخشش در فینال کیف به صراحت نارضایتی خود را از شرایطش در مادرید بیان کرد. اما زیدان بازگشت و این بار به شیوه‌ای بیرحمانه‌تر اختلاف وی با بیل رخ نمایی کرد. زیدان تقریبا برای کنار گذاشتن بیل از ترکیبش همه کار و ستاره ولزی تا آستانه جدایی هم پیش رفت.

چه اتفاقی برای رئال مادرید افتاده است؟ - 28

اما با وجود تمام حرف هایی که زده شد و اتفاقاتی که افتاد، بیل در مادرید ماندنی شد و خودش را به ترکیب تیم تحمیل کرد. جالب اینکه بعدتر بیل عنوان کرد با خوشحالی در ترکیب رئال مادرید بازی نمی‌کند ولی سعی در رفتاری حرفه‌ای دارد. از آن طرف زیدان هم بیل را بازیکنی مهم توصیف کرد! از این منظر در پیش گرفتن چنین رویه‌ای برای مربی‌ای که ارتباط با بازیکنانش را در اولویت‌های بالای مربیگری خود قرار می‌دهد، عجیب و متناقض است.

نگرانی‌ها در رئال مادرید بیش از یک موضوع است …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| توهین و تمسخر علی دایی در صداوسیما

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نزدیک شدن رونالدو به رکورد آقای گلی جهان علی دایی، بهانه توهین دو مجری صداوسیما در یک برنامه تلویزیونی شبکه سه به اسطوره فوتبال ایران شده است.

فیلم/ کارشناسی داوری ایران و بحرین

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

خلاصه بازی بحرین ۱-۰ ایران (مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

صحنه منجر به پنالتی و گل اول بحرین

الفالف1 روز قبل
صحنه منجر به پنالتی و گل اول بحرینگروه ورزشی الف، ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۲۱:۴۲ ۳۹۸۰۷۲۳۱۷۷خطای مجید حسینی روی مهاجم بحرینی یک پنالتی برای بحرین به دنبال داشت که در نهایت باعث شد تا آنها از ایران پیش بیفتند.

ویدیو؛ رختکن اسپانیا پس از صعود به یورو ۲۰۲۰

طرفداریطرفداری14 ساعت قبل
طرفداری - در ادامه رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، اسپانیا مهمان سوئد بود و در پایان بازی با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت. اسپانیا با کسب این یک امتیاز ۲۰ امتیازی شد و به عنوان اولین تیم از گروه F و در فاصله دو بازی به پایان بازی‌های مرحله گروهی، از گروه ششم مسابقات راهی یورو ۲۰۲۰ شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، دیشب دو تیم سابق و فعلی کارلوس کی‌روش در یک شب دو شکست سخت خوردند. اولین شکست ایران با سرمربی جدیدش که در این تیم جانشین کارلوس کی‌روش شده همانطور که انتظار می‌رفت بخش قابل توجهی از کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی را به فکر دوران سپری شده کی‌روش انداخت. هنوز سوت پایان بازی به صدا در نیامده بود که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به یاد دوران کی‌روش در تیم ملی افتاده و از پست‌هایشان پیدا بود که دل آنها برای دوران کی‌روش تنگ شده. کاربر دیگری هم با انتشار فیلمی از دوران حضور پکرمن روی نیمکت تیم ملی این کشور نوشت با تو چقدر خوشحال بودیم پروفسور پکرمن. تنها نوشداروی عبور از چنین وضعیتی بدست آوردن نتایج خوب توسط ویلموتس در ایران و کی‌روش در کلمبیا است و این دو تنها در این صورت است که می‌توانند به بیرون آمدن از زیر سایه مربیان قبلی خود امیدوار باشند.

نظرها

اخبار بیشتر