چه ماده غذایی می‌تواند روی رابطه جنسی اثر بگذارد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. سلامت

چه ماده غذایی می‌تواند روی رابطه جنسی اثر بگذارد؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
اگر ثابت شود مادهٔ غذایی خاصی قوای جنسی را تقویت و لذت جنسی را بیشتر می‌کند، حتماً خیلی خوب فروش می‌کند.

آفتاب‌‌نیوز :

رژیم غذایی متعادل، فعالیت‌بدنی مناسب و سلامت روانی، زندگی جنسی شما را بهتر می‌کند. اما مواد غذایی خاصی وجود دارند که واقعا تقویت‌کنندهٔ قوای جنسی طبیعی باشند؟

مواد غذایی که باعث احساس شادمانی می‌شوند از جمله آندروفین‌ها، حاوی مواد غذایی هستند که باعث سلامت میل جنسی می‌شود یا به عبارت ساده‌تر باعث کامیابی و موفقیت می‌شود که بیشتر اوقات آنها را برانگیزنده و مقوی میل جنسی می‌دانند.

چه ماده غذایی می‌تواند روی رابطه جنسی اثر بگذارد؟ - 4

با هم نگاهی بیندازیم به تاریخچه و پشتوانهٔ علمی این نظریه‌ها و ببینیم هر کدام از این غذا‌ها چه تأثیری بر بهبود زندگی جنسی ما دارند.

آیا خوردن صدف واقعا اثر دارد؟

می‌گویند کازانووا که شاید معروف‌ترین عاشق تاریخ باشد، هر روز برای صبحانه ۵۰ صدف می‌خورد. البته ارتباط میان صدف و افزایش میل جنسی اثبات نشده است، اما این شایعه از کجا آمده است؟

در اساطیر آمده است که آفرودیت، الههٔ عشق و شور جنسی یونان باستان، از کف سفید‌رنگ امواج و از دل دریا «زاده» شد و به همین دلیل غذا‌های دریایی را تقویت‌کنندهٔ میل جنسی دانسته‌اند.

اما خبرهای خوبی برای عاشقان خوردن صدف دریایی هم داریم: این نرم‌تنان ارزشمند سرشار از مادهٔ معدنی روی هستند که مادهٔ غذایی ضروری برای تولید تستوسترون است. تحقیقات نشان می‌دهد که روی در درمان ناباروری مردان مؤثر است و باعث بهبود کیفیت اسپرم می‌شود.

منابع خوب دیگر برای تأمین روی علاوه بر صدف دریایی، گوشت قرمز، دانه‌ها (مثل تخم کدو حلوایی، شاهدانه و کنجد)، مغز میوه‌ها (مثل بادام هندی و بادام)، حبوبات (نخود و لوبیا قرمز)، شیر و پنیر است.

آیا شکلات تلخ از شما عاشق بهتری می‌سازد؟

بنا برنظر پژوهشگران، خوردن شکلات تلخ احتمال عاشق شدن را تا سطح بالایی افزایش می‌دهد چون دارای فنتیل‌آمین یا «مادهٔ شیمیایی عشق» است.

فنتیل‌آمین که در اولین ماه‌های رابطه در بدن جریان دارد باعث می‌شود که هورمون دوپامین که باعث احساس خوشایند است در بدن آزاد شود و مرکز لذت را در مغز تحریک می‌کند.

فقط مقدار خیلی کمی از فنتیل‌آمین در شکلات وجود دارد و تردید داریم که این مقدار پس از خوردن هم‌چنان فعال بماند.

کاکائو هم‌چنین دارای آمینو‌اسید تریپتوفان است و می‌گویند باعث افزایش گردش خون و بالا رفتن هورمون سروتونین (یکی دیگر از «هورمون‌های شادی») می‌شود.

از چه زمانی رابطهٔ میان شکلات و رابطه جنسی شروع شد؟ به احتمال زیاد حدود قرن شانزدهم میلادی. هرنان کورتس، سردار اسپانیایی قرن شانزدهم میلادی بود که به سوی امپراتوری‌های مایا و آزتک لشکر کشید و قسمت اعظم سرزمین‌هایی که امروزه مکزیک نامیده می‌شود را تحت سلطهٔ پادشاهی کاستیل درآورد.

او هم‌چنین اولین فرد اروپایی بود که شکلات را یافت. او به پادشاه وقت نوشت «می‌بینم که مایا‌ها معجونی از کاکائو می‌نوشند که» مقاومت آنها را بیشتر می‌کند و با خستگی مقابله می‌کند".

در سایت خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

اما کاستیلی‌های قدیم فواید پزشکی و دارویی هم برای شکلات یافتند که شاید مایا‌ها نمی‌دانستند اما قطعا هیچ شواهدی مبنی بر استفاده از شکلات به عنوان محرک قوای جنسی وجود ندارد.

منابع دیگر تریپتوفان این مواد غذایی هستند: ماهی آزاد، تخم‌مرغ، گوشت پرندگان، اسفناج، دانه‌های خوراکی، تخمه‌ها و آجیل و سویا.

آیا فلفل تند زندگی جنسی شما را پر‌انرژی می‌کند؟

فلفل تند دارای کپسایسین است که پژوهش‌ها نشان می‌‌دهد باعث افزایش آزاد شدن آندروفین‌ها می‌شود (یکی دیگر از هورمون‌های احساس خوب) که باعث «سرمستی فلفلی» می‌شود.

فلفل تند باعث افزایش سوخت‌و‌ساز و دمای بدن و ضربان قلب می‌شود. البته فراموش نکنید که همیشه بعد از آماده کردن و کار با فلفل تند، دست‌‌های‌تان را خوب بشویید!

چگونه می‌توانید احتمال ناکارآمدی جنسی را کاهش دهید؟

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که خوردن غذا‌های حاوی انواع خاصی از فلانوئید‌ (زردینه‌) ترکیباتی که از گیاهان گرفته می‌شود به کاهش احتمال اختلال نعوظ کمک می‌کند.

در این پژوهش دریافتند که یک فلانوئید خاص به نام آنتو‌سیانین (که در تمشک و بلوبری وجود دارد) و فلانوئید‌های دیگری که در مرکبات وجود دارد، می‌توانند جلوی بروز اختلال نعوظ و ناکارآمدی جنسی را بگیرند.

مصرف بیشتر میوه‌ها باعث کاهش ۱۴درصدی خطر ابتلا به اختلال نعوظ می‌شود؛ اگر همراه با آن ورزش کنیم و مواد غذایی سرشار از فلانوئید مصرف کنیم، میزان کاهش خطر ابتلا به ۲۱ درصد می‌رسد.

بعضی تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای هم برای پیشگیری از اختلال نعوظ مؤثر است و هم کارکرد جنسی را بهبود می‌بخشد چون در این رژیم غذایی از غلات کامل، میوه‌ و سبزی، حبوبات، مغز میوه‌ها (مانند بادام و گردو) و روغن زیتون استفاده می‌شود.

منابع دیگر آنتوسیانین میوه‌های خانوادهٔ گیلاس، توت‌سیاه، بلک‌بری (انگور‌فرنگی) ‌، کرن‌بری (قره‌قاط)، تمشک، بعضی انگور‌ها، بادمجان و کلم قرمز است.

تقویت‌کننده‌های جنسی به سه دستهٔ اصلی تقسیم می‌شوند: آنهایی که بر میل جنسی یا توان جنسی یا لذت جنسی تأثیر می‌گذارند.

از اثر هیچ‌کدام از مواد غذایی به طور علمی و دقیق بر روی انسان خبر نداریم چون سنجش میزان تأثیر این مواد غذایی آسان نیست.

دکتر کریچمن، متخصص بهداشت جنسی می‌گوید که مردم مواد غذایی تقویت‌کنندهٔ جنسی را می‌خورند چون باور دارند که اثر دارد، اگر شما هم فکر می‌کنید ماده‌ٔ غذایی خاصی برای شما مؤثر است، از آن استفاده کنید، چرا که نه؟

بسیاری از مواد‌غذایی که به تقویت‌کننده‌های جنسی معروف شده‌اند، مواد غذایی سالمی هستند اما توصیه می‌کنیم که از کاربرد عصاره‌های گیاهی یا مواد مشکوکی که اطلاعات صحیح ندارد یا هر چیزی که ادعای معجزه دارد، پرهیز کنید.

بیماری‌های نهفته

اگر دچار کاهش میل جنسی شده‌اید، ممکن است دلیل اصلی آن بیماری یا مشکل دیگری باشد، همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
محققان می‌گویند سرعت راه رفتن یک عامل اساسی برای مشخص شدن میزان سلامت افراد است و افرادی که آهسته راه می‌روند با سرعت بیشتری پیر می‌شوند. نتایج یک پژوهش علمی ثابت می‌کند افرادی که با سرعت اندک راه می‌روند پس از رسیدن به چهل سالگی شاهد پیرشدن سریع‌تر اندام بدن خود خواهند بود و لذا باید بر سرعت راه رفتن خود بیفزایند. همین تحقیق ثابت می‌کند افرادی که در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ زندگی خود با سرعت کمتری نسبت به سایر همسن‌های خود راه می‌روند، زودتر می‌میرند ولی افرادی که در سنین پایین‌تر هم با سرعت کمتری راه می‌روند، برای خود مشکلات پزشکی و بهداشتی ایجاد می‌کنند. این بررسی بر روی ۹۰۴ داوطلب صورت گرفته که عمدتا در دهه چهارم زندگی خود به سر می‌برند، پژوهشگران به افراد میانسال توصیه کرده‌اند برای حفظ سلامت خود هر روز مدتی را به راه رفتن سریع بگذرانند و اگر این کار را نکنند شاهد تضعیف کارکردهای سیستم‌های عصبی و شناختی خود خواهند بود. به گفته پزشکان آمریکایی بی توجهی به این موضوع به سرعت برای افرادی که از ۴۰ سالگی عبور می‌کنند، مشکل ایجاد کرده و می‌تواند علاوه بر مشکلات فوق الذکر موجب ضعف بینایی و عضلانی نیز بشود.
مهرمهر18 ساعت قبل
در این موارد از روش رحم جایگزین استفاده می‌شود. در چنین مواردی هم روش رحم جایگزین برای افزایش شانس موفقیت بارداری به زوجین پیشنهاد می‌شود. یغمایی درباره معیارهای انتخاب مادر جایگزین و شرایط زوجین صاحب جنین، گفت: مادر جایگزین باید حتما سابقه یک بارداری موفق داشته باشد. بلکه پس از عقد قرارداد یا تفاهم‌نامه تازه تعهدات هر دو طرف و همچنین مسئولیت نظارتی مرکز درمان ناباروری آغاز می‌شود. بنابراین، زوج‌های متقاضی روش رحم جایگزین باید مراقب باشند که فریب دلالان و تبلیغات نادرست را نخورند.
خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
ماسک لایه بردار روشن کننده پوست هربکس علاوه بر حذف آلودگی‌ها از چهره حس شادابی، جوانی و انرژی به پوست می‌بخشد. ماسک لایه بردار روشن کننده پوست هربکس یک روش پیلینگ بی خطر است که کاملا به بازسازی و جوانسازی پوست می‌ پردازد. ماسک لایه بردار روشن هربکس دارای خواص روشن‌کنندگی صورت، رطوبت رسانی، رفع تیرگی‌های پوستبه طور عمده می‌توان گفت که ماسک لایه بردار روشن هربکس دارای خواص روشن‌کنندگی صورت، رطوبت رسانی، رفع تیرگی‌های پوست و از بین بردن ناخالصی‌های پوست و حفاظت از پوست در برابر صدمات ناشی از اشعه خورشید می‌باشد. برای استفاده از ماسک لایه بردار روشن کننده پوست هربکس، ابتدا پوست صورت را با لوسیون شستشوی صورت هربکس شستشو داده سپس به مقدار مناسب از ماسک به غیر از زیرچشم به پوست بمالید و بعد از ۲۰دقیقه پاک کرده و البته بعد از استفاده از ماسک نیاز به آبکشی نمی‌‌باشد. توصیه می‌شود ماسک لایه بردار روشن کننده هربکس هفته‌ای یک تا دو بار استفاده شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
معاون کل وزارت بهداشت گفت: دو ماه قبل آیین نامه بیمه اجباری سلامت توسط دولت تصویب شد که بر اساس آن، مردم با حمایت دولت تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند و در آبان ماه از سامانه آن بهره برداری می‌شود. وی ادامه داد: با آغاز طرح بیمه اجباری سلامت، مردم می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و انجام ارزیابی وسع، بیمه شوند. در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال ۲۰۱۴ در تعداد افراد مواجه شده با هزینه‌های فقرزای سلامت ۳۳٫۵ درصد کاهش وجود داشته است. وزارت بهداشت نهایت تلاش را می‌کند، اما متاسفانه مالیات بر خرده فروشی سیگار تبدیل به درب کارخانه شد که به ضرر بود. وی بیان کرد: با حضور دکتر نمکی در وزارت بهداشت عمده اقدامات ما در حوزه بهداشتی است.

جدیدترین درمان HPV در ایران + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
دعای ماه صفر: یا شدید القوی‏ ویا شدید المحال یا عزیز یا عزیز یا عزیز ذلت بعظمتک جمیع خلقک فاکفنی‏ شر خلقک یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل یا لا اله الا انت سبحانک انی‏ کنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم وکذلک ننجی المؤمنین وصلی الله علی‏ محمد و اله‏ الطیبین الطاهرین

نظرها

اخبار بیشتر