اختصاص ۲۰۰هزار میلیارد تسهیلات بانکی به توسعه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
اختصاص ۲۰۰هزار میلیارد تسهیلات بانکی به توسعه

اختصاص ۲۰۰هزار میلیارد تسهیلات بانکی به توسعه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به توسعه در سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: اشتغال یک امر پیچیده و موضوع اصلی کشور است.

وی افزود: اگر شرایط اطمینان و قطعیت و همچنین فضای کسب و کار برای سرمایه گذاری فراهم باشد اشتغال هم ایجاد می‌شود و اگر به هر دلیلی عدم قطعیت و اطمینان ایجاد شود روند اشتغال هم مختل خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه ادامه داد: باید برنامه ویژه‌ای برای استانهای با وضعیت مشابه کرمانشاه داشته باشیم.

شریعتمداری با بیان اینکه نظام کار و تولید در کشور پوست اندازی کرده است، گفت: کسب و کارهای نوینی شکل گرفته است و نیازمند بازنگری در قانون کار هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باز شدن مررهای شوشمی و شیخ صله را نیاز اساسی استان کرمانشاه دانست و گفت: باید با فراهم کردن شرایط مناسب امنیتی از مزیت‌های مرزی استفاده کرد.

وی بیان داشت: با وجود اینکه استان کرمانشاه در رده ۲۳ فضای کسب و کار قرار دارد اما می‌توانید با بهبود شرایط موجود سرمایه گذاری‌های بیشتری را برای استان جذب کنید.

شریعتمداری گفت: دولت در این شرایط عدم اطمینان فعلی ممنوعیت صادرات ۱۳۰۰ قلم کالا و رونق تولید داخلی را در پیش گرفت و در این شرایط نیازمندی به مواد اولیه برای تولید نعمت بزرگی برای استانهای مرزی است که باید از آن استفاده کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر تامین منابع ریالی مورد نیاز تعاونی‌های مرزنشین افزود: این تعاونی‌های می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند. همچنین ایجاد تعاونی‌های مرزی هم به عنوان یک راهکار مقابله با تحریم حتما مورد حمایت این وزارتخانه است.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی تصریح کرد: در زمینه تامین منابع برای تعاونی‌های باید قدم جدی برداریم؛ تعاونی‌ها برای تامین منابع از محل تسهیلات چهار و هشت درصدی از تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی اقدام کنند.

شریعتمداری بیان داشت: ما همچنین در بحث توسعه بومگردی هم آماده‌ایم قدم‌های ویژه‌ای برداریم و از محل سرمایه متمرکز منابعی برای این مورد قرار دهیم و معتقدیم که می‌توانیم قدم هاب خوبی در این زمینه برداریم.

وی گفت: امسال تا پایان سال ۹۵۰ هزار میلیارد تومان منابع سیستم بانکی تزریق می‌شود که بخشی از آن برای سرمایه در گردش فعالیتهای اقتصادی است و ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از این منابع به توسعه اختصاص می‌دهیم چراکه اشتغال در توسعه اقتصادی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یارانه دستمزد برای هشت استان از جمله کرمانشاه در نظر گرفته شده که ۱۰ هزار و ۷۴۰ نفر سهم استان است و در زمینه مشوق‌های بیمه‌ای هم برای ۵۵۰۰ نفر در استان کرمانشاه سهمیه در نظر گرفته شده است.

شریعتمداری اشاره‌ای به مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی هم داشت و گفت: ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بارنشسته تامین اجتماعی و یک میلیون و ۴۰۰ بازنشسته کشوری در کشور داریم.

وی در مورد امهال وامهای زلزله‌زدگان هم وعده پیگیری در دولت را داد و در مورد حق مناطق جنگی برای بازنشسته‌ها هم گفت: این موضوع را هم حتما پیگیری خواهیم کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ هوشمندانه فریبا نادری به اتهام ریاکاری در سفرش با چادر به کربلا + فیلم

رکنارکنا11 ساعت قبل
فریبا نادری یکی از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون که چند سال پیش در پیاده روی عظیم و باشکوه اربعین حسینی شرکت کرده بود در جواب سوال مهندسی شده خبرنگار، که به او گفت برای ریاکاری با چادر به این سفر رفته است پاسخ هوشمندانه‌ای داد و گفت: چادر را به حرمت امام حسین (ع) در آن مسیر به سر کردم. وی خطاب به مجری که به اصرار سعی دارد نیت این بازیگر از سفر اربعین را زیر سوال ببرد می‌گوید: شما انتظار دارید من چه لباسی بپوشم که ریا نشود اگر شینیون می‌کردم خوب بود؟ اینکه می‌گویید پوشیدن چادر یک شو بود برای من مهم نیست و شما را به خدا واگذار می‌کنم. این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین گفت: امیدوارم فرصت این شو برای همه پیش بیاید و اگر شما به پیاده روی نرفته‌اید سعادت نصیبتان شود و به قول خودتان به این شو بروید؛ من اسم پیاده روی اربعین را شو نمی‌گذارم. حضور در پیاده روی اربعین فرصتی بود که خداوند به من عطا کرد تا اشتباهاتم را جبران کنم و تا جوانم بتوانم از اشتباهات خودم بازگردم و بار گناهانم را سبک کنم؛ این سفر یک موهبت الهی بود که نصیب من شد. فریبا نادری عنوان کرد: اگر نیت من ریاکاری و شو بود وقتی در کربلا بودم یک عکس سلفی می‌گرفتم و زیر آن می‌نوشتم من و امام حسین (ع) یهویی!

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

قدم‌ها برای رسیدن به کوی یار، تندتر می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تصاویر مرقد مطهر امام حسین (ع) قدم‌ها برای رسیدن به کوی یار، تندتر می‌شودیک روز مانده به اربعین حسینی، قدم‌ها برای رسیدن به کوی یار، هر لحظه تندتر می‌شود.

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

فیلم/ وصف رهبر انقلاب از جاماندگان اربعین: گرچه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

نظرها

اخبار بیشتر