افزایش حاشیه‌نشینی علیرغم تاکید برنامه ششم بر کاهش ۱۰ درصدی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
افزایش حاشیه‌نشینی علیرغم تاکید برنامه ششم بر کاهش ۱۰ درصدی

افزایش حاشیه‌نشینی علیرغم تاکید برنامه ششم بر کاهش ۱۰ درصدی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

روح‌اله بابایی صالح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه تاکنون برنامه‌ریزی مناسبی برای ساماندهی و کاهش ۱۰ درصدی جمعیت حاشیه‌نشین شهرها بر اساس برنامه ششم توسعه انجام نشده است، گفت: حاشیه‌نشینی در کشور نه تنها کاهش نیافته بلکه طی سال‌های اخیر افزایش یافته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید شفاف‌سازی کند که چه اقداماتی تاکنون برای حل مشکل حاشیه‌نشینی انجام داده است، افزود: در برخی شهرها شاید اقداماتی انجام شده باشد اما انگشت شمار بوده و قابل توجه نیست.

حاشیه‌نشینی زمینه‌ساز گسترش انواع آسیب‌های اجتماعی و جرائم

وی حاشیه‌نشینی را زمینه‌ساز گسترش انواع آسیب‌های اجتماعی و جرائم به ویژه اعتیاد دانست و تصریح کرد: در اغلب کلانشهرهای کشور با معضل حاشیه‌نشینی روبرو هستیم و طی سال‌های اخیر نیز تعداد زیادی از مردم به ویژه کلانشهرها با توجه به افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها به حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند و خرید خانه در کلانشهرها برای مردم به آرزو تبدیل شده است.

نماینده مردم بوئین زهرا مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به طور قطع اگر دولت برای کاهش و کنترل معضل حاشیه‌نشینی گام‌های اساسی برندارد در آینده‌ای نزدیک با افزایش آسیب‌های اجتماعی روبرو خواهیم شد.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

توجه به اشتغال مناطق محروم و روستاها موثر در کاهش حاشیه‌نشینی

وی توجه به اشتغال مناطق محروم و روستاها را در کاهش حاشیه‌نشینی موثر دانست وگفت: کاهش حاشیه‌نشینی در کلانشهرها مستلزم توجه جدی به اقتصاد و اشتغال روستاها است و هر اندازه که تامین امکانات در مناطق مرزی، روستایی و کمتر برخوردار مورد توجه قرار گیرد به همان اندازه از جمعیت حاشیه‌نشین کشور کاسته خواهد شد البته دولت باید نگاهی جدی به اجرای مصوبه برنامه ششم و برنامه‌ریزی مناسبی را برای ساماندهی حاشیه‌نشینان و کاهش ۱۰ درصدی جمعیت حاشیه‌نشین داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت شناسایی و رفع عوامل موثر در افزایش حاشیه‌نشینی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی امری جدی است که باید مورد توجه دولت و سرمایه‌گذاران قرار گیرد و اگر توزیع عادلانه ثروت و امکانات در کشور رعایت شود هزینه‌های آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف13 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم | اسکورت پوتین در عربستان سعودی | پوتین پس از ۱۲ سال وارد ریاض شد

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

ویدئو / نشست مطبوعاتی حسن روحانی و نخست وزیر پاکستان در سعدآباد

ایسناایسنا1 روز قبل
صبح امروز- ۲۱ مهرماه - عمران خان نخست وزیر پاکستان با حسن روحانی رئیس جمهوری در مجموعه سعد آباد دیدار کرد. مقامات پاکستانی پیش از این اعلام کرده بودند که هدف سفر عمران خان میانجیگری میان ایران و عربستان است. روحانی در این دیدار اظهارکرد که «ایران و پاکستان بر این نکته تأکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو میان کشورها مسائل کنونی را به حل و فصل نهایی رساند.» نخست وزیر پاکستان نیز تاکید کرد که «معتقدیم باید با مذاکره مشکلات حل شود و به جنگ منتهی نشود.»

نظرها

اخبار بیشتر