نایب رئیس کمیسیون حقوقی: برخی در موضوع لایحه تجارت به‌دنبال فضا سازی هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
نایب رئیس کمیسیون حقوقی: برخی در موضوع لایحه تجارت به‌دنبال فضا سازی هستند

نایب رئیس کمیسیون حقوقی: برخی در موضوع لایحه تجارت به‌دنبال فضا سازی هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه «منتقدین به لایحه تجارت می توانند ایرادات مستند موثر خود را نسبت به لایحه برای بررسی ارائه دهند»، گفت: برخی افراد به جای اینکه دنبال حل مشکل باشند به دنبال فضا سازی هستند.

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتقاداتی که نسبت به لایحه تجارت و روند و سرعت بررسی آن در مجلس وجود دارد، اظهار داشت: این لایحه از سوی دولت فرستاده شده و در چندین دوره مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اگر منتقدان انتقاد مستندی دارند که می‌تواند موثر واقع شود، ارائه کنند چرا که هنوز کار بررسی لایحه با وجود مواد زیادی که دارد به اتمام نرسیده و مواد هنوز قابل اصلاح است.

وی ادامه داد: تعجب می‌کنم برخی به جای اینکه قصد برطرف کردن مشکل را داشته باشند به دنبال فضا سازی هستند. منتقدان به لایحه در صورتی که مایل باشند می‌توانند ایرادات خود را به شورای نگهبان نیز اعلام کنند تا اگر ایرادات وارد دانسته شود شورای نگهبان ایرادات را برای برطرف کردن مورد تاکید قرار دهد.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان تاکید کرد: در تدوین لایحه تجارت از نظرات و تجارب بسیاری از گروه‌های مرتبط و کارشناسان استفاده شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای الیاس حضرتی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز (سه شنبه) ۹ نفر از نمایندگان مجلس سوالاتی را در بخش‌های مختلف بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک و سایر موارد از وزیر اقتصاد پرسیدند و آقای فرهاد دژپسند هم با دقت و به صورت کارشناسی به این سوالات پاسخ گفت. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر امور اقتصاد و دارایی قانع شدند و تعدادی هم نیاز به اطلاعات تکمیلی دارند و قرار شد که بررسی‌های بیشتری انجام دهند و برخی از نمایندگان هم قانع نشدند. آقای حضرتی در ادامه با اشاره به اینکه (سه شنبه) هر هفته وزرای مختلف به این کمیسیون دعوت می‌شوند، افزود: علاوه بر وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در جلسه امروز به سوال دو نفر از نمایندگان پاسخ گفت. وی افزود: معمولا ما سه شنبه هر هفته فعالیت بخش نظارت کمیسیون اقتصادی مجلس را شاهد هستیم.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
از طرفی هم اگر تحریم‌ها برداشته شود، ایران به تعهدات خود باز می‌گردد و این اقدامات قابل بازگشت است. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص تنش‌های اخیر میان ایران و آمریکا مطرح کرد. ایالات متحده با اتحاد با این رژیم‌‌های استبدادی و تجهیز آن‌ها به سلاح و کمک به فعالیت‌های شرورانه آنها در یمن و نفوذ بدخواهانه آنها در منطقه بحران را شکل داده است و امنیت منطقه ‌را فروخته است. از طرفی هم اگر تحریم‌ها برداشته شود، ایران به تعهدات خود باز می‌گردد و این اقدامات قابل بازگشت است. آنها باید بدانند که ایالات متحده متحد قابل اعتماد نیست و صلح و امنیت منطقه‌ای مربوط به کشورهای منطقه است نه قدرت‌های خارجی.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، به نقل از شورای سیاستگزاری ائمه جمعه استان خراسان شمالی، ائمه جمعه استان در پایان نشست ماهانه امروز خود، بیانیه‌ای در محکومیت اغتشاشات اخیر و لزوم توجه دولت به اقشار ضعیف جامعه صادر کردند. ائمه جمعه استان تصریح کردند: این استقامت، بصیرت، دشمن شناسی و اعتماد به وعده‌های الهی قطعا در چله دوم انقلاب بیشتر مورد احتیاج است چون حراست از یک دستاورد عظیم، مشکل‌تر از ایجاد آن است. مردم باید از چگونگی هزینه صحیح منابع مالی حاصل از این صرفه جویی عظیم مطلع و تبعات مثبت را ببینند. ۲-این طرح تصمیم سران قوا بوده، که ضمن داشتن مطالباتی از مسئولین، لازم است نسبت به تصمیم سران قوا، خوشبین باشیم. ۶- مسئولین امنیتی و اطلاعاتی با دقت از اموال و ناموس مردم صیانت کرده و اجازه تعدی عده‌ای مزدور، به اموال مردم و کشور را ندهند.
مهرمهر15 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: رهبر معظم انقلاب از تصمیم سران سه قوه در اصلاح و مدیریت مصرف سوخت حمایت کردند و تکلیف ما این است که پشت سر ولی فقیه حرکت کنیم. امام جمعه اهواز ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که افزایش نرخ بنزین نباید باعث افزایش قیمت کالا و فشار بر مردم باشد. در این راستا از مسئولان نظارتی و قضایی می‌خواهیم که با نظارت قوی و مستمر اجازه ندهند؛ برخی افراد فرصت طلب به بهانه افزایش قیمت بنزین، بهای کالا و خدمات را افزایش‌ دهند. موسوی فرد عنوان کرد: مطالبات به حق مردم باید در مسیر قانونی و در چارچوب قوانین کشور و در فضایی مناسب و به دور از التهاب و تنش پیگیری‌ شود تا دولت خواسته‌های مردم را بشنود و در مسیر تحقق آن گام بردارد. وی افزود: به‌هرحال این تصمیمی که گرفته شد ممکن است موجب ناراحتی برخی اقشار مردم نیز شده باشد که البته مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کردند اما می‌بایست با کنترل قیمت‌ها از وارد شدن فشار بر زندگی مردم جلوگیری کرد.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری10 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

آخرین تمرین تیم امید برگزار شد

نود4 دقیقه قبل

گرفتار شدن ۵۰ خودرو در برف خوزستان

رکنا5 دقیقه قبل

راهپیمایی تقویت وحدت و امنیت جامعه در بروجرد برگزار می‌شود

مهر7 دقیقه قبل

دو مغازه عروسک فروشی در بازار تهران آتش گرفت

رکنا9 دقیقه قبل

۲۴۰۰ بازداشتی در جریان اعتراضات عراق آزاد شدند

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل