:: رفاهی- خانه محمدعلی شاه در اودسا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

:: رفاهی- خانه محمدعلی شاه در اودسا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
خانه‌ای را که محمدعلی شاه قاجار که پس از خلعش برای اقامتش در اودسای اوکراین اجاره کرد بود اکنون هم باقیست

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کی یف؛ محمدعلی شاه، ششمین شاه قاجار که در تاریخ از او به‌عنوان دشمن مشروطه نام برده می‌شود، در سال ۱۲۸۵ پس از مرگ مظفرالدین شاه تاج‌گذاری کرد. کشاکش شاه جدید با مشروطه‌خواهان دو دوره استبداد کبیر و صغیر را در آن دوران رقم زد. اما مشروطه‌خواهان در سال ۱۲۸۸ تهران را فتح کردند و محمدعلی شاه به سفارتخانه روسیه گریخت. او نهایتا از سوی مجلس عالی از مقام سلطنت خلع و مجبور به ترک ایران شد. وی کاخی را به مدت چند سال در بندر اودسای اوکراین اجاره کرد. محمدعلی شاه سپس با وقوع انقلاب کمونیستی شوروی، به بندر ساوونا در ایتالیا رفت و در همان جا ۱۶ فروردین ۱۳۰۴ در ۵۲ سالگی درگذشت. درگذشت.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

طرح چهار ماده‌ای ایران برای یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری1 روز قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف1 روز قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

ورود ارتش سوریه به مناطق مرزی شمالی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
درپی ورود ارتش سوریه، منطقه راهبردی منبج تحت حاکمیت و کنترل این کشور بازگشت و پرچم سوریه بر فراز آن به اهتزار درآمدبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، با گذشت سه روز از توافق درمورد پیشروی ارتش سوریه به سوی مناطق مرزی شمال این کشور ‏، منطقه راهبردی منبج تحت حاکمیت و کنترل این کشور بازگشت و پرچم سوریه بر فراز آن به اهتزار درآمد. گزارش اختصاصیمصطفی المقداد کارشناس سوریجانبلات شکای سردبیر روزنامه الوطنسرباز رزمنده سوریکاهش درگیری‌ها در مناطق مرزیدرگیری‌ها در مناطق مرزی ترکیه با نزدیک شدن ارتش سوریه به سرحدات مرزهای این کشور با ترکیه، فروکش کرده است. گزارش اختصاصیعقب نشینی ارتش ترکیهشبکه تلویزیونی العالم گزارش داد؛ نیروهای ارتش ترکیه و گروه موسوم به «ارتش آزاد» تحت حمایت این کشور، پس از درگیری با گروه موسوم به «نیروهای سوریه دموکراتیک» از روستای العالیه در شرق شهر رأس العین عقب نشینی کردند. تصرف برخی مناطق به دست ارتش ترکیهشبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گزارش داد؛ نیروهای ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن روستاهای کوزلیه، العامریه، الاربعین و لیلان را در جاده بین المللی حلب- تل تمر که ۱۰ کیلومتر با محل استقرار نیروهای ارتش سوریه فاصله دارد تصرف کردند. روسیه خواستار خروج آمریکاستنماینده ویژه روسیه در امور سوریه گفت مسکو امیدوار است آمریکا نیروهایش را از سوریه خارج کند.

اظهارات ظریف درباره حضورش در فضای مجازی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
آقای محمدجواد ظریف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه دیدارش با فعالان فضای مجازی افزود: در عین حال بعضی کارهاست که نیاز به فکر و کار بیشتری دارد که آن‌ها را در منزل و یا زمان کاری انجام می‌دهم، اما بیشترین حضورم در فضای مجازی، زمانی است که در ماشین هستم. وی در خصوص مدت زمانی که صرف توئیت کردن می‌کند، گفت: معمولا کمتر از چهار پنج ساعت طول نمی‌کشد، اما زمانی هم هست که توئیت باید فورا انجام شود که سعی می‌کنم آن چهار پنج ساعت را در چندین دقیقه متمرکز کنم. آقای ظریف در خصوص سخنانش در این نشست درباره استعفا نیز افزود: من واقعیت را گفتم همان زمان هم اعلام کردم که آنچه من باید انجام دهم به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران است و زمانی که ببینم نمی‌توانم انجام دهم انجام نمی‌دهم.

فیلم | هدیه ویژه‌ پوتین به پادشاه عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر