ماراتون برنامه‌نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
ماراتون برنامه‌نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف

ماراتون برنامه‌نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف

ایسناخبرگزاری ایسنا |
هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه روز پنجشنبه، ۲۸ شهریور ماه جاری در دانشگاه صنعتی شریف فعالیت خود را آغاز کرد و تا روز ۳۰ شهریور ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، پس از گذشت حدود سه ساعت از شروع مسابقات، سالن برگزاری این ماراتون پر از همهمه و شرکت کنندگانی بود که تنها دغدغه‌شان تکمیل طرح ایده اولیه برای گذر از مرحله اول توسط برگزارکنندگان این ماراتون بود.

روزی طلب، دبیر اجرایی هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه در خصوص روند اجرایی مسابقات به خبرنگار ایسنا گفت: این رویداد با هدف پیدا کردن افراد مستعد در حوزه برنامه‌نویسی و متصل کردن‌ آن‌ها به بازار کار برگزار می‌شود. روند برگزاری مسابقات به این شکل است که چند ماه قبل از شروع مسابقات، کمیته ارتباط با صنعت تشکیل می‌دهیم و در جلسه‌ای شرکت‌های فعال در این حوزه را دعوت و چالش‌های اصلی مسابقه را انتخاب می‌کنیم؛ البته قصد داریم چالش‌های ارائه شده در این مسابقه با بازار کار مرتبط باشد تا بعد از آن، گروه‌های برتر مستقیما به شرکت‌های فعال در این زمینه که از حامیان مسابقه نیز هستند، متصل شوند.

وی تصریح کرد: در این مسابقات حدود ۷۰۰ نفر ثبت نام اولیه داشتند که با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش‌ توانستیم فقط ۳۰۰ نفر را پذیرش کنیم؛ در حال حاضر در حدود ۱۰۰ تیم در حال کار روی ایده‌هایشان هستند و هیچ شرایط خاصی برای ثبت نام اولیه نداشتیم و تنها معیارمان ایده‌های اولیه‌ای بود که برای ما ارسال می‌کردند؛ در این مسابقات از حدود ۱۶ استان از جمله تهران، یزد، خراسان رضوی و همدان و از رده سنی ۱۵ تا ۳۵ سال و درگروه‌های دو الی چهار نفره حضور دارند.

دبیر اجرایی هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان ۴۸ ساعت فرصت دارند که یک نسخه اولیه اپلیکیشن موبایل را تحویل تیم داوری دهند و بعد از این حدود ۱۵ تیم برتر برای ورود به مرحله دوم که شنبه شروع می‌شود، انتخاب می‌شوند و در مرحله دوم باید اپلیکیشن‌هایشان را معرفی کنند و در آخر با امتیازگیری رتبه‌بندی تیم‌ها مشخص می‌شود.

روزی طلب تصریح کرد: تمام تجهیزات لازم برای شرکت کننده‌ها به عهده خودشان است، اما وعده‌ای غذایی و خوابگاه توسط مسئولان اجرایی مسابقات برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: جوایز این مسابقه برای سه تیم اول است که برای تیم اول ۱۰ میلیون تومان، تیم دوم سه میلیون تومان و تیم سوم دو میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

ماراتون برنامه‌نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف - 7

در بخش دیگری از این ماراتون با چند گروه از شرکت کنندگان در ارتباط با چگونگی شرایط کلی مسابقات گفت‌وگویی انجام شد که گروه اول اظهار کردند: «امسال دومین سالی است که در مسابقات شرکت می‌کنیم و سال گذشته هم جزو تیم‌های برتر بودیم؛ در این مسابقات بعد از ثبت نام، یکسری ایده به ما می‌دهند که با توجه به ایده‌ها تا ۴۸ ساعت فرصت داریم روی ایده‌ها کار کنیم و اگر داورها تایید کنند مرحله اول مسابقه تمام می‌شود و حدود ۱۵ تیم برای مرحله بعد انتخاب ‌می‌شوند، سپس از بین آنها هر کدام که بهتر باشد به عنوان تیم برتر انتخاب می‌شوند. هدف گروه ما از شرکت در این مسابقه این بود که ببینیم آیا می‌توانیم در این دو روز توانایی‌های خود را بسنجیم و بتوانیم ایده‌های خود را تجاری‌سازی کنیم؟

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

ایده ما در ارتباط با یک نرم‌افزار حسابرسی است که به صورت ماهانه تمام فعالیت‌های حسابداری یک شخص را که شامل پرداخت قبوض و … است، انجام دهد.

کسانی که در این مسابقه شرکت کرده‌اند اکثرا فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستند.

تنها مشکل اینجا از نظر گروه ما شلوغ بودن و کوچک بودن مکان است که باعث شده ما خیلی راحت نباشیم.»

گروه بعدی در این گفت‌وگو با اشاره به ناراضی بودنشان از کوچک بودن مکان مسابقه، گفتند: «مسابقات روند خوبی دارد، به این صورت که ابتدا گروه‌ها جمع می‌شوند و ایده‌پردازی می‌کنند و سپس قسمت عملی کار را شروع می‌کنند و ایده شان را کامل کرده و کارشان را ارائه می‌دهند و پس از تایید داوری، ‌جوایزی به سه گروه اول اهدا می‌شود. گروه ما سال گذشته هم شرکت کرده است، اما به دلیل نداشتن آشنایی کامل، امسال با قدرت بیشتری در مسابقات شرکت کردیم.

ما در این مسابقات سه روز قرنطینه هستیم و حق بیرون رفتن از این مکان را نداریم؛ هدف ما تولید یک اپلیکیشن با کیفیت است؛ چون یکسری کمبود در حوزه گردشگری سلامت وجود دارد و ما قصد داریم این کمبودها را جبران کنیم. در برنامه ما مناطق مختلف با استفاده از هوش مصنوعی به گردشگران معرفی می‌شوند تا بتوانند از کالا و خدمات داخل ایران استفاده کنند و سفر خوشی را داخل ایران داشته باشند.»

گروه بعدی که برای دومین بار از استان تبریز در این مسابقات شرکت کرده بودند، در این گفت‌وگو گفتند: «سال گذشته به دلیل عدم آشنایی کامل با روند مسابقات نتوانستیم جزو تیم‌های برتر باشیم، اما امسال با استفاده از تجارب قبلی امیدواریم هدفمند جلو برویم و مهم‌ترین انگیزه ما از شرکت در این مسابقه به جز بحث مالی، ‌ رتبه آوردن بین تمام کدنویسان تلفن همراه و مطرح شدن در سطح کشور است و برای گروه ما مطرح شدن در سطح کشوری خیلی با ارزش‌تر از جوایز این مسابقه است.

ایده ما در حوزه تبلیغات و کسب و کار است، چون در بازار کار تمام تولیدکنندگان نیاز دارند قبل از تولید محصول‌شان بدانند که محصولشان فروش خواهد داشت یا خیر و یا مشتری چه چیزی از تولیدکننده انتظار دارد و ما ایده‌مان در این خصوص است.»

ماراتون برنامه‌نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف - 17

حال باید دید بین این گروه‌های سخت‌کوش، کدام گروه و با چه ایده‌ای برنده این ماراتون می‌شود؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
نیوشا ضیغمی با آرش پولادخان تاجره نقره ازدواج کرده است. نیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون، متولد ۱۸ تیر ماه ۱۳۵۹ در تهران، است. مرحوم پدرش محسن ضیغمی دبیر بازنشسته بود و مادرش فهیمه رستم‌پور کارمند بازنشسته است و تنها یک خواهر بنام روشا دارد. در حال حاضر هم با همسر خود که متولد ۱۳۵۲ است در کار تجارت نقره و سرمایه گذاری روی فیلم‌ها فعالیت می‌کند. چون کار خانه که فقط آشپزی نیست!
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، روزنامه‌های آرمان ملی، جوان، خراسان، شرق، مردم سالاری با اشاره به دستگیری روح الله زم تیتر‌های «فرجام فریبکار» روح الله زم دستگیر شد «،» آمد نیوز آمد «،» پایان زمزمه پلید زم «،» زم چگونه دستگیر شد «،» آمد نیوز در کنترل سپاه " را برگزیدند. روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به توافق مهم کرد‌ها و دولت سوریه «کنترل مناطق مرزی ترکیه در اختیار سوریه» را تیتر کرد. روزنامه صدای اصلاحات با اشاره به روز جهانی عصای سفید «نابینایان در رویای اشتغال» را انتخاب کرد. روزنامه اعتماد به سخنرانی فرمانده کل قوا در مراسم سالانه دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین (ع) اشاره کرد و تیتر «مقابل امریکا کوتاه نمی‌آییم» را برگزید. روزنامه شهروند با بیان گزارشی درباره رفع انحصار آموزش زبان انگلیسی در مدارس «به جای انگلیسی، چینی یاد بگیرید» را تیتر کرد.

نظرها

اخبار بیشتر