دولت به ورود شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو تمایلی ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
دولت به ورود شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو تمایلی ندارد

دولت به ورود شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو تمایلی ندارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره احتمال ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو، گفت: اگرچه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده وظیفه کنترل بازار و پشتیبانی از مردم را بر عهده دارد اما از آنجا که رئیس این سازمان و مدیران عامل خودروسازان از سوی دولت انتخاب می‌شوند باید دستگاهی مانند شورای رقابت که متشکل از نمایندگان مجلس، قوه قضاییه و … است به پروسه قیمت‌گذاری خودرو ورود کند.

خودروها به دلیل قطعات جزئی در کف پارکینگ ها خاک می خورند و حتی در صورتی که قطعات مورد نیاز آنها نیز تامین شود بسیاری از آنها به دلیل نگهداری نامناسب در پارکینگ‌ها در زیر آفتاب و باران از کیفیت کافی برخوردار نیستند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت و شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو بایکدیگر کلنجار دارند چرا که دولت مخالف ورود شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری است و تمایل دارد تنها سازمان حمایت از مصرف کننده در این امر دخالت داشته باشد.

مردم در شرایط فعلی توانایی خرید خودرو را ندارند

منصوری ادامه داد: در حال حاضر بازار خودرو شیب نزولی را تجربه می‌کند چرا که مردم توانایی خرید خودرو را ندارند در نتیجه از یکسو نقش دلالان در بازار کاهش پیدا کرده و از سوی دیگر انبارها نیز مملو از خودروهای تولیدی شده است.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

ورود قوه قضاییه موجب آرامش نسبی بازار خودرو شد

وی با بیان اینکه ورود قوه قضاییه موجب آرامش نسبی در بازار خودرو شد، اظهار کرد: از ابتدای مهر که سفرها کاهش می‌یابد موج بعدی کاهش قیمت‌ خودرو شروع می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره خودروهای موجود در پارکینگ خودروسازان، گفت: این خودروها به دلیل قطعات جزئی در کف پارکینگ‌ها خاک می‌خورند و حتی در صورتی که قطعات مورد نیاز آنها نیز تامین شود بسیاری از آنها به دلیل نگهداری نامناسب در پارکینگ‌ها در زیر آفتاب و باران از کیفیت کافی برخوردار نیستند.

خودروسازان تمایل ندارند خودروهای کف پارکینگ را با قیمت‌های ارزان روانه بازار کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودروسازان تمایل ندارند خودروهای کف پارکینگ را با قیمت‌های ارزان روانه بازار کنند، اضافه کرد: مردم حاضرند خودروهای ناقص را تحویل بگیرند چرا که این خودروها به دلایلی مانند نبود فندک و … در پارکینگ‌ها مانده‌اند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین16 ساعت قبل
رئیس اداره نظارت سازمان صمت کردستان: عصر کرد - سنندج - رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از ۱۳ مهر تا ۱۹ مهر جاری در بازرسی‌های بعمل آمده ۱۰۶ تخلف کشف و ۹۱ فقره پرونده تشکیل شده است. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، فرزاد سردارزاده اظهار داشت: طی این مدت در مجموع دو هزار و ۱۴۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح بازار صورت گرفته است. وی با بیان کشف ۱۰۶ مورد تخلف در این بازرسی‌ها، افزود: در این رابطه ۹۱ فقره پرونده برای واحدهای متخلف صنفی و غیرصنفی تشکیل شده است. سردارزاده یادآور شد: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان ۱۱۹ مورد گزارش مردمی دریافت و در رسیدگی به آنها ۵۳ مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد. وی بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و غیره واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا با مراجعه به ادارات تابعه در شهرستان‌ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و موارد تخلف را گزارش کنند.
تابناکتابناک21 ساعت قبل
به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویداد‌های اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز مهر ماه پرداخته می‌شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.۲۴ مهر ۱۳۰۵، لایحه ممنوعیت خروج طلا و نقره از سرحدات کشور به تصویب مجلس شورای ملی رسید.۲۴ مهر ۱۳۲۰، هیات وزیران تصویب نامه‌ای در مورد الغای انحصارات صادر کرد. مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز ابراز امیدواری کرد که توافق هسته‌ای با ایران همچنان ادامه داشته باشد. همزمان امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی خود از زمان به قدرت رسیدن، بر حمایت از توافق هسته‌ای ایران تاکید کرد و در عین حال موضع دونالد ترامپ در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داد.۲۴ مهر ۱۳۹۷، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس میزان تقریبی قاچاق سوخت در کشور را اعلام کرد. او افزود: شرایط ما در اقتصاد کشور خاص، اما قابل کنترل و مدیریت است، امروز خدمت به مردم فقط انجام مسوولیت نیست، خدمت به مردم تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان اوجب واجبات است. منابع: روزنامه دنیای اقتصاد و موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی

لزوم واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وزیر صمت: شرکت‌های خودرو ساز به شخص واگذار نمی‌شوند، اما برنامه وزارت صمت، واگذاری شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آقای رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، با اشاره به اینکه خروج برخی خودرو‌ها از خط تولید به ویژه خودور‌های پرتیراژ در دستور کار شرکت‌های خودرو ساز قرار دارد، افزود: از خانواده پراید و پژو خروجی خواهیم داشت، البته خودرویی مناسب، جایگزین آن خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. وی با بیان اینکه، شرکت‌های خودرو ساز، پیگیر اجرای این برنامه هستند گفت: ما نیز این موضوع را پیگیری و حمایت می‌کنیم، در مرحله نخست نیز خودرو پراید در مدلی که تعهدی برای آن وجود ندارد از چرخه تولید خارج می‌شود. وزیر صمت با اشاره به اینکه ما از همه کالا‌های تولید داخل حمایت می‌کنیم افزود: هم اکنون ساخت داخل و خوداتکایی در برخی کالا‌ها از جمله لاستیک سنگین و پارچه‌های مورد نیاز کشور، در اولویت حمایت‌ها قرار دارد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی آقای رحمانی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی بخصوص شهرک‌های صنعتی اطراف تهران گفت: ما در بخش زیر ساخت‌های این شهرک‌ها، به ویژه در خصوص تامین برق با مشکل جدی مواجه هستیم البته در خصوص آب، خط انتقال در حال احداث و در مورد برق نیز نیاز به احداث پست است که وزارت نیرو به دلیل کمبود بودجه، امکان رفع این مشکل را ندارد.

مسابقه پرسرعت‌ترین ماشین‌های خورشیدی جهان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
ایتالیایی‌ها معمولا غذاهای ایرانی را دوست دارند اما نه همه‌ی غذاها را.» پیمان یزدانی - عکاس و گردشگر - نیز که تا کنون به ۲۰ کشور سفر کرده و سابقه تجربه زندگی سه ساله در ایتالیا را دارد، در این‌باره معتقد است: «کمتر کسی در کشورهای دیگر با غذاهای ایرانی آشناست مگر آنکه همسایه ایرانی داشته یا به یکی از رستوران‌های ایرانی در آمریکا یا اروپا رفته باشد. خارجی‌ها برخلاف غذاهای ایرانی، غذاهای عربی مثل «حمص» و … را خوب می‌شناسند. مشکل غذاهای ایرانی این است که طبخ آنها دشوار است و طرز تهیه آنها نیز به زمان نیاز دارد. چون در غذاهای ایرانی و پخت خورش‌ها همه چیز با هم جوشانده می‌شوند، مزه غالبی وجود ندارد و این موضوع چندان باب میل ایتالیایی‌ها نیست.» مردم آلمان هم شناخت کافی از خوراک‌های ایرانی ندارند. در این صورت بهترین راه برای رضایت بیشتر گردشگران از غذا، استفاده از غذاهای ایرانی مورد پسند گردشگران چینی است.

نظارت بر نصب نرخ نامه نان

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌ها، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در چند سال اخیر نرخ نان ثابت بوده و بدلیل افزایش هزینه‌هایی مانند دستمزد کارگر، قیمت‌های آب و برق و هزینه‌های سربار، نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را داشتند که از اول مهرماه بخشنامه جدید نرخ نان اعلام شد. برای ساماندهی قیمت نان بر روی نرخنامه نان قیمت انواع نان با گندم یارانه‌ای و آزاد به همراه وزن چانه مشخص شده است؛ نصب نرخنامه در نانوایی‌ها برای شفافیت قیمت‌ها و جلوگیری از گرانفروشی است که سازمان حمایت در اجرای آن نظارت دارد.

نظرها

اخبار بیشتر