تردد کاروان‌ها در ایام اربعین از هر مرزی به غیر از چذابه ممنوع است/ اجازه بلیت فروشی خارج از نرخ مصوب را نمی‌دهیم/ متوسط کرایه اتوبوس‌های دربستی ویژه اربعین اعلام می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
تردد کاروان‌ها در ایام اربعین از هر مرزی به غیر از چذابه ممنوع است/ اجازه بلیت فروشی خارج از نرخ مصوب را نمی‌دهیم/ متوسط کرایه اتوبوس‌های دربستی ویژه اربعین اعلام می‌شود

تردد کاروان‌ها در ایام اربعین از هر مرزی به غیر از چذابه ممنوع است/ اجازه بلیت فروشی خارج از نرخ مصوب را نمی‌دهیم/ متوسط کرایه اتوبوس‌های دربستی ویژه اربعین اعلام می‌شود

مهران قربانی درباره برخورد با گران فروشی بلیت اتوبوسهای ویژه و VIP در ایام اربعین اظهار داشت: قیمت بلیت اتوبوسهای ویژه و VIP به دلیل امکاناتی که دارند درصدی بیشتر از اتوبوسهای معمولی هستند اما هیچ شرکتی به این بهانه حق فروش بلیت، بالاتر از نرخهای مصوب را ندارد.

اعتمادآنلاین|معاون سازمان راهداری اظهار داشت: هر کاروانی از هر مبدایی، باید از مرز چذابه تردد کند و اتوبوس‌های کاروانی هم در رفت و هم برگشت فقط باید از مرز چذابه عبور کنند.

مهران قربانی درباره برخورد با گران فروشی بلیت اتوبوسهای ویژه و VIP در ایام اربعین اظهار داشت: قیمت بلیت اتوبوسهای ویژه و VIP به دلیل امکاناتی که دارند درصدی بیشتر از اتوبوسهای معمولی هستند اما هیچ شرکتی به این بهانه حق فروش بلیت، بالاتر از نرخهای مصوب را ندارد.

*اجازه فروش بلیت اتوبوس‌های ویژه بالاتر از نرخ مصوب را نمی‌دهیم

او با بیان اینکه قرار نیست بلیت اتوبوسهای ویژه خارج از نرخ مصوب به فروش برسد، ادامه داد: چه در ایام اربعین و چه در سایر ایام اوج و غیر اوج سفر، اجازه فروش بلیت اتوبوس بالاتر از نرخهای مصوب را نمیدهیم و در ایام اربعین هم کنترل ویژه در پایانهها خواهیم داشت.

عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای اظهار داشت: هر شکایتی درباره گران فروشی پیگیری میشود و یکی از انتقاداتی که به سازمان راهداری وارد آمده، برخوردهای متعدد این سازمان با رانندگان و شرکتهای حمل و نقلی متخلف از محل کمیسیون ماده ۱۲ است.

*تعلیق کارت هوشمند رانندگان متخلف

قربانی با اشاره به انوع برخورد با شرکتهای حمل و نقلی و رانندگانی که حقوق مسافران را نادیده میگیرند، گفت: برخوردها به صورت مرحلهای انجام میشود. مرحله اول به متخلف تذکر داده میشود، مرحله دوم جریمه نقدی متناسب با نوع تخلف است و در مراحل بعدی نسبت به تعلیق کارت هوشمند خاطیان اقدام میکنیم.

*تنها مرز مجاز برای تردد کاروان‌ها، چذابه است

معاون حمل ‌و نقل سازمان راهداری و حمل‌ ونقل جاده‌ای همچنین درباره تردد اتوبوسهایی که در ایام اربعین در قالب کاروان قصد تردد از مرزهای کشور را دارند، گفت: کاروانها فقط از مرز چذابه اجازه تردد خواهند داشت.

وی تاکید کرد: هر کاروانی از هر مبدایی، باید از مرز چذابه تردد کند و اتوبوسهای کاروانی هم در رفت و هم برگشت فقط باید از مرز چذابه عبور کنند.

قربانی با اشاره به ازدیاد جمعیت زائران در مرز مهران گفت: سهم مرز مهران بین سایر مرزها برای عبور زائران ۴۵ درصد است اما سال گذشته به دلایل مختلفی این عدد به ۶۵ درصد رسید که با جمعیت مازاد در مرز مهران مواجه بودیم که مشکلات زیادی ایجاد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

*کاهش جمعیت زائران در مرز مهران با راه اندازی مرز خسروی

عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جادهای با بیان اینکه انباشت جمعیت در مرز مهران باعث افزایش ماندگاری مسافران در کشور عراق میشود که هزینههای زائران را افزایش میدهد، ادامه داد: در عراق و عصر اربعین تمام موکبها جمع آوری میشود و زئران از عصر اربعین، دیگر خدماتی را دریافت نمیکنند و به همین دلیل که هزینههایشان افزایش مییابد به نزدیک مرز که مهران است، سرازیر می‌شوند.

او افزود: با فعال شدن مرز خسروی از امسال، چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت زائرانی که از مرز مهران تردد می‌کنند کاهش مییابد چراکه مرز خسروی هم فاصله ۳ الی ۳٫۵ ساعتی با مقصد دارد.

*تعیین کرایه اتوبوس‌های دربستی

قربانی همچنین درباره تعیین نرخ کرایه اتوبوسهای دربستی برای ایام اربعین گفت: جلسهای در این باره برگزار شد و تا روز دوشنبه، عددی تعیین میشود که نرم و متوسط کرایههای دربستی مشخص میکند اما هزینههای سرویسهای دربستی توافقی است. قراردادی است که لیدر گروه با شرکت حمل و نقلی منعقد میکند و متناسب با خدماتی که ارایه میشود قطعا هزینه آن متفاوت خواهد بود.

معاون حمل ‌و نقل سازمان راهداری تاکید کرد: در این قراردادها هموطنان دقت کنند موضوعات به صورت روشن در قرارداد قید شود و شرایط و امکانات را کاملا مشخص کنند. همچنین جزییات جریمههای احتمالی را توافق کنند به ویژه آن دسته از زائران که قصد برگشت با همان اتوبوس را دارند درباره زمان و ساعت برگشت در قرارداد توافق قطعی داشته باشند.

*قرارداد سرویس‌های دربستی فقط با شرکت‌های حمل و نقلی منعقد شود

قربانی با تاکید بر اینکه سرکاروان و لیدر خانواده و اقوام برای انعقاد قرارداد به شرکتهای حمل و نقل بینالمللی مراجعه کنند، گفت: البته اگر انعقاد قرارداد زیر نظر شرکتهای حمل و نقلی نباشد باز هم در صورت شکایت قابل پیگیری است اما به به طور قطع با مشکلاتی مواجه میشوند و اگر توسط شرکتهای حمل و نقلی منعقد نشود امکان پیگیری بسیار ضعیف خواهد شد.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سایت نصر نوشت: شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند. زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد. ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند». همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.

تازه‌های امروز شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران به سوالات مردم در باره مترو، قطع درختان و موضوعات فسادخیز در شهرداری پاسخ گفتند. به گزارش حبرگزاری صدا و سیما، رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران به برخی دغدغه‌های مردم تهران در باره خرابی واگن‌های مترو، برخورد با موضوعات فسادخیر در شهرداری، قطع درختان و خشکاندن باغها در برخی مناطق تهران با هدف ساخت برج‌های سربه فلک کشیده پاسخ گفتند.

کیان ۷۰۰؛ دستاوردی در اوج تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خودروی فوق سنگین نظامی ایرانی کیان ۷۰۰ با قدرت کشندگی بالا با نمونه آمریکایی برابری می‌کند و در خاورمیانه منحصر به فرد است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این تانک بر، نماد خودباوری است. قیمت مشابه خارجی این دستاورد حدود ۵ میلیارد تومان است که متخصصان دفاعی کشور موفق شدند با ۸۰۰ میلیون تومان آن را بسازند.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل

اثرات منفی آلودگی هوا بر بدن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری12 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری17 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری17 ساعت قبل

۴ کشته و ۴۱ زخمی بر اثر برخورد بین یک دستگاه اتوبوس، کامیون و پژو

خبر فوری24 دقیقه قبل

احساس تنفر از خود چیست و چگونه می‌توان از آن رها شد؟

خبر فوری25 دقیقه قبل

نظرسنجی زننده در پارک تهران میان عادل فردوسی‌پور و میثاقی همراه با سیگار! +عکس

ورزش ۱۱35 دقیقه قبل

رسمی؛ ویکتور لیندلوف به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۹ فوتبال سوئد انتخاب شد

طرفداری42 دقیقه قبل

آرسنال از اخراج امری ترسی ندارد

میزان‌آنلاین54 دقیقه قبل

اولین نیروگاه تولید برق از گاز در شمال افغانستان آغاز به کارکرد

میزان‌آنلاین54 دقیقه قبل

درخواست آرژانتین از جمهوری آذربایجان برای بازداشت علی‌اکبر ولایتی!

اقتصادنیوز54 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها