ضرورت اهتمام تمام دستگاه‌ها برای ثبت اطلاعات حقوق کارکنان خود در سامانه ثبت حقوق و مزایا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
ضرورت اهتمام تمام دستگاه‌ها برای ثبت اطلاعات حقوق کارکنان خود در سامانه ثبت حقوق و مزایا

ضرورت اهتمام تمام دستگاه‌ها برای ثبت اطلاعات حقوق کارکنان خود در سامانه ثبت حقوق و مزایا

ایسناخبرگزاری ایسنا |
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی با تاکید بر اینکه «شفافیت یک گام کشور را از مفاسد دورتر می کند»، گفت: هر سه قوه باید به سمت شفافیت حقوق کارکنان و مدیران خود بروند تا در نهایت با شفافیت درهای مفاسد بسته شود.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ضرورت شفاف سازی حقوق مدیران برای جلوگیری از فساد، بیان کرد: قطعا زمانی که شفافیت بالا می‌رود، راه برای انجام بیشتر مفاسد بسته خواهد شد. هر سه قوه باید به سمت شفافیت حقوق کارکنان و مدیران خود بروند تا در نهایت با شفافیت درهای مفاسد بسته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه «همه دستگاه‌ها ملزم به اجرای قانون هستند و تعلل معنایی ندارد» اظهار کرد: از سوی دیگر با شفافیت حقوق کارکنان تمام دستگاه‌ها مشخص می‌شود که هر فردی در هر دستگاهی با توجه به مدرک تحصیلی و سوابق کاری خود چه میزان حقوق دریافت می‌کند. آنگاه باید به موضوع مطالبه کارکنان برای همسان سازی حقوق‌ها در دستگاه‌های مختلف نیز توجه شده و چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

این عضو فراکسیون مستقلین مجلس تصریح کرد: ثبت حقوق کارکنان و مدیران دستگاه‌های دولتی در سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام مثبتی بود که مجلس کلید آن را زد اما نباید از شرکت‌های نیمه دولتی غافل شد. از سوی دیگر در این سامانه باید تمام اطلاعات اعم از حقوق، اضافه کار و حتی میزان پاداش ثبت شود. ما بعضا می‌بینیم که یک فرد از چند جا حقوق می‌گیرد و یا اینکه چند برابر حقوق ثابت، اضافه کار دریافت می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

سلیمی در ادامه با اشاره به ضرورت اهتمام تمام دستگاه‌ها برای ثبت اطلاعات حقوق کارکنان خود در سامانه ثبت حقوق و مزایا، بیان کرد: زمانی که مجلس قانونی را تصویب می‌کند و بنا بر اجرای آن گذاشته می‌شود همه دستگاه‌ها باید برای اجرای آن قانون بکوشند. تعلل در اجرای قانون معنایی ندارد و در صورت تخلف قطعا متناسب با ضوابط در نظر گرفته شده برخورد انجام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حیرت کارشناس شبکه ایران اینترنشنال از عملیات دستگیری روح الله زم

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایران

الفالف13 ساعت قبل
شکار ویژه … جعبه سیاه جنگ روانی دشمن در اختیار ایرانگروه سیاسی الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۶ ۳۹۸۰۷۲۲۱۶۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

استقبال کردهای سوریه از ارتش سوریه

تابناکتابناک1 روز قبل
کردهای ساکن مناطق مرزی سوریه و ترکیه امشب مناطق تحت کنترل خود را به ارتش سوریه تحویل دادند. این اقدام کردها با هدف جلوگیری از پیشروی ارتش ترکیه و رفع بهانه ترکیه برای اشغال این مناطق به بهانه اقدامات تروریستی بود. کردهای سوریه پس از وقوع جنگ داخلی، بخش قابل توجهی از سوریه را تحت کنترل خود درآورده بودند و با پشتیبانی آمریکا، حاضر به پذیرش اعمال حاکمیت دولت مرکزی سوریه نبودند اما رویدادهای اخیر باعث شد آنها ترجیح دادند تحت حاکمیت مرکزی قرار گیرند تا آنکه برای همیشه تحت حاکمیت ترکیه باشند. حرکت نیروهای ارتش ترکیه در این مناطق و همچنین استقبال شبانه کردها از ارتش سوریه در منبج را می‌بینید.

اولین اظهارات و تصاویر روح الله زم بعد از دستگیری: نباید به فرانسوی‌ها اعتماد می‌کردم

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
از اعتماد به دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم. عصر ایران - روح الله زم در نخستین اظهاراتش که از تلویزیون ایران پخش شد، از اعتمادی که به دولت فرانسه داشت، ابراز پشمانی کرد. -از اعتمادبه دولت‌ها بخصوص فرانسه پشیمانم. فرانسه ابتدا از من حفاظت کرد ولی دستگیر شدم که فکرش را نمی‌کردم.

فیلم | اسکورت پوتین در عربستان سعودی | پوتین پس از ۱۲ سال وارد ریاض شد

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

ویدئو / نشست مطبوعاتی حسن روحانی و نخست وزیر پاکستان در سعدآباد

ایسناایسنا1 روز قبل
صبح امروز- ۲۱ مهرماه - عمران خان نخست وزیر پاکستان با حسن روحانی رئیس جمهوری در مجموعه سعد آباد دیدار کرد. مقامات پاکستانی پیش از این اعلام کرده بودند که هدف سفر عمران خان میانجیگری میان ایران و عربستان است. روحانی در این دیدار اظهارکرد که «ایران و پاکستان بر این نکته تأکید دارند که مسائل منطقه راه حل سیاسی دارد و باید از طریق گفت‌وگو میان کشورها مسائل کنونی را به حل و فصل نهایی رساند.» نخست وزیر پاکستان نیز تاکید کرد که «معتقدیم باید با مذاکره مشکلات حل شود و به جنگ منتهی نشود.»

نظرها

اخبار بیشتر