هفت ابتکار دیپلماتیک ایران برای گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. فرهنگ
هفت ابتکار دیپلماتیک ایران برای گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز

هفت ابتکار دیپلماتیک ایران برای گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز

همشهریخبرگزاری همشهری |
همشهری آنلاین: وزیر امورخارجه کشورمان در توییتی هفت ابتکار دیپلماتیک ایران را در سطح جهانی و منطقه‌ای برای راه حل گفت و گوی مسالمت آمیز برشمرد.

به گزارش روز جمعه اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف با برشمردن ابتکارهای دیپلماتیک ایران در سطح جهانی و منطقه‌ای به برخی شعارهای مزورانه واکنش نشان داد:

ائتلاف برای راه حل مسالمت‌آمیز؟ابتکارهای دیپلماتیک ایران:

۱۹۸۵: امنیت در خلیج فارس

۱۹۹۷: گفتگوی تمدن‌ها

۲۰۱۳: دنیا علیه خشونت

۲۰۱۴: مجمع گفتگوی منطقه‌ای

۲۰۱۵: طرح صلح یمن

۲۰۱۷: فرایند آستانه

۲۰۱۹: پیمان منطقه‌ای عدم تجاوز

کد خبر ۴۵۵۶۰۰

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

چشم و گوش بسته به سینما می‌آید/ببینید

برنابرنا1 روز قبل

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.

خدمت مشترک نوجوانان ایرانی و عراقی به زائران

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

رد خون همچنان پرفروش‌ترین فیلم هفته

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ انیمیشن «آخرین داستان» به کارگردانی و نویسندگی اشکان رهگذر، یکی از ۳۲ اثر انیمیشنی خواهد بود که بنا بر اعلام رسمی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین انیمیشن اسکار ۲۰۲۰ شناخته شده است. شرکت ۷ sky Entertainment در کنار استودیو هورخش پخش جهانی انیمیشن «آخرین داستان» را بر عهده دارند. موسیقی متن انیمیشین «آخرین داستان» نیز از ساخته‌های کریستوف رضایی است. از نکات قابل توجه در شاخه بهترین انیمیشن اسکار امسال عدم حضور «شیرشاه» پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینماست که از زمان اکران، بحث‌های فراوانی در مورد تعریف دقیق این اثر سینمایی به عنوان یک فیلم یا یک انیمیشن مطرح بوده است اما حالا به صورت رسمی مشخص شده است که «شیرشاه» به عنوان یک فیلم-انیمیشن کامپیوتری در شاخه‌ها بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۰ واجد شرایط رقابت خواهد بود. کمپانی دیزنی که امسال انیمیشن‌ها «داستان اسباب‌بازی ۴»، «منجمد ۲» و «جاسوس‌های مخفی» را در شاخه بهترین انیمیشن بلند خواهد داشت، با «شیر شاه» شانس خود را در شاخه‌ دیگر این جوایز می‌آزماید.

نظرها

اخبار بیشتر