۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای کارگران هپکو در نظر گرفته شد/ ۸۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شدند/ مطالبات گندمکاران پرداخت شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای کارگران هپکو در نظر گرفته شد/ ۸۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شدند/ مطالبات گندمکاران پرداخت شد

۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای کارگران هپکو در نظر گرفته شد/ ۸۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شدند/ مطالبات گندمکاران پرداخت شد

26 شهریورماه یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی، درباره حواشی گندم‌های ناخالص گفت: «طبق بررسی‌های آزمایشگاهی میزان افت گندم ناشی از وجود خاک محموله‌های گندم بین 1.01 تا 1.03 درصد است.»

اعتمادآنلاین|در هفته‌ای که گذشت اقتصاد برای اهالی رسانه پر خبر بود. از ابهام در توزیع گندم‌های ناخالص و کشمکش دولت و کشاورزان بر سر نرخ خرید تضمینی گندم گرفته تا اعتراض کارگران هپکو، به خبرهای داغ این هفته تبدیل شد. بعد از این اخبار، حذف ۸۰۰ هزار نفر یارانه بگیر مهم‌ترین خبر اقتصادی این هفته بود که هر کدام با اظهارنظرهای متفاوتی از سوی مسئولان همراه شد.

یارانه‌ها به سرانجام رسید؟

یک مقام مسئول با تایید حذف ۸۰۰ هزار نفر از شمول دریافت یارانه نقدی در جریان واریزسه‌شنبه شب یارانه‌های نقدی گفت: لیست افراد واقع در دهک‌های پردرآمد توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان هدفمندی یارانه‌ها تحویل داده شد و سازمان نیز در واریز یارانه نقدی، این لیست را از شمول دریافت یارانه حذف کرد.

تکذیب وجود ناخالصی در گندم

۲۶ شهریورماه یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی درباره حواشی گندم‌های ناخالص گفت: «طبق بررسی‌های آزمایشگاهی میزان افت گندم ناشی از وجود خاک محموله‌های گندم بین ۱٫۰۱ تا ۱٫۰۳ درصد است.» به گفته او از ابتدای فصل خرید تاکنون هفت میلیون و ۷۰۰ هزارتن گندم خریداری شده و این محصول در قالب یک میلیون و ۳۰۰ هزار نمونه تحویل شرکت بازرگانی دولتی، بخش خصوصی و کارخانجات آرد شده که از تمامی این محموله‌ها برای انجام آزمایش نمونه‌برداری شده است.»

ورود کمیسیون کشاورزی موضوع به ضایعات گندم

در همان روز علی ابراهیمی، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: «کمیسیون کشاورزی به موضوع تحویل ۷۰۰هزار تن ضایعات گندم به سیلوها ورود می‌کند.»

به گفته او با توجه به اینکه گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌شود و دولت مبادرت خرید می‌کند مباشرین انتخاب شده عمدتا دولتی هستند و منافع مرتبط با شغل خود ندارند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

۳۰۰ میلیارد تومان بدهی دولت به گندم‌کاران

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، در سی و پنجمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، گفت: «در این جلسه گزارشاتی از مصوبات جلسه قبل صادر شد. تمام مصوبات جلسه قبل به اجرا درآمده است و یکی از نگران‌هایی که در جلسه قبل مطرح کردیم بحث بدهی دولت به کشاورزان به ویژه گندمکاران بود.»

روز چهارشنبه، ۲۷ شهریورماه، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: «تا تاریخ بیست و هفتم شهریورماه سال جاری، مقدار ۷ میلیون و ۷۰۵ هزار تن گندم به ارزش ۱۳ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان از کشاورزان گندم‌کار خریداری شده و با پیگیری‌ صورت‌گرفته، تاکنون مبلغ ۱۳ هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان از مطالبات کشاوزان پرداخت شده است.»

۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای هپکو اختصاص داده می‌شود

حاتم شاکرمی، درباره آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای ساماندهی وضعیت کارخانه هپکوی اراک و کارگران این کارخانه که حقوق معوق دارند، گفته است: «اخیرا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یک جلسه فوق‌العاده داشت که با حضور وزیر صنعت، استاندار مرکزی، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای ستاد ملی تشکیل شد و سه تصمیم بسیار خوب برای ساماندهی این شرکت گرفته شد.»

حواشی اقتصاد هفته گذشته هنوز تمام نشده است. گندم بیشترین واکنش را از سوی کارشناسان داشته و حذف یارانه ثروتمندان هم هنوز در حاله‌ای از ابهام است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین

تابناکتابناک21 ساعت قبل
با اعلام رسمی دولت، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین سه هزار تومان خواهد بود. تصاویر پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین را می‌بینید؛ شرایطی که با گذشت یک روز همچنان در برخی پمپ‌های بنزین تداوم دارد.

پرداخت درآمد گرانی بنزین جدای از یارانه‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: حدود ۱۹ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت رایانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند. وی افزود: از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه، ۲۴ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت حمایت معیشتی دارد. نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است. وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم. وی گفت: پرداخت یارانه‌ها فردی بود، اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست.

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شمول بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. دریافت ۶۵ MB۴۴*۴۳برچسب‌هابنزین محمدباقر نوبخت دولت ایرانپروندهٔ خبریسهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری12 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری14 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری16 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

۲ درصد مردم دچار زخم‌های مزمن‌‌اند

خبر فوری27 دقیقه قبل

تظاهرات چند صد هزار نفری ضد نخست‌ وزیر جمهوری چک

صدا و سیما29 دقیقه قبل

اعتراضاتی در فرانسه که به آتش زدن خودروها منجر شد + فیلم

باشگاه خبرنگاران32 دقیقه قبل

چرا هنرمندان از کشور خارج می‌شوند؟

اقتصاد آنلاین56 دقیقه قبل

تنفس در هوای آلوده چاق‌کننده است

اقتصاد آنلاین1 ساعت قبل

واردات بیش از ۹۷ میلیون دلار عدس به کشور

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل