وزیر ارشاد: دستورالعمل جدید برای پرداخت یارانه مطبوعات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. فرهنگ

وزیر ارشاد: دستورالعمل جدید برای پرداخت یارانه مطبوعات

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
بیش از ۲ هزار و ۱۲۰ نفر در قالب بیمه تکمیلی و ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر در قالب بیمه حوادث و عمر تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفتند.
وزیر ارشاد: دستورالعمل جدید برای پرداخت یارانه مطبوعات - 0

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در یک سال گذشته بیش از ۳۰۰۰ نفر به مجموع خبرنگاران دارای پوشش بیمه‌ای افزوده شده است.

به گزارش ایسنا، سید عباس صالحی در نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در اردبیل اظهار کرد: ما در حوزه بیمه خبرنگاران با مشکلات و دغدغه‌هایی روبه‌رو بودیم که در این دو سال سعی شده است با تغییر عظیم شکل گرفته بخش بزرگی از این مشکلات، دغدغه‌ها و نارسایی‌ها برطرف شده و پوشش بیمه‌ای خبرنگاران شرایط مطلوبی به خود بگیرد.

وی درباره‌ی صدور مجوزها و بازنگری در این زمینه خاطرنشان کرد: ما در صدور مجوزها با دو دیدگاه روبه‌رو هستیم؛ اولین دیدگاه مربوط به بحث عرضه و تقاضا در مسیر ارائه محصولات است که عده‌ای معتقدند باید با صدور مجوز رقابت در بازار ایجاد کرد تا با نگاه حرفه‌ای افراد موفق در صحنه باقی مانده و مابقی حذف شوند. در نگاه دوم که نگاه تائید صدور مجوزها با صلاحدید حرفه‌ای است، بر اساس احراز شرایط مناسب و صلاحیت حرفه‌ای صدور مجوزها انجام می‌شود.

صالحی با اشاره به گله رسانه‌ها از بابت پرداخت یارانه مطبوعات بیان کرد: تا ۱۰ روز آینده دستورالعمل جدید پرداخت یارانه مطبوعات تهیه می‌شود و با بارگذاری که انجام خواهد شد اصحاب رسانه می‌توانند با مراجعه به سایت مطبوعاتی وزارت ارشاد از کم و کیف بهره‌مندی از این تسهیلات مطلع شده و از آن استفاده کنند.

وی جایگاه فرهنگ و هنر ایران زمین و برخی واقعیت‌های در نظر گرفته شده در این زمینه را یادآور شد و گفت: ما از غنای تاریخی در حوزه ادبیات و هنرهای تجسمی و سایر رشته‌ها برخوردار هستیم به طوری که بخش عظیمی از جمعیت ایران با مقوله فرهنگ و هنر از دیرباز آشنایی داشته و با آن انس دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به فارغ‌التحصیلی یک و نیم میلیون نفر دانشجو در رشته‌های هنری و تحصیل ۳۰۰ هزار دانشجو در این زمینه اشاره کرد و افزود: چه به شکل سنتی استاد شاگردی و چه به شکل کنونی که مدرن محسوب می‌شود این تربیت هنرمندان با قوت و قدرت با همکاری اساتید برجسته ادامه دارد.

صالحی به حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها از عرصه فرهنگ و هنر و وجود ظرفیت‌های متعدد در این حوزه اشاره و تصریح کرد: هر چند ما با فراز و فرود در این عرصه روبرو هستیم اما همچنان معتقدیم باید از فرصت‌ها استفاده کرده و به رفع تهدیدها بیش از گذشته کمک کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۱۲۰ نفر در قالب بیمه تکمیلی و ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر در قالب بیمه حوادث و عمر تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفتند.

صالحی به پرداخت ۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب وام و تسهیلات کم بهره در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: ۱۰ برابر شدن اعتبارات و منابع دولتی خود مشوق و زمینه‌ساز پشتبیانی در حمایت از فعالان فرهنگ و هنر است.

وی به عقد تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی برای پرداخت ۵۰ میلیارد تومان منابع اعتباری و بانک آینده برای پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان منابع اشاره و تصریح کرد: هر چند این منابع کافی به نظر نمی‌رسند، اما حرکتی پرشتاب در مسیر حمایت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر است تا با بهره‌مندی از این منابع کم بهره بتوانند فعالیت‌های خود را تقویت کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به رویکرد این وزارتخانه در تجمیع منابع استانی و ملی اشاره کرد و گفت: ما با سفر به استان‌ها تصمیم داریم تا در قالب منابع ترکیبی بتوانیم از استان‌ها در حوزه‌های زیرساختی و برگزاری رویدادهای مختلف حمایت کنیم که در این زمینه ۹۰۰ میلیارد تومان تاکنون در استان‌ها تفاهم‌نامه مشترک بین استانداری‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد به امضا رسیده است.

صالحی ادامه داد: نباید این تفاهم‌نامه‌ها روی کاغذ بمانند بلکه زمینه اجرایی آنها فراهم خواهد شد به طوری که در همین استان اردبیل ۶۰ میلیارد تومان در دو سال آینده در حوزه فرهنگ و هنر زمینه شده که این منابع غیر از اختصاص ۴۰ میلیارد تومانی برای تکمیل تالار شهر در اردبیل خواهد بود.

وی حمایت جدی دولتی در حوزه فرهنگ و هنر را یادآور شد و بیان کرد: البته دولت و حاکمیت فرهنگ را مقوم توسعه ملی کشور و استان‌ها می‌دانند و قطعا با تکیه بر این عناصر می‌توانند آسیب‌های اجتماعی را در استان‌های مختلف اعم از طلاق، اعتیاد و … کاهش دهند.

صالحی اظهار کرد: در نقشه توسعه ملی و استانی یکی از مبانی اصلی توجه به حوزه فرهنگ و هنر و ارائه الگوهای موفق و نقش‌آفرین در این زمینه است که ما سعی داریم به فرهنگ و هنر و رسانه در مسیر یک اقتصاد خلاق و حلال نگاه کرده و به آن کمک کنیم.

وزیر دولت تدبیر و امید، داشتن پیوست فرهنگی را در مبانی توسعه استان‌ها بسیار ضروری خواند و گفت: در ۲۶۰ شهر کشور فراخوان راه‌اندازی مجموعه‌های خلاق داده شده و تفاهم‌نامه مشترک بین استانداری‌ها و وزارت فرهنگ و ارشاد به امضا رسیده است.

صالحی ادامه داد: نباید این تفاهم‌نامه‌ها روی کاغذ بمانند بلکه زمینه اجرایی آنها فراهم خواهد شد به طوری که در همین استان اردبیل ۶۰ میلیارد تومان در دو سال آینده در حوزه فرهنگ و هنر ضمیمه شده که این منابع غیر از اختصاص ۴۰ میلیارد تومانی برای تکمیل تالار شهر در اردبیل خواهد بود.

وی حمایت جدی دولتی در حوزه فرهنگ و هنر را یادآور شد و بیان کرد: البته دولت و حاکمیت فرهنگ را مقوم توسعه ملی کشور و استان‌ها می‌دانند و قطعا با تکیه بر این عناصر می‌توانند آسیب‌های اجتماعی را در استان‌های مختلف اعم از طلاق، اعتیاد و … کاهش دهند.

صالحی اظهار کرد: در نقشه توسعه ملی و استانی یکی از مبانی اصلی توجه به حوزه فرهنگ و هنر و ارائه الگوهای موفق و نقش‌آفرین در این زمینه است که ما سعی داریم به فرهنگ و هنر و رسانه در مسیر یک اقتصاد خلاق و حلال نگاه کرده و به آن کمک کنیم.

وزیر ارشاد از راه‌اندازی گذرهای فرهنگی در تقویت اقتصاد فرهنگ‌محور خبر داد و خاطرنشان کرد: در این گذرها ما به راحتی می‌توانیم با برپایی نمایشگاه‌های سیار و خیابانی و اجرای موسیقی‌های محلی و برپایی غرفه‌های متعدد تولیدات هنرمندان زمینه تقویت اقتصاد هنری و فرهنگی را فراهم کرده و به نوعی بستر و زمینه توسعه همه جانبه را در این بخش فراهم کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پس از شش سال، اول آبان ۱۳۹۸ فیلم خانه پدری پس از ۹ سال و این بار با رده سنی بالای ۱۵ سال اکران شد. در خانه پدری بهتر از هر جنبش عدالت‌خواه دیگری به واکاوی سایه سیاه ظلم بر پیکره زنان ایرانی پرداخته می‌شود. عیاری در خانه پدری بهترین بازیگری مهران رجبی را با وجود تکراری به نظر رسیدن نقش‌آفرینی او به نمایش می‌گذارد. با آن که برق، تلفن و گاز وارد خانه پدری می‌شود، اما ترس هرگز زیرزمین خانه را ترک نمی‌کند. بنابراین تفکری که باعث قتل ملوک شده بود، باعث مرگ سایر زنان خانواده هم می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دلار امروز در بازار آزاد با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته و ۱۱ هزار و هشتصد تومان خریداری می‌شود. همچنین هر یورو امروز با کاهش ۲۰۰ تومانی نسبت به دیروز ۱۳ هزار تومان فروخته و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری می‌شود. فعالان بازار معتقدند تدابیر بانک مرکزی و کاهش تقاضا مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در این بازار محسوب می‌شود.

مردم نگران افزایش قیمت‌ها نباشند

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ حیاط پاستور امروز در حالی میزبان خبرنگاران بود که موضوع اصلی پرسش‌ها را اغتشاشات اخبر تشکیل می‌داد. تاکید دوباره دولت و وزرای اقتصادی با تدابیر دستگاه‌های نظارتی برای رصد بازار، هیچ نگرانی برای افزایش قیمت‌ها به علت اصلاح قیمت بنزین وجود ندارد و به ویژه در حوزه حمل و نقل با افزایش سهمیه خودرو‌هایی که در این بخش فعال هستند نرخ کرایه‌ها و همچین حمل بار افزایش نخواهد یافت.

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
اما در این میان ادامه حیات این صنعت وابسته به اجرای طرح‌های توسعه‌ای و به روزرسانی است که تامین مالی این پروژه‌ها در شرایط فعلی متفاوت از گذشته خواهد بود. یکی از مهم‌ترین دلایل رونق فعلی اقتصاد کشور، حضور فعالانه شرکت‌های پتروشیمی در عرصه تولید و فروش و صادرات است. اما در این میان ادامه حیات این صنعت وابسته به اجرای طرح‌های توسعه‌ای و به روزرسانی است که تامین مالی این پروژه‌ها در شرایط فعلی متفاوت از گذشته خواهد بود. وی تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه را یکی از مهم‌ترین راه‌های تامین مالی طرح‌های پتروشیمی اعلام کرد و گفت: این روش تامین مالی نسبت به افزایش سرمایه شرکت‌ها مزیت‌های فراوانی دارد که معافیت مالیاتی، نقدشوندگی و کاهش زمان در تامین مالی از جمله این مزیت‌ها است. این مقام مسئول نیز مهم‌ترین مزیت صندوق پروژه را کوتاه کردن زمان تامین مالی عنوان کرد که شرکت‌های بورسی می‌توانند در زمان کمتری به سرمایه مورد نیاز خود دست یابند.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

واکنش روسیه به استقرار نیروهای آمریکا در عربستان سعودی

الف12 دقیقه قبل

غرامت ۲۰ میلیون یورویی تاتنهام به پوچتینو

تسنیم15 دقیقه قبل

تدبیر مهم رهبر انقلاب برای ورود صنایع دفاعی به ارتقاء صنعت خودروسازی و نفت/ مثال‌های مهمی که «مخاطب بایدها» نیازمند مرور آنهاست +عکس

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

تمدید قرارداد مدافع پرسپولیس در دستور کار باشگاه

روزنو18 دقیقه قبل

مورالس برای بازگشت به کشورش دست به دامن میانجی‌گران بین‌المللی شد

الف18 دقیقه قبل