زمان سوختگیری با کارت جایگاه‌داران دو برابر افزایش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
زمان سوختگیری با کارت جایگاه‌داران دو برابر افزایش یافت

زمان سوختگیری با کارت جایگاه‌داران دو برابر افزایش یافت

ناصر رئیسی‌فرد، رئیس سابق کانون جایگاه‌داران سوخت کشور با اشاره به اینکه با توجه به استفاده 15 درصدی مردم از کارت سوخت شخصی، شاهد ایجاد صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌ها هستیم، ‌گفت:‌ این اتفاق زمان سوختگیری را تا دو برابر افزایش داده است.

اعتمادآنلاین| ناصر رئیسی‌فرد، ‌رئیس سابق کانون جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: ‌ از زمان آغاز استفاده اجباری از کارت سوخت کمتر از ۱۵ درصد مردم از کارت سوخت شخصی خود استفاده کرده و بقیه از کارت سوخت جایگاه‌داران برای دریافت بنزین استفاده می‌کنند.

وی اصلی‌ترین مشکل دریافت بنزین با کارت سوخت جایگاه‌داران را طولانی‌شدن روند سوخت‌گیری عنوان کرد و ادامه داد: ‌ مشکلات اصلی این است که به دلیل محدودیت کارت جایگاه‌ها برای عرضه بنزین، بعد از ۳۰ لیتر سوخت‌گیری، کارت باید خارج شده و دوباره در سیستم قرار بگیرد اما سیستم هوشمند سوخت فرسوده است و در مواردی که فردی بخواهد بیشتر از ۳۰ لیتر سوختگیری کند مشکل بیشتر هم می‌شود.

رئیسی‌فرد با اشاره به اینکه این مشکل زمان سوختگیری را تا دو برابر افزایش می‌دهد، ‌افزود: ‌ اکنون شاهد ایجاد صف‌های طولانی در ورودی جایگاه‌های سوخت هستیم.

وی تاکید کرد: ‌ باید برای این کار تعریف داشته باشند و هدف را مشخص کنند تا میزان ناهنجاری و فساد به حداقل برسد.

به گفته رئیسی‌فرد، با آغاز مهرماه و افزایش ترافیک ممکن است این صف‌ها طولانی‌تر شود.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی بهترین راه‌حل برای کنترل مصرف و کاهش قاچاق را واقعی‌کردن قیمت بنزین دانست و گفت: ‌ اگرچه نفت یک کالای سرمایه‌ای به شمار می‌رود اما بنزین کالایی مصرفی است بنابراین لازم است تا قیمت آن واقعی شود.

رئیسی فرد روش عرضه بنزین را نیز نامناسب عنوان کرد و افزود: ‌ همه جای دنیا هزینه خدمات را مصرف‌کننده می‌پردازد و جایگاه‌ها نیز با توجه به این امر خدمات با کیفیت‌تری ارائه می‌کنند.

‌الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مردادماه در کشور آغاز شده اما به دلیل آنکه همچنان تعدادی از افراد کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران از اقبال بیشتری برخوردار است.

همچنین یک میلیون کارت در باجه‌های معطل پست وجود دارند که برای دریافت آنها اقدام نشده است. با این حال کارشناسان و صاحبنظران، مهمترین دلیل عدم اقبال مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی را نبود ابزار قیمتی و تک نرخی و ارزان بودن بنزین می‌دانند.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری1 روز قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

فیلم | فرمول محاسبه خسارت تصادفات چه تغییری کرد؟

همشهریهمشهری23 ساعت قبل

:: قاسم زاده- همایش فرصت‌های روابط بازرگانی ایران و انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در نشست هیات اعزامی از اتاق بازرگانی ایران و انگلیس (متشکل از شرکت‌های ایرانی)، اعضای اتاق بازرگانی انگلیس و ایران (شرکت‌های انگلیسی)، شماری از بازرگانان ایرانی ساکن در انگلیس، ‌ نمایندگانی از وزارت تجارت بین الملل انگلیس و هیاتی از گروه تجارت وزارت خارجه، چالش‌های توسعه روابط بازرگانی دو کشور و چشم انداز آن را بررسی کردند. در این نشست که به دعوت حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس برگزار شد، هیات ایرانی متشکل ۳۵ شرکت در زمینه خوراک دام، طیور و آبزیان که برای همکاری با شرکت‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است، در جریان سیاست‌های اقتصادی دو کشور قرار گرفت. -باصداها به ترتیب):۱ – لرد لامونت – رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۲- ریچارد دالتون – قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۳ – حمید بعیدی نژاد – سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، اسپر روز جمعه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: هیچ یک از نیروهای زمینی آمریکا در اجرای منطقه امن مشارکت نخواهند کرد اما با ترکیه و «نیروهای سوریه دموکراتیک» (قسد) در ارتباط خواهیم ماند. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد که خروج آمریکا از شمال شرقی سوریه ادامه خواهد یافت. ترکیه چهارشنبه ۱۷ مهرماه در عملیاتی با نام «چشمه صلح» به بخش‌های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کرد. آنکارا هدف از این اقدام را مقابله با حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی. پ. گ) و ایجاد منطقه امن برای بازگرداندن و اسکان آوارگان سوری عنوان کرده است. آمریکا و ترکیه به توافق رسیده‌اند تا طرف‌‌های درگیر در حمله شمال سوریه برای مدت پنج روز آتش‌ بس برقرار کنند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آقای ابراهیم محمد ولی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی ۱۴۹۰ دلار معامله شد افزود: امروز هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۵۲ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی با اشاره به تاثیر ثبات نرخ ارز در ثبات بازار طلا و سکه گفت: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۹۶۸ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۳ میلیون ۹۶۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۸۳۰ هزار تومان معامله شد. رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۴ هزار ۵۰۰ تومان به فروش رسید.

نظرها

اخبار بیشتر