دفاع مقدس نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
دفاع مقدس نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کرد

دفاع مقدس نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کرد

مهرخبرگزاری مهر |
ساری - امام جمعه موقت ساری با اشاره توانمندی ایران اسلامی پس از انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس تمام نقشه های دشمنان را نقش برآب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای والامقام این دوران اظهار داشت: در دفاع مقدس یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم و این دوران تمام نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کرده است.

وی با اظهار اینکه امروز شاهد بیداری اسلامی در کشورهای منطقه هستیم تصریح کرد: ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس برابر مستکبران جهان ایستاد و امروز به جایی رسید که پهپاد پیشرفته آمریما را موشک ایرانی نابود می‌کند.

وی در بخشی از سخنانش با گرامیداشت آغاز سال تحصیلی خواستار کمک به بچه‌های نیازمند شد و گفت: برحی از دانش آموزان به دلیل مشکلات مالی و حتی نداشتن لباس مناسب از تحصیل باز می‌مانند و باید از دانش آموزان و افراد نیازمند حمایت کرد.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

امام جمعه موقت ساری، تربیت دانش آموزان را امری مهم دانست و خواستار تربیت اسلامی و انقلابی در مدارس و دانشگاه‌ها شد و گفت: مطالب آموزنده و تربیتی باید در کتاب‌های درسی گنجانده شود.

حجت الاسلام قاسمی، همچنین با اشاره به انتخاب و معرفی شهردار ساری از وی خواست تا به فکر رفع مشکلات شهر باشد و از حاشیه پردازی پرهیز کند.

وی خواستار قاطع دستگاه قضایی با افراد و مسئولان متخلف شد و گفت: باید با افرادی که نسبت به بیت المال دست درازی می‌کنند برخورد قاطع صورت گیرد.

امام جمعه موقت ساری با گرامیداشت ایام محرم از امام حسین (ع) به عنوان چراغ هدایت و کشتی نجات آزادیخواهان و مسمانان یاد کرد و گفت: ار امام حسین (ع) نبود انسانیت و جهاد در راه خدا خبری نبود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.
ایمناایمنا1 روز قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر