آمازون تا سال ۲۰۴۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را صفر می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
آمازون تا سال ۲۰۴۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را صفر می‌کند

آمازون تا سال ۲۰۴۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را صفر می‌کند

مهرخبرگزاری مهر |
شرکت آمازون وعده داده در راستای حفاظت از محیط زیست تا سال ۲۰۴۰ انتشار گازهای گلخانه ای و دی اکسیدکربن را از طریق کارخانه ها و مراکز حرفه ای خود متوقف می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، در شرایطی که رئیس جمهور آمریکا اعتقاد چندانی به تخریب محیط زیست بر اثر گرمایش کره زمین ندارد، شرکت‌های فناوری این کشور در تلاش هستند تا تعهدات آمریکا را در توافقنامه زیست محیطی پاریس عملی سازند.

بر اساس مفاد این موافقتنامه باید انتشار دی اکسیدکربن در جو کره زمین تا سال ۲۰۵۰ به صفر برسد و در غیر این صورت گرمایش زمین به سطحی خطرناک و غیرقابل بازگشت خواهد رسید.

شرکت آمازون با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ به هیچ وجه گاز دی اکسیدکربن را به هیچ شیوه‌ای در جو کره زمین منتشر نکند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

در بیانیه مذکور که به امضای جف بزوس مدیرعامل آمازون رسیده، تصریح شده: اگر شرکتی مانند آمازون که سالانه بیش از ۱۰ میلیارد کالا و محصول مختلف عرضه می‌کند می‌تواند ده سال زودتر به مفاد توافقنامه پاریس عمل کند، پس تمامی شرکت‌های دیگر تجاری و فناوری نیز قادر به این کار هستند.

بزوس در این بیانیه از مذاکره‌ها و گفتگوهای خود با مدیران برخی شرکت‌های بزرگ تجاری دیگر در جهان به منظور یافتن روش هایی به منظور حفاظت موثرتر از محیط زیست نیز خبر داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر