هفته دفاع مقدس قریب به ۷۵۰۰ برنامه در فارس اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
هفته دفاع مقدس قریب به ۷۵۰۰ برنامه در فارس اجرا می‌شود

هفته دفاع مقدس قریب به ۷۵۰۰ برنامه در فارس اجرا می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معادون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اعلام کرد که با هدف بزرگداشت این هفته و در راستای اشاعه و ترویج ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس، قریب به هفت هزار و 500 برنامه در سراسر فارس اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از تنویر، سرهنگ علی‌محمد محمدی در آستانه هفته دفاع مقدس، ضمن بزرگداشت این ایام، هشت سال حماسه و ایثار را ویترینی از نمایش عملی مفاهیم عالی انسانی دانست و گفت: خیلی از مفاهیم عالی انسانی و اخلاقی که قبل از آن فقط در قالب عبارات می‌توانستیم بخوانیم در هشت سال دفاع مقدس به صورت مجسم دیدیم.

وی با یادآوری اینکه در تاریخ همیشه جبهه حق و کفر در مقابل هم بوده‌اند و بروز و ظهور این تقابل در سده‌های اخیر بین نظام سلطه و انقلاب اسلامی بوده است، اظهار داشت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی این تقابل معمولا با سیادت و برتری غرب همراه بوده است یکی از این عوامل برتری نظام سلطه، اقتدار سیاسی و نظامی بوده است.

محمدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و برچیده شدن نظام طاغوت در یکی از کشورهای تحت سلطه غرب، برتری سیاسی غرب را به چالش کشید اظهار داشت: دشمنان ما و در رأس آن، استکبار جهانی، برای اعاده حیثیت از دست رفته خود، تلاش کردند تا با انقلاب اسلامی مقابله کند و در کنار همه اقدامات خصمانه از جمله تحریک قومیت‌ها، اقدامات تجزیه طلبانه، ترور شخصیت‌ها، خصوصا مسئولین نظام، یک جنگ نابرابر و ظالمانه را هم به این نظام تحمیل کردند، اما همین جنگی که با انگیزه از بین بردن انقلاب بر ما تحمیل شد، منشأ خیرات و برکات زیادی برای نظام شد که بخشی از این برکات را در پیام معروف امام راحل (ره) که به منشور روحانیت معروف شد به خوبی تبیین شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس گفت: در کنار این دستاوردهای عظیم، این هشت سال را اگر بخواهیم در یک عبارت به کار ببریم، «مجموعه‌ای از صفات متعالی و ارزش‌های پسندیده و انسانی را به تصویر کشید».

محمدی با بیان اینکه در کنار این ارزش‌های فاخر، ما دستاوردهای عظیمی در حوزه‌های نظامی، سیاسی، فناوری، فرهنگی، اخلاقی و معنوی داشتیم تصریح کرد: هفته دفاع مقدس، یک فرصتی برای انعکاس این دستاوردهای عظیم در جنبه‌های مختلف است.

به عقیده محمدی، برنامه‌های هفته دفاع مقدس، باید مثل آئینه‌ای باشد که این دستاوردهای را به خوبی به همه آحاد جامعه خصوصا نسل جوان منعکس کند؛ نسلی که به اقتضای سن، این برهه خاص و مهم از تاریخ را درک نکرده است و در حال حاضر هم با توجه به رشد و پیشرفت و توسعه فناوری‌های عرصه ارتباطات و توسعه شبکه‌های مجازی، مورد هجوم بی رحمانه دشمنان انقلاب قرار گرفته است.

او با یادآوری اینکه بر اینکه برخی از شبهه افکنی‌ها و ابهام آفرینی‌ها هم در حوزه دفاع مقدس اتفاق می‌افتد، تأکید کرد: به همین دلیل تبیین دستاوردهای دفاع مقدس و تبیین نقش بی بدیل ولایت فقیه و مردم انقلابی در تحقق افتخارات، و همچنین نقش کم نظیر بسیج در موفقیت‌های حاصله، از جمله برنامه‌های بسیج است.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس گفت: ما با افتخار اعلام می‌کنیم که در نبرد با جبهه کفر و الحاد و استکبار، پیروز بودیم، پیروز هستیم و ان شاءالله که این پیروزی با استعانت از خداوند متعال، استمرار خواهد داشت.

وی در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس سپاه فجر فارس پرداخت، با یادآوری اینکه امسال شعار محوری «ما پیروزیم» ملاک برنامه‌ریزی‌ها قرار داشته است، گفت: ۷ هزار و ۴۲۲ برنامه پیش بینی شده است که ۵۳۶ برنامه اصلی و محوری در تمامی رده‌های سپاه فجر فارس را نیز شامل می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

این مقام نظامی سپاه استان فارس گفت: رژه ۳۱ شهریور امسال به میزبانی سپاه، تجمع ۵۰ هزار نفری بسیجیان در کل شهرستان‌های استان و به تبع آن تجمع ۱۰هزار نفری رزمندگان و ایثارگران شهر شیراز و سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام)، برپایی ۷۶ مورد نمایشگاه در کل استان که نمایشگاه بزرگ بهشت خاکی در شیراز از این دسته است.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر افزود: برگزاری اردوهای جهادی توسط بسیج سازندگی در موضوعات فرهنگی، اقتصادی و محرومیت زدایی با تمرکز بر حاشیه شهرها در طول هفته دفاع مقدس، از جمله برنامه‌های اجرایی سپاه فجر فارس است و شبیه سازی عملیات شکست حصر سوسنگرد توسط سپاه ناحیه کازرون به همراه نمایشگاه جنبی از برنامه‌های شاخص این هفته است.

وی افزود: با همکاری بسیج صدا و سیمای فارس، برنامه‌های متعددی هم در حوزه صدا و هم در حوزه سیما برنامه‌های متعددی ضبط و در ساعات مختلف با موضوعات مختلف پخش می‌شود، همچنین اطلاع رسانی برنامه‌های در دست اجرا در این هفته و نیز پوشش اخبار مربوطه توسط صدا و سیمای مرکز فارس انجام خواهد شد.

به گفته محمدی، سرکشی از قریب به ۴هزار خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان، حضور راویان دفاع مقدس در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد و ارتباط با سه نسل جدید و انتقال مفاهیم والای دفاع مقدس و نقل ایثارگری و حماسه سازی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، برگزاری بشست‌های بصیرتی در سطح استان پاسخ به شبهات حوزه دفاع مقدس خاصه در فضای مجازی، از دیگر برنامه‌های سپاه فجر فارس خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس برنامه‌های متنوع بسیج دانش آموزی و دانشجویی با محوریت مدارس و دانشگاه‌ها، نمایشنامه‌های صوتی، میدانی و تئاتر خیابانی با محتوای دفاع مقدس، برگزاری موکب دانش آموزی در زنگ تفریح، برگزاری مسابقات مختلف با عنوان «دفاع همچنان باقی است» و اتوبوس مقاومت در دانشگاه‌ها را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده این هفته دانست.

محمدی با بیان اینک تبیین نقش اقشار مختلف و اصناف در هشت سال دفاع مقدس، نقش زنان در آن ایام و تقدیر از نقش آفرینان اصناف و اقشار در هشت سال دفاع مقدس، از دیگر برنامه‌های سپاه فجر فارس است ادامه داد: برپایی بیمارستان صحرایی و درمانگاه تخصصی و ویزیت رایگان، و بالغ بر ۱۸۷ یادواره شهدا در استان، و مسابقات ورزشی، ۴۲ مورد پیاده روی خانوادگی در استان، مسابقات فرهنگی، ورزشی و قرآنی، شب شعر دفاع مقدس و عاشورا، غبارروبی مزار مطهر شهدا، شرکت آحاد بسیجیان در نماز جمعه و برپایی حلقات صالحین با هدف پاسخگویی به شبهات با موضوع دفاع مقدس، نمایش فیلم و تأتر هم از جمله دیگر برنامه‌های عمومی در تمامی رده‌های سپاه فجر فارس است.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر تأکید کرد: باید از این فرصت هفته دفاع مقدس استفاده کنیم و مفاهیم والای ایثار و شهادت رزمندگان را به تصویر بکشیم و این رسالت زینبی در انتقال پیام هشت سال حماسه و ایثار را که برگرفته از پیام کربلاست، به خوبی به نسل بعدی منتقل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

دردسرهای مرض شیرین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ بیماری دیابت در اکثر موارد علامت خاصی ندارد و برای تشخیص آن باید قند خون را اندازه گرفت و بعد از آن آزمایش و چکاپ خون انجام داد.

هفته ترویج علم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

شبی با دانشجویان دانشگاه شریف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در خوابگاه شهید مصطفی احمدی روشن، پای صحبت‌های دانشجویان نشست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دانشجویان در این دیدار‌ها از دغدغه‌هایشان گفتند و می‌خواهند پاسخ شان قول پیگیری باشد؛ از دغدغه‌های فرهنگی گرفته تا موضوع‌های سیاسی و اقتصادی که جای آن در دانشگاه‌هاست.

۱۰ تا از بهترین فیلم‌های فانتزی تمام دوران

7+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

اولین مرکز مین زدایی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۷۰ کشور در دنیا آلوده به مین هستند، افتتاح مرکز مین زدایی ضمن کمک به مناطق مرزی کشورمان، برای دیگر کشور‌ها هم مورد استفاده است.

نظرها

اخبار بیشتر