چه گروه‌هایی از اتباع غیرمجاز می‌توانند در مدرسه تحصیل کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. حوادث

چه گروه‌هایی از اتباع غیرمجاز می‌توانند در مدرسه تحصیل کنند؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: فرصت کوتاهی را در نظر گرفته‌ایم تا اتباع غیرمجاز هم بتوانند برای ثبت‌نام فرزندانش در مدارس اقدام کنند.

آفتاب‌‌نیوز :

چه گروه‌هایی از اتباع غیرمجاز می‌توانند در مدرسه تحصیل کنند؟ - 1

مهدی محمودی در پاسخ به این سوال که فرزندان اتباع غیرمجاز سال تحصیلی جدید می‌توانند همانند اتباع مجاز به مدرسه بروند؟، گفت: برای فرزندان اتباع غیر مجاز فرصت کوتاهی را در نظر گرفتیم تا آنها بتوانند نسبت به ثبت‌نام در مدارس اقدام کنند. البته وظیفه اصلی ما ارائه خدمات به اتباع غیرمجاز نیست اما به دلیل تاکید رهبری بر اینکه این افراد هم تحت پوشش قرار بگیرند، این شرایط را فراهم کردیم.

وی ادامه داد: آن دسته از کودکان اتباعی که مادر ایرانی و پدر تبعه خارجی غیرمجاز دارند و یا برعکس، یا آن دسته از افرادی که تعدادی از اعضای خانواده‌هایشان دارای کارت اقامت یا گذرنامه هستند و یا آنهایی که بیش از دوسال در کشور ساکن هستند می‌توانند در مدارس ثبت نام کنند علاوه بر این اتباعی که غیر مجاز بودند ولی سنوات گذشته ثبت‌نام شدند امسال نیز سرشماری و برگه‌های معرفی اشتغال به تحصیل دریافت خواهند کرد. مشمول هستند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که امسال چندنفر از فرزندان این اتباع غیرمجاز نسبت به ثبت‌نام در مدارس اقدام کردند، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۳۰ هزار نفر از این افراد نسبت به ثبت‌نام در مدارس اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ شکنجه زنان در یک مراسم سنتی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
برگزارکنندگان مراسمی سنتی در هندوستان بر این باور هستند که با زدن شلاق بر بدن زنان، این عمل موجب دور شدن شیاطین و همچنین جلوگیری از بیمار شدن آنها می‌شود.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در آیین تکریم و معارفه معاون مهندسی ناجا ضمن اینکه معاونت مهندسی را یکی از معاونت‌های اثربخش و مهم در ناجا دانست، اظهار داشت: این معاونت هر مقدار که از ابراز و اختیارات به روز شده برخوردار باشد در پیشبرد اهداف سازمان تاثیرش بیشتر خواهد بود. این مقام ارشد انتظامی ضمن بیان این مطلب که تامین مسکن کارکنان از اولویت اصلی ناجا است، گفت: مسکن ملکی کارکنان و خانه‌های سازمانی باید به صورت جدی پیگیری شود و امیدواریم در یک برنامه مدون سه ساله بتوانیم به این هدف برسیم. وی اشاره کرد: معاونت مهندسی باید نظارت بر پروژه‌های عمرانی را به صورت سختگیرانه اعمال نمایند به خصوص در ساخت پاسگاه‌ها و برجک‌ها که مشکل فیزیکی نداشته باشند و جانمایی مناسبی برای استفاده کارکنان اعمال شود. وی همچنین ادامه داد: نهضت تامین مسکن و راه‌اندازی قرارگاه جهادی مسکن که در ناجا صورت گرفته به صورت جدی توسط بنده پیگیری می‌شود و این امر یکی از دغدغه‌های مهم است. شایان ذکر است در این مراسم، ضمن تقدیر از تلاش‌های سردار درویش، سردار محمدرضا اسحاقی به عنوان معاون مهندسی ناجا معارفه شد.
الفالف1 روز قبل
علاج واقعه قبل از وقوع باید می‌شدعلی ساری اهل دشت آزادگان و نماینده مردم اهواز در گفت و گو با خبرنگار الف درباره سرنوشت و وضعیت امروز سیل زدگان خوزستان گفت: سیل در خوزستان طبیعتش با جاهای دیگر فرق می‌کند. ساری ادامه داد: بنابراین باید با توجه به نیاز آب پایین دست سدها آب رها شود و بیش از آن آب پشت سد ذخیره شود. بر این اساس در مدیریت آب سدها باید بیشتر از حداکثر ظرفیت لازم آب ذخیره نشود و البته حد مینیمومی و حداقلی نیز وجود دارد که آب پشت سد نباید از آن کمتر باشد. در واقع لازم بود در حد مورد نیاز آب پشت سدها می‌ماند و بقیه آن به تالاب شادگان و هورالعظیم سرازیر می‌شد و به همین سادگی سیل خوزستان رخ نمی‌داد. ساری درباره میزان خسارات ناشی از سیل در خوزستان گفت: مسئولان در زمان وقوع سیل اعلام کردند که سیل زدگان در هتل‌های لاکچری هستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
ساعت۲۴-خشونت فرزندان علیه والدین موضوعی است که غالبا از سوی والدین پنهان نگه داشته می‌شود، تکریم فرزند در جامعه امروز نیز به حالت اوج خود رسیده است. مشاهدات از زندگی روزمره حکایت از پدران و مادرانی دارد که اختلاف با فرزندانشان از مهم‌ترین دغدغه‌های زندگی روزمره‌شان است. اما سیر خشونت علیه فرزندان از اوایل دهه ۱۹۳۰ مسیر وارونه را در پیش گرفت. امروزه فرزندان در هرم اقتدار خانواده بیش از پیش سهیم هستند و می‌توانند نظارت و اقتدار والدین را به صورت‌های مختلف به چالش بکشند. پاسخگویان در سطح خرد به تاثیر این پدیده بر هر دو طرف کشمکش یعنی فرزندان و والدین اشاره می‌کنند.

فیلم/ راننده ناشی‌ و له شدن خودرو زیر کامیون!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
بی‌احتیاطی راننده خودروی سواری در کنترل صحیح خودرو، حادثه ساز شد. خودرو در یکی از خیابان‌های جزیره ایرلند حرکت می‌کرد که تغییر مسیر ناگهانی توسط راننده، باعث شد ماشین زیر یک دستگاه کامیون له شود.

نظرها

اخبار بیشتر