یک سوم مدارس استان نیاز به بازسازی دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
یک سوم مدارس استان نیاز به بازسازی دارند

یک سوم مدارس استان نیاز به بازسازی دارند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: حدود یک سوم از مدارس استان نیاز به بازسازی دارند که اداره آموزش و پرورش به تنهایی توان رسیدگی به آن را ندارند، به همین منظور فعالیت نهضت بزرگ مدرسه‌سازی توسط خیرین نیک اندیش اوج گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد اعتدادی ظهر امروز به مناسبت آغاز ماه مهر در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، اولویت اصلی آموزش و پرورش را اجرای سند تحول بنیادین دانست و اظهار کرد: بر اساس این سند، چرخش‌های اصلی باید در این نهاد شکل گیرد تا به نهادی فرهنگی و تربیت‌پذیر تبدیل شود.

رئیس کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در حالی سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنیم که ۳۷ هزار و ۵۰۰ کلاس درس در ۷۰۴۰ واحد آموزشی و ۲۲۹ مدرسه استثنایی فعالیت خواهند کرد و ۸۳۶ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در پایه‌های تحصیلی دوازده‌گانه مشغول به تحصیل خواهند بود.

وی ادامه داد: سال تحصیلی پیش رو با بیش از ۵۷ هزار مدرس از معلمان حق‌التدریس، بازنشسته، سرباز معلمان و معلم‌های رسمی آغاز می‌شود و ۸۴ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در پایه اول ابتدایی تحصیل خود را در سیستم آموزش و پرورش آغاز خواهند کرد که این آمار نسبت به سال گذشته ۱٫۵درصد رشد داشته است. آموزش و پرورش استان در جهت تحقق عدالت آموزش، تعداد ۱۱۲۰۰ دانش‌آموز را در ۹۲۳ کلاس و ۵۲۱ مدرسه، به صورت چند پایه تحت پوشش قرار داده است

اعتدادی اظهار کرد: به دلیل نبود تناسب معلمان خروجی از سیستم، بازنشسته و معلمان ورودی ۱۲۰۰۰ نفر کمبود معلم داشته‌ایم که توانسته‌ایم ۷۷۵۶ نفر از این کمبود را پوشش دهیم تا هیچ کلاسی همزمان با اول مهر ماه خالی از آموزگار نباشد و تمام مدارس و کلاس‌ها دایر باشند.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان افزود: ممکن است در روزهای نخستین تا رفع کامل مشکلات، اختلالاتی محدود در برخی نقاط استان وجود داشته باشد، که با آماده باش کامل، به سرعت رفع خواهند شد. علیرغم اقدامات انجام شده، کمبود منابع، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی و خدمات معیشتی برای معلمان مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کند، اما انتظار می‌رود با اجرای مرحله دوم رتبه‌بندی، قدم خوبی برای حل مشکلات برداشته شود.

وی با بیان اینکه در سال آموزشی پیش‌رو، آینده‌سازان کشور را علیه هجمه‌سازی بی اندازه دشمنان، ایمن خواهیم کرد، گفت: بر روی مدرسه محوری تاکید داریم و برآنیم تا هرگونه پویایی را از جایگاه رفیع مدارس آغاز کنیم تا به تعلیم نسلی که در اختیار ما قرار گرفته‌اند اهتمام کنیم.

اعتدادی ادامه داد: در جهت توسعه فرهنگ قرآنی در سال تحصیلی گذشته حدود ۲۵۰هزار دانش آموز در مراحل مختلف مسابقات قرآنی حضور فعال داشتند که حدود شش هزار نفر از آنها موفق به کسب رتبه‌های استانی، ۸۴ رتبه کشوری و ۲۵ رتبه بین‌المللی قرآنی شدند.

وی گفت: همزمان با سال تحصیلی جدید، تعداد ۹۳پروژه در قالب نمازخانه، کتابخانه و ۴۸۲ کلاس درس افتتاح خواهد شد که با وجود مشکلات مالی و اقتصادی که دشمنان کشور ایجاد کرده‌اند، این آمار نسبت به سال گذشته، ۱۲درصد رشد داشته است و همچنان برای تامین امنیت جانی دانش‌آموزان، تعمیر و تامین سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، تحت نوسازی و بهسازی قرار خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نماهنگی از مداح ترک زبان: من الغریب الی الحبیب

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حضرت سید الشداء (ع) مصادف با روز دوم محرم، نامه‌ای به حبیب ارسال کرد و نوشت: من الغریب الی الحبیباز حسین بن علی به حبیب بن مظاهر، واما بعد …حبیب خودت را به ما برسان، بیا ای حبیب ما، بیا دیر میشود …نماهنگ متفاوت حامد صفاری مداح ارومیه‌ای اهل بیت عصمت و طهارت، به مناسبت اربعین حسینی با شعر فارسی، ترکی و عربی، ابراز احساسات معنوی و عاشقانه با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است که با عنوان «الی الغریب» با مضمون شتافتن به سوی امام حسین (ع) که خود را غریب نام برده است.

تنوع مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

راهپیمایی اربعین نماد اتحاد مسلمانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
راهپیمایی اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. این خبر در حال تکمیل است …طنین لبیک یا حسین میلیونها زائر سیدالشهدا از چهار گوشه جهان در جاده‌های اربعینراهپیمای اربعین حسینی، امسال هم مانند سال‌های گذشته نمادی از اقتدار و اتحاد میان مسلمانان شده است. در این میان دو ملت ایران و عراق، که بیشترین سهم را در این راهپیمایی عظیم از آن خود کرده‌اند، بهره بیشتری از این اتحاد و انسجام برده‌اند. طریق الحسین علیه السلامسالم زاده، از میانه‌های عمودهای طریق الحسین علیه السلام، نمی‌از یم این اتحاد را به تصویر کشیده است. سردار سلامی: سپاه آمادگی دارد با تعطیل کردن همه سرویس‌های حمل و نقل سپاه در همه شهرها، اتوبوس‌ها و امکانات حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد زائران به مرز‌ها گسیل کند.

فیلم | اعتراض و پیاده نشدن مسافران پرواز نجف_تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر