رحیم صفوی: آمریکا سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سیاسی

رحیم صفوی: آمریکا سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد

فراروخبرگزاری فرارو |
میراث ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا و ظلم‌های او به ملت ایران و سایر ملت‌های منطقه جز شکست، انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی‌اش مثل اروپایی‌ها ثمری نخواهد داد و ترامپ به تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا تبدیل خواهد شد و در نتیجه ظلم هایی که به ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان و غیر مسلمان کرده دچار بدعاقبتی خواهد شد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: آمریکایی‌ها سخنان دبیرکل حزب‌الله لبنان را جدی بگیرند و بدانند که هر حرکت ضد ایران، منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد.

به گزارش فارس، سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه پیروزی‌های بزرگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حتی مدافعین‌حرم نشات گرفته از منطق و فلسفه عاشورای حسینی است اظهار داشت: کربلای ایران و هشت سال دفاع مقدس در راستای کربلای حسینی معنا پیدا می‌کند و ارتش و سپاه و بسیج و جهاد سازندگی که در شلمچه و فکه و فاو و غرب کشور جنگیدند اگر روز عاشورا بودند در کنار حضرت حسین بن علی علیه السلام می‌جنگیدند.

وی با اشاره به بیانات دو روز قبل رهبر معظم انقلاب خطاب به موکب‌داران و خادمان حسینی اظهار داشت: سال قبل که به اتفاق خانواده‌ام در راهپیمایی اربعین حسینی مشرف بودم بعد از آن خدمت آیت الله ناصری دولت آبادی در اصفهان رسیدم و از ایشان که عالمی ربانی و متقی هستند سوال کردم که فلسفه راهپیمایی چند میلیونی اربعین که از همه کشورهای دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند چیست؟ ایشان فرمودند یکی از شعارهای حضرت مهدی (عج) در زمان ظهور آن است که «من فرزند حسین هستم». در این راهپیمایی چند میلیونی اربعین که سال به سال هم بیشتر می‌شود و مردم جهان اول باید معرفت به حضرت حسین بن علی (ع) و قیام عاشورا پیدا کنند تا بعدا بتوانند به معرفت حضرت مهدی برسند.

رحیم صفوی با بیان اینکه فلسفه عاشورا با فلسفه قیام و ظهور پیوند دارد و آنچه را که ما در زمان خودمان طی همین سی تا چهل سال گذشته در منطقه اعم از مسائل فلسطین، سوریه، عراق، یمن، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌بینیم شاید زمینه هایی برای ظهور حضرتش باشد، خاطرنشان کرد: اعتقاد من این است که همان گونه که خون فرزندان شهید این ملت در ارتش و سپاه و بسیج و جهاد سازندگی در ۸ سال دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد و اربعین هر سال میلیون‌ها نفر به کربلا می‌روند خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: وعده رهبر انقلاب مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید وعده‌ای است که خداوند متعال می‌خواهد روزی مسلمین کند.

وی با اشاره به اقتدار تکاملی انقلاب اسلامی و افول قدرت و ذلت دشمنان اسلام تصریح کرد: سوال این است که اکنون پس از ۳۰ سال از دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی آیا انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا قوی‌تر شده یا دشمنان انقلاب اسلامی یعنی جبهه آمریکایی‌ها و دوستان آمریکایی مثل صهیونیست‌ها و دوستان منطقه‌ای و وابستگان منطقه آنها؟

رحیم صفوی با تشریح دو جبهه کنونی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که متحدین انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت با داشتن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عظیم مردمی و انسان هایی که هم از نظر شخصیتی هوشمند و شجاع و با ایمان و انگیزه هستند و اهداف حق طلبانه و عدالت خواهانه را دنبال می‌کنند از متحدین و دوستان آمریکا در منطقه قوی‌تر شده‌اند. از آمریکایی‌ها هم قوی‌تر شده‌اند چرا که آمریکایی‌ها و دوستانشان یک جریان سلطه‌گر شیطانی هستند. آنها و برخی از کشورهای منطقه یک جریان سرکوبگر ظالم و باطل و تجاوزگر هستند و برعکس متحدین انقلاب اسلامی بدنبال اهداف حق‌طلبانه و ایجاد صلح و امنیت در کشورهای خود و منطقه هستند و از حمایت مردمی برخوردارند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه همه سیاستمداران و استراتژیست‌های جهانی و منطقه‌ای قدرت نفوذ سیاسی و معنوی ما مردمی انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت را از دریایی مدیترانه و فلسطین و لبنان و سوریه و عراق تا دریای سرخ و اقیانوس هند یعنی یمن مظلوم درک می‌کنند، اظهار داشت: طی ۳۰ سال گذشته راهبرد انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در غرب آسیا توانسته اهداف شیطانی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دست نشاندگان آنها را با شکست مواجه کند.

وی ادامه داد: آمریکاییها به راستی پس از ۱۸ سال از اشغال افغانستان مظلوم آیا توانستند آسایش و امنیت و رفاه و پیشرفت را برای ملت افغانستان فراهم کنند؟ واقعیت آن است که راهبرد آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق با شکست مواجه شد. آیا ائتلاف آمریکایی‌ها برای سرنگونی دولت قانونی بشار اسد و راه اندازی داعش طی هفت سال که مسلمان‌ها را هم در سوریه و هم در عراق کشتند و میلیاردها دلار خسارت به بار آوردند و مسلمانان سنی را هم کشتند با پیروزی توأم بود و یا راهبرد‌های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اهداف آمریکا را در سوریه و عراق و لبنان با شکست مواجه کرد؟

رحیم صفوی با طرح این سوال که آیا رئیس جمهور اسبق آمریکا یعنی جرج بوش پسر که به افغانستان و عراق لشکرکشی نظامی کرد و چند ده هزار نفر از مردم مظلوم این دو کشور را کشت، توانست محبوبیت کسب کند؟ تصریح کرد: رئیس جمهور کنونی آمریکا به نظر می‌رسد از تعادل و عقلانیت رفتاری و خردمندی که شایسته یک رییس‌جمهور است خارج شده و مردم آمریکا دچار بدترین رئیس جمهور شده‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه هم طرح خاورمیانه بزرگ بوش پسر با شکست مواجه شد و هم طرح معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا با شکست مواجه شده است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها و جبهه متحد این آمریکا مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب نشینی کنند. همانطور که ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی بعد از ۱۰ سال که در افغانستان بود ملت افغانستان آن‌ها را بیرون کردند، آمریکایی‌ها هم بعد از ۱۸ سال توسط مردم افغانستان همچون علف‌های هرز از این کشور خواهند شد.

وی افزود: به نظر می‌رسد قدرت آمریکا در غرب آسیا رو به افول و نزول است. متحدین آن چون رژیم صهیونیستی نیز که زمانی شعار نیل تا فرات را می‌داد اکنون می‌توانیم شکست هایش طی ۳۰ سال گذشته را ببینیم. دوستان دیگر آمریکا مثل برخی کشورهای عربی در یک راهبرد غلط که صهیونیست‌ها یا آمریکایی‌ها و مشاورین صهیونیستی آمریکایی برای فروش میلیاردها دلار سلاح در مغز و فکر اینها انداخته‌اند با تجاوز به یمن و پنج سال کشتار مردم مظلوم و حتی محاصره همه راه‌ها و بنادر یمن، کاری کرده‌اند که مواد غذایی و دارو به مردم این کشور نرسد ولی سوال اینکه آیا این دو کشور عربی پیروز شدند یا مجبور هستند عقب‌نشینی کنند؟

رحیم صفوی با بیان اینکه پیشنهاد من این است که خردمندان کشورهای عربی تاریخ شجاعت و ایثارگری ملت یمن را بخوانند خاطرنشان کرد: یمنی‌ها چندین هزار نیروی مصری را که در سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ یمن را اشغال کرده بودند، کشتند و آنها را بیرون کردند. آن زمان ملک فیصل پادشاه عربستان و جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر بود و هم عربستان و هم مصر تاریخ شجاعت مردم یمن را می‌دانند. اگر هم‌اکنون یمنی‌ها با عملیات مقابله به مثل دفاع مشروع از خودشان می‌کنند، این یک حق و دفاع مشروع است.

وی تاکید کرد: واقعیت این است که آمریکایی‌ها و متحدین آنها و متجاوزین به فلسطین و یمن هم از نظر اقتصادی و هم نظر نظامی فرسوده و خسته شده‌اند و سیاست‌ها و راهبردهایشان غلط بوده و شکست خورده و اعتبار آمریکا و این رژیم‌های دست نشانده از بین رفته چون رژیم‌های غیر مردمی هستند.

رحیم صفوی با تاکید بر اینکه هم اکنون بازیگران اصلی منطقه دو جبهه انقلاب اسلامی و مقاومت و جبهه‌ای دیگر امریکا و متحدین آن هستند خاطرنشان کرد: رهبری شجاعانه سید حسن نصرالله در لبنان را با رهبری نخست وزیر رژیم صهیونیستی مقایسه کنید و ببینید حرف کدام یک از این‌ها و عدالت خواهانه است و کدامشان شجاعت بیشتری دارند. آیا رهبران جبهه مقاومت با رهبران این کشورها از نظر عقلانیت و قدرت نفوذ مردمیقابل مقایسه هستند؟

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: یکی از پرافتخارترین صحنه‌های اقتدار ملت ایران برای اولین بار طی دویست سال گذشته آن است که انقلاب اسلامی دولت و ملت ایران در دل معادل و توازن منطقه قرار گرفتند و در پیروزی‌های منطقه حرف اول را می‌زنند. البته انقلاب اسلامی و رهبر خردمند حضرت امام و مقام معظم رهبری و ملت شجاع و صبور ایران همواره به دنبال صلح و امنیت پایدار هم در منطقه و هم در جهان بوده و هستند. البته نام صلحی که چند روز پیش آقای پمپئو در دیدار از عربستان سعودی از آن اسم برد با دروغ و خدعه می‌خواهد افکار مردم منطقه و جهان را فریب دهد.

وی با بیان اینکه آقای پمپئو قبلا رئیس سازمان CIA آمریکا بوده و کار آنها فریب دادن و خدعه کردن است، گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند که قدرت نو ظهور انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در حال اوج گیری‌ست و قدرت آمریکا و طرفدارانش در حال افول و نزول است. سیاستآمریکایی‌ها در منطقه غرب آسیا در قبال ایران با شکست مواجه شده و چه در مقیاس جهانی در تک قطبی سازی کردن قدرت و هژمونی قدرت با شکست مواجه شده‌اند و جهان به سمت چند قطبی شدن قدرت و چندجانبه گرایی حرکت می‌کند و هم در مقابله با ایران با شکست مواجه شده‌اند.

رحیم صفوی با تاکید براینکه آقای ترامپ به سرنوشت ۶ جمهور قبل از خود که آمدند و رفتند و نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران را تحمیل کنند، نگاه کند گفت: ترامپ نیز با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. رهبری قدرتمند و خردمندانه مقام معظم رهبری، اد و یکپارچگی قوای سه‌گانه و ملت بزرگ ایران سد تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاستمداران آمریکا را لگدمال خواهد کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: ملت مومن مقتدر و صبور ایران پس از ۳۰ سال که از جنگ می‌گذرد درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته‌اند و مردم جهان ملت ایران را ستایش می‌کنند. هیچ دولت ملتی در یک قرن گذشته نتوانسته حجم از چالش‌ها و بحران‌های داخلی و خارجی را همچون ترورها و فتنه‌های ۸۸ و ۷۸ را دنبال کند و با پیروزی بر آنها غلبه پیدا کند.

رحیم صفوی ضمن تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها انواع دشمنی‌ها و حیله‌ها را برای ترور رهبران ایران، بزرگان ایران و تحمیل جنگ تحمیلی و محاصره اقتصادی جنگ و ترور اقتصادی علیه ایران به کار گرفته‌اند اما در همه قضایا شکست خورده‌اند، گفت: در یک مقابله مثل در جریان‌های اخیر ترامپ هم بداند که ملت ایران یک ملت و قدرت الهی و شکست ناپذیر است چرا که یک جریان حق طلب است و آنها یک جریان شیطانی و باطل هستند. ملت شجاع و صبور ایران فشارهای سیاسی و اقتصادی را به فضل الهی پشت سر خواهد گذاشت و از این تنگنای اقتصادی عبور خواهد کرد.

وی تاکید کرد: میراث ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا و ظلم‌های او به ملت ایران و سایر ملت‌های منطقه جز شکست، انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی‌اش مثل اروپایی‌ها ثمری نخواهد داد و ترامپ به تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا تبدیل خواهد شد و در نتیجه ظلم هایی که به ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان و غیر مسلمان کرده دچار بدعاقبتی خواهد شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: ملت بزرگ ایران پس از گذشت سی سال از دوران عزتمند دفاع مقدس با یک روحیه صبورانه و شجاعانه و با داشتن رهبری مقتدر و خردمند و شجاع و حفظ اتحاد و انسجام قوای سه‌گانه و در یک ائتلاف با جبهه مقاومت اسلامی و با داشتن نیروهای نظامی هوشمند و قدرتمند قادر است از انقلاب اسلامی و امنیت و منافع ملی خود دفاع کند و پاسخگوی همه سناریوهای تهدید باشد و به حول و قوه الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج) با عبور افتخارآمیز از مشکلات کنونی کشور از این تنگنا عبور کند و پیروزی را به آغوش بگیرد و در یک کلام یک کشور مستقل آباد پیشرفته با امنیت و با رفاه و آسایش برای تحقق تمدن نوین اسلامی را تا ۵۰ سال آیندهشکل بدهد.

رحیم صفوی با بیان اینکه در ساختن تمدن نوین اسلامی شدنی است، تصریح کرد: تاریخ تمدن‌های بزرگ بشری نشان داده که بروز و ظهور قدرت‌های فرهنگی-تمدنی ایجاد تغییر در شاکله قدرت‌های فعلی جهان و ترسیم نقشه سیاسی جدید جهان در دهه‌های آینده بدون پشتوانه فلسفی، فکری و اعتقادی شدنی نیست. رخدادهای عظیم سیاسی، اجتماعی و علمی که توانسته‌اند جهان را تغییر دهند همواره بر بستر و پایه یک جهان بینی و برخورداری از یک منظومه‌های فکری و ارزشی، اخلاقی و انسانی و مبتنی بر فطرت بشری استوار بوده است.

وی افزود: همه تحولات عمیق آینده را باید در رشته‌های فلسفی، اخلاقی، فرهنگی و ایدئولوژی‌های پیشران و الهام‌بخش انسانی و صلح‌خواه و عدالت‌خواه جستجو کرد و هرچه بناهای اعتقادی و انسانی که تکیه گاه مستحکم تغییرات هستند قوی‌تر باشند، نظام‌های سیاسی و اقتصادی برآمده از آن هم از پیش‌برندگی و جاودانگی و تاثیرگذاری در معادلات جهانی بیشتر برخوردار خواهند بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: انقلاب اسلامی و مجموعه ملت‌ها و کشور‌های اسلامی مشتمل بر ۵۷ کشور مسلمان و مسلمانان ساکن در سایر کشورهای غیر عضو در سازمان همکاری اسلامی دارای چنان ظرفیت بی‌نظیری از توانمندی‌های فکری انسانی انسانی و ژئوپلیتیکی هستند که می‌توانند با الهام گیری از اسلام ناب محمدی و الگوگیری از انقلاب اسلامی و دولت جمهوری اسلامی با یک همکاری نزدیک به همگرایی بتوانند تمدن نوین اسلامی را تحقق بخشند و هندسه قدرت جهانی را به نفع ملت‌ها و کشورهای اسلامی تغییر دهند.

وی با بیان اینکه ملت ایران به عنوان یک الگو برای سایر ملت‌های اسلامی است گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها تلاش کردند دو دولت جعلی را یکی در افغانستان و یکی در عراق در برابر دولت اسلامی ایران روی کار بیاورند ولی هر دو دولت با شکست مواجه شد و آن چیزی که ماند دولت و نظام برآمده از رای ملت ایران بود.

رحیم صفوی ضمن اشاره به اینکه به فضل الهی و با هوشمندی استواری و صبوری ملت بزرگ ایران و با مجاهدت‌های فراموش نشدنی شهیدان جانبازان و آزادگان پس از گذشت ۳۰ سال از دفاع مقدس ملت ایران انقلاب اسلامی به یک قدرت منطقه غرب آسیا تبدیل شده است بیان داشت: این قدرت شکست ناپذیر است و اگر آمریکایی‌ها به فکر توسعه باشند ملت ایران به آنها از دریای مدیترانه گرفته تا دریای سرخ تا اقیانوس هند پاسخ خواهد داد. آنها سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و بدانند که هر حرکت ضد ایران منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که ما از یک رهبر خردمند و شجاع و از نیروهای مسلح قدرتمند برخورداریم.

وی تاکید کرد: سیاست ایران سیاست ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه غرب آسیا با خروج نیروهای تجاوزگر بیگانه است و این سیاست رهبری و دولت جمهوری اسلامی است. امیدواریم که دشمنان منطقه‌ای و فرا منطقه ما بدانند که ایران قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد بلکه به دنبال استقرار صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حق ملت‌های اسلامی است. رهبری انقلاب اسلامی ما فرمانده کل قوای ایران نیست بلکه فرمانده مدافع بلاد اسلامی فلسطین و عراق و سوریه و یمن است. وقتی که می‌گوییم مرجع تقلید و رهبر انقلاب اسلامی، مفهومش این است و امیدواریم به فضل الهی و با پیوند بین ملت‌های اسلامی تمدن نوین اسلامیکه زمینه ساز ظهور است با عنایات خداوند متعال و توجهات حضرت بقیه الله الاعظم فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | هدیه ویژه‌ پوتین به پادشاه عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
یکی از مقاصدی که همیشه برای سفر جذاب بوده است، جنگل‌ها هستند. جنگل‌ها در همه فصلی جاذبه‌ی خاص خودشان را دارند و شما را به وجد می‌آورند. در بهار با سرسبزی خود، در پاییز با تغییر رنگ خود و دیدن هزاران برگ رنگی و در دیگر فصل‌ها نیز به همین صورت! پیشنهاد امروز ما برای شما سفر به شمال است. سفر به جنگلی در شمال که هنوز بکر مانده است و جوری مرموز به نظر می‌آید که انگار در دل خود رازهای تاریک و ترسناکی پنهان کرده است.

فیلم/ ترور به سبک خاشقچی در سریال تلویزیونی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

لحظه شلاق خوردن زنان جوان برای در امان ماندن از شر شیطان+ فیلم / هند

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، زنان و دختران جوان هند در یک مراسم مذهبی که هر سال در جنوب هند برگزار می‌شود، برای دور ماندن از شیطان صف کشیده‌اند. برای دیدن این کلیپ با ما همراه باشید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اظهارات ظریف درباره حضورش در فضای مجازی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمدجواد ظریف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه دیدارش با فعالان فضای مجازی افزود: در عین حال بعضی کارهاست که نیاز به فکر و کار بیشتری دارد که آن‌ها را در منزل و یا زمان کاری انجام می‌دهم، اما بیشترین حضورم در فضای مجازی، زمانی است که در ماشین هستم. وی در خصوص مدت زمانی که صرف توئیت کردن می‌کند، گفت: معمولا کمتر از چهار پنج ساعت طول نمی‌کشد، اما زمانی هم هست که توئیت باید فورا انجام شود که سعی می‌کنم آن چهار پنج ساعت را در چندین دقیقه متمرکز کنم. آقای ظریف در خصوص سخنانش در این نشست درباره استعفا نیز افزود: من واقعیت را گفتم همان زمان هم اعلام کردم که آنچه من باید انجام دهم به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران است و زمانی که ببینم نمی‌توانم انجام دهم انجام نمی‌دهم.

این فیلم نشت نفت از کشتی SABITI را تکذیب می‌کند

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.
الفالف1 روز قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!

نظرها

اخبار بیشتر