فیلم | درک زمان برای ما در زمین و فضا فرق دارد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی

فیلم | درک زمان برای ما در زمین و فضا فرق دارد؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
زمان مقوله پیچیده‌ای است که در این قسمت برای ما درباره آزمایش‌هایی صحبت می‌کند که روی مقوله ادراک زمانی متمرکز است. سوال این است که آیا مغز انسان روی زمین یا در فضا درک متفاوتی از مقوله زمان دارد؟

در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه سقوط یک زن به ریل مترو چند ثانیه قبل از رسیدن قطار

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
امور مربوط به مهاجرت، درخواست ویزا، فرآیند گرفتن ویزا، اقامت و … از جمله موضوعاتی است که دارای حساسیت بالایی بوده و گاهی انجام اشتباهات جزئی در انجام آن‌ها باعث بروز مشکلات جبران‌ناپذیر برای افراد می‌شود. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور برای کار و تحصیل را دارید یا می‌خواهید برای اهداف کوتاه مدت نظیر تفریح و دیدار خانواده به کشورهای خارجی سفر کنید بسیار مهم است که انجام امور سفر خود را به موسسات باسابقه و معتبر بسپارید.

پاسخ هوشمندانه فریبا نادری به اتهام ریاکاری در سفرش با چادر به کربلا + فیلم

رکنارکنا12 ساعت قبل
فریبا نادری یکی از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون که چند سال پیش در پیاده روی عظیم و باشکوه اربعین حسینی شرکت کرده بود در جواب سوال مهندسی شده خبرنگار، که به او گفت برای ریاکاری با چادر به این سفر رفته است پاسخ هوشمندانه‌ای داد و گفت: چادر را به حرمت امام حسین (ع) در آن مسیر به سر کردم. وی خطاب به مجری که به اصرار سعی دارد نیت این بازیگر از سفر اربعین را زیر سوال ببرد می‌گوید: شما انتظار دارید من چه لباسی بپوشم که ریا نشود اگر شینیون می‌کردم خوب بود؟ اینکه می‌گویید پوشیدن چادر یک شو بود برای من مهم نیست و شما را به خدا واگذار می‌کنم. این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین گفت: امیدوارم فرصت این شو برای همه پیش بیاید و اگر شما به پیاده روی نرفته‌اید سعادت نصیبتان شود و به قول خودتان به این شو بروید؛ من اسم پیاده روی اربعین را شو نمی‌گذارم. حضور در پیاده روی اربعین فرصتی بود که خداوند به من عطا کرد تا اشتباهاتم را جبران کنم و تا جوانم بتوانم از اشتباهات خودم بازگردم و بار گناهانم را سبک کنم؛ این سفر یک موهبت الهی بود که نصیب من شد. فریبا نادری عنوان کرد: اگر نیت من ریاکاری و شو بود وقتی در کربلا بودم یک عکس سلفی می‌گرفتم و زیر آن می‌نوشتم من و امام حسین (ع) یهویی!

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
همچنین در این روز جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین آمده است. زیارت اربعین از اعمال خاص این روز است که بنابر روایتی از امام حسن عسکری (ع) از نشانه‌های مؤمن دانسته شده است. اگر من با پدرت حسین (ع) ملاقات کرده بودم، هر خواسته‏ای که داشت، می‏‌پذیرفتم! غالب علمای معاصر نیز در سفر پیاده کربلا شرکت کرده و کرامات و خاطرات زیبایی از این سفرها نقل شده است. متن زیارت اربعینزیارت اربعین، زیارت مخصوص امام حسین (ع) در روز اربعین است.

فیلم/ قرائت زیارت اربعین در محضر رهبر انقلاب توسط حنیف طاهری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل

گردهمایی میلیون‌ها زائر هم‌زمان با اربعین حسینی در کربلا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
باوجود اینکه بسیاری از زائران امروز وارد کربلا شده‌اند، اما همچنان در مسیر نجف تا کربلا زائران بسیاری در حال پیاده‌روی به سمت حرم حسینی هستند و همچنان موج خروشان زائران اربعین حسینی در حال حرکت است. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوددر حرم‌ امام حسین (ع) نیز زائرانی که وارد می‌شوند با نوای لبیک یا حسین (ع) به سوی ضریح شش‌گوشه سالار شهدا حرکت می‌کنند. در حرم حضرت عباس (ع) نیز در هر گوشه و کناری زائران با زبان‌های مختلف عزاداری می‌کنند و برای شهدای کربلا اشک می‌ریزند. عمار حسین یکی از زائران اربعین حسینی که از شهر ناصریه عراق به کربلا مشرف شده بود، گفت: من به همراه دوستانم از شهر ناصریه با پای پیاده به شهر نجف مشرف شدیم. در ادامه فیلمی از حال وهوای بین‌الحرمین هم‌زمان با اربعین امام حسین (ع) را مشاهده می‌کنید؛ مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر