توهین آشکار داوران آلمانی به کامیلا شمسی/ هزینه حمایت از مردم فلسطین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. فرهنگ
توهین آشکار داوران آلمانی به کامیلا شمسی/ هزینه حمایت از مردم فلسطین

توهین آشکار داوران آلمانی به کامیلا شمسی/ هزینه حمایت از مردم فلسطین

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
داوران جایزه ادبی نلی زاکس در آلمان در عملی که نشان تبعیض آشکار علیه مخالفان اسراییل است، جایزه کامیلا شمسی را پس گرفتند.

کامیلا شمسی، نویسنده انگلیسی پاکستانی‌الاصل از جمله هواداران جنبش تحریم اسراییل است. در یکی از نمونه‌های فشار علیه حامیان مردم فلسطین، ‌ داوران جایزه ادبی نلی زاکس علیه این نویسنده شوریدند و در حالی که برنده جایزه شده بود، جایزه‌اش را پس گرفتند. شمسی در واکنش عمل زشت آن‌ها را تقبیح کرد.

۸ عضو هیأت داوران این جایزه ادبی که به یادبود نلی زاکس شاعر آلمانی یهودی برنده جایزه نوبل، اهدا می‌شود، نخست در تاریخ ۶ سپتامبر کامیلا شمسی را به دلیل «پل زدن میان جوامع» با نوشته‌هایش، برنده جایزه اعلام کردند. اما وقتی پی بردند که شمسی هم از بی‌شمار هنرمندان حامی تحریم اسراییل است، از تصمیم‌شان برگشتند و جایزه را به او ندادند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

شگفت اینکه این جایزه در بزرگداشت «رواداری و آشتی» ‌ اهدا می‌شود.

شمسی در این باره گفت: «باعث ناراحتی بسیار است که هیأت داوران مجبور می‌شود که جایزه را از نویسنده‌ای پس بگیرند که آزادی بیان و آزادی وجدان را پیشه کرده است.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر