تمرینات عجیب مغز که به شما کمک می‌کنند باهوش‌تر شوید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. بین‌المللی

تمرینات عجیب مغز که به شما کمک می‌کنند باهوش‌تر شوید

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
با ارائه تجربیات جدید، مغز، را سالم تر نگه دارید. برای جلوگیری از دست دادن حافظه و فعال کردن ذهن خود، این تمرینات را امتحان کنید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تمرینات عجیب مغز که به شما کمک می‌کنند باهوش‌تر شوید - 1

تمرینات عجیب مغز که به شما کمک می‌کنند باهوش‌تر شوید

با ارائه تجربیات جدید، مغز، را سالم‌تر نگه دارید. برای جلوگیری از دست دادن حافظه و فعال کردن ذهن خود، این تمرینات را امتحان کنید.

دندان‌های خود را با دست مخالف خود مسواک بزنید

تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از طرف مقابل مغز شما (مانند این تمرین) می‌تواند منجر به انبساط سریع و قابل توجهی در قسمت هایی از قشر شود که اطلاعات لمسی را از دست کنترل و پردازش می‌کنند. ورزش مغز: مسواک بزنید و لوله را باز نکنید و خمیر دندان را به صورت معکوس نیز بمالید. در اینجا بیشتر تقویت کننده‌های مغز صبح وجود دارد که باید قبل از کار انجام دهید.

دوش گرفتن با چشمان بسته

دستان شما احتمالا متوجه بافتهای متنوعی از بدن خود می‌شوند که «نمی بینید» و پیامهایی به مغز شما ارسال می‌کنند. ورزش مغزی: سعی کنید فقط از حواس لمسی استفاده کنید (اگرچه برای جلوگیری از سوختگی یا آسیب دیدگی از عقل سلیم استفاده کنید). شیرهای آب را فقط با احساس پیدا کرده و دما را تنظیم کنید. سپس با بسته شدن چشمان خود، به دوش گرفتن بپردازید.

فعالیتهای صبح خود را تغییر دهید

مطالعات تصویربرداری از مغز نشان می‌دهد که کارهای جدید نواحی بزرگی از قشر را تمرین می‌کنند، که نشان دهنده افزایش سطح فعالیت مغز در مناطق مختلف است. این فعالیت هنگامی که کار معمول و خودکار می‌شود کاهش می‌یابد. ورزش مغز: بعد از صرف صبحانه لباس بپوشید، یا تلویزیون یا ایستگاه خبری خود را تغییر دهید. یا از مسیر نسبتا متفاوتی به محل کار خود بروید.

اشیاء آشنا را وارونه کنید (به معنای واقعی کلمه)

وقتی چیزها را به سمت راست نگاه می‌کنید، مغز «کلامی» چپ شما به سرعت آن را نشان می‌دهد و توجه شما را به جای دیگر منحرف می‌کند. هنگامی که آنها وارونه هستند، شبکه‌های راست مغز شما وارد می‌شوند و سعی می‌کنند شکل‌ها، رنگ‌ها و روابط یک تصویر گیج کننده را تفسیر کنند. ورزش مغز: عکس‌های خانواده، ساعت میز یا یک تقویم مصور را به صورت وارونه بچرخانید

صندلی‌ها را در میز ناهار خوری جا به جا کنید

در بیشتر خانواده‌ها، هر کس صندلی «خود» را دارد، اما مغز شما از تجربیات جدید بهره می‌برد. ورزش مغز: صندلی‌ها را تغییر دهید تا موقعیتی را که شما اشغال می‌کنید، چه کسی به آن مربوط هستید، نمای اتاق و حتی نحوه رسیدن نمک و فلفل را تغییر دهید.

با بینی خود ارتباط جدید برقرار کنید

شما به یاد نمی‌آورید هنگامی که «یاد گرفتید» بوی قهوه و چایی را با شروع روز مرتبط کنید. اما، با پیوند بوی جدید - مثلا وانیل، مرکبات یا نعناع - به یک فعالیت، مسیرهای عصبی جدید را هشدار خواهید داد. ورزش مغزی: عصاره‌ای از رایحه دلخواه خود را به مدت یک هفته در نزدیکی تخت خود نگه دارید. وقتی برای اولین بار از خواب بیدار شوید، باز کنید و استنشاق کنید.

شیشه ماشین خود را پایین بیاورد.

هیپوکامپ، ناحیه‌ای از مغز شما که پردازش خاطرات را انجام می‌دهد، به ویژه در ایجاد بو، صداها و مناظر در ساخت نقشه‌های ذهنی نقش دارد. ورزش مغز: سعی کنید بو و صداهای جدید موجود در مسیر خود را شناسایی کنید. باز کردن پنجره ماشین این مدارها را با مواد اولیه بیشتری فراهم می‌کند.

بازی با تغییرات ذخیره

از آنجا که مغز ما به طور منظم به نشانه ‌های بصری برای تمایز بین اشیا استفاده می‌‌کند، با استفاده از تماس برای شناسایی چیزهای مختلف، فعال ‌سازی در نواحی قشری را افزایش می‌‌دهد که اطلاعات لمسی را پردازش می‌‌کند و منجر به سیناپس‌‌ها قوی ‌تر می‌‌شود. (به طور مشابه، بزرگسالانی که بینایی خود را از دست می‌‌دهند، یاد می‌ گیرند که حروف بریل را تشخیص دهند، زیرا مغز آن‌‌ها مسیرهای بیشتری برای پردازش ارتباط خوب اختصاص می‌‌دهد. در حالی که چراغ اتاق خاموش است، سعی کنید اشیا را تشخیص دهید. همچنین می‌‌توانید سکه ‌ها را در جیب خود قرار دهید و زمانی که در یک گوشه توقف می‌ کنید آن ‌ها را شناسایی کنید.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دنیس راس» هماهنگ‌کننده امور مناسبات آمریکا و ایران در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» در مصاحبه با «لو پوان» فرانسه مدعی شد چنانچه برجام به نوعی اصلاح شود، احتمال حفظ آن وجود دارد حال آنکه در شکل فعلی واشنگتن تمایلی برای انجام این کار ندارد. با این حال، وی تاکید کرد که با نزدیک شدن به موعد رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، این احتمال که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور رغبت بیشتری به حصول توافق با ایران نشان دهد، محتمل است. وی همچنین گفت ترامپ خودش اهل معامله است و با میانجی‌گری مشکلی ندارد و چنانچه امانوئل ماکرون همتای فرانسوی این حس را به وجود بیاورد که می‌تواند در این توافق جدید سودمند باشد، ترامپ بهتر از اوباما عمل می‌کند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات جنایتکارانه امروز به باریکه غزه که منجر به شهادت ۴ نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر منجر شده، بیش از ۱۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، رسانه‌های صهیونیست به خسارت‌های وارده به این رژیم در این حملات اذعان کرده‌اند. این رسانه‌ها اذعان کردند که تا این لحظه ۲۹ صهیونیست مجروح در نتیجه این حملات به بیمارستان برزلای ر عسقلان انتقال داده شده‌اند.

از قطر تا بغداد با گل‌های علی دایی به عراق

10+
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل

تصاویر: ادامه اعتراضات خیابانی در بغداد

13+
انتخابانتخاب1 روز قبل
فارسفارس23 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

نظرها

اخبار بیشتر