۴۵۰ میلیون تومان دارو و واکسن دامی فاسد کشف و ضبط شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
۴۵۰ میلیون تومان دارو و واکسن دامی فاسد کشف و ضبط شده است

۴۵۰ میلیون تومان دارو و واکسن دامی فاسد کشف و ضبط شده است

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی کردستان گفت: از ابتدای طرح رصد و پایش دارو و واکسن از مهر ماه ۹۷ تاکنون ۴۵۰ میلیون تومان دارو و واکسن دامی فاسد کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی کردستان، محمد قادرمرزی از اقدامات خوب و نظارت مستمر و سرزده بازرسان ستاد و شهرستان‌ها از مراکز تحت نظارت در طول اجرای طرح رصد و پایش دارو و واکسن دامی در کردستان خبر داد و اظهار داشت: ۳۸۵ نوبت بازدید از مراکز پخش دارو و واکسن، داروخانه‌های دامپزشکی، مراکز مایه کوبی و درمانگاه‌های روستایی و عشایری از سراسر استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه همچنین هزار و ۲۵۱ مورد بازدید توسط کارشناسان شهرستان‌ها صورت گرفته است، افزود: در این بازدیدها فاکتورهای خرید و فروش، قیمت‌های سه ستونی حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و گواهی‌های حمل بهداشتی - قرنطینه‌ای مورد بررسی قرار گرفت و اقلام قابل توجهی دارو و واکسن تاریخ منقضی و قاچاق و بدون هویت به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان ضبط و از چرخه توزیع خارج شد.

خبری: اخبار درباره سلامت

رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی کردستان ادامه داد: در راستای رصد اقلام استراتژیک ۱۵۸ مورد بازدید از کارخانجات مکمل سازی و خوراک دام و طیور و ۲۲۲ نوبت بازدید از مرغداری‌های سراسر استان انجام شده است و بیش از ۱۶ تن مواد اولیه غیر قابل مصرف کشف و با دستور مقام قضایی معدوم شد.

قادرمرزی یادآور شد: همچنین در این مدت صحت وصول محموله‌های ارسالی متیونین و لیزین به کارخانجات خوراک دام و طیور، واحدهای مرغ مادر و تخم گذتار و اتحادیه مرغداران گوشتی استان بررسی شده است.

وی بیان کرد: ۲۳ مورد پرونده متخلفین طرح رصد و پایش به مراجع قضایی و تعزیرات ارجاع شده که منجر به جریمه نقدی ۱۲ مورد شده و سایر پرونده‌ها در جریان است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
در این موارد از روش رحم جایگزین استفاده می‌شود. در چنین مواردی هم روش رحم جایگزین برای افزایش شانس موفقیت بارداری به زوجین پیشنهاد می‌شود. یغمایی درباره معیارهای انتخاب مادر جایگزین و شرایط زوجین صاحب جنین، گفت: مادر جایگزین باید حتما سابقه یک بارداری موفق داشته باشد. بلکه پس از عقد قرارداد یا تفاهم‌نامه تازه تعهدات هر دو طرف و همچنین مسئولیت نظارتی مرکز درمان ناباروری آغاز می‌شود. بنابراین، زوج‌های متقاضی روش رحم جایگزین باید مراقب باشند که فریب دلالان و تبلیغات نادرست را نخورند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
سیستم ایمنی بدن، ابزار قدرتمندی برای کنترل مداوم تمام بدن و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی است. اما سرطان حیله‌گر است و از روش‌های زیادی برای مخفی شدن از تیررس سلول‌های T همیشه هوشیار که در واقع پیاده‌نظام‌های سیستم ایمنی هستند، استفاده می‌کند. ابداع روش‌هایی برای کمک به سیستم ایمنی بدن در زمینه جستجوی سلول‌های سرطانی در واقع درمان بالقوه‌ای برای بسیاری از انواع سرطان محسوب می‌شود. SLR۱۴ با فعال کردن ژن‌هایی که ویروس‌های خاموش را تشخیص می‌دهد و سیستم ایمنی بدن را از وجود آنها مطلع می‌سازد، با ویروس‌های خاموش مبارزه می‌کند. محققان با توجه به اینکه نویدبخش بودن هر دو این روش‌ها در ایمنی درمانی سرطان، سرگرم انجام آزمایش‌های بالینی بر روی انسان هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر احمد المنظری با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما با قدردانی از میزبانی خوب و مهمان نوازی ایران برای اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: سازمان بهداشت جهانی همیشه با طرف ایرانی در ارتباط بوده و دربسیاری از موارد کارهای بزرگی در زمینه بهداشت در ایران انجام شده است. رئیس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: اگر تلاش‌های خود را متحد و تعاملاتمان را بیشتر کنیم قادر خواهیم بود تا سال ۲۰۲۳ بسیاری از انتظارات از نظام سلامت را برطرف کنیم و برای این منظور به چتر حمایتی نیاز داریم. قائم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این برنامه گفت: بر اساس ارزیابی سازمان جهانی بهداشت، ایران از نظر پوشش خدمات سلامت در سال ۲۰۱۸ نمره قبولی ۷۱ و هفت دهم از ۱۰۰ را گرفته است که از میانگین جهانی بالاتر است. دکتر ایرج حریرچی ادامه داد: پیش بینی رسمی سازمان جهانی بهداشت این است که ایران با تلاش‌های چند سال اخیر خود، ۴ سال دیگر با رسیدن به رقم ۸۰ درصد از نظر پوشش خدمات سلامت، کشور اول منطقه باشد. او با تشریح مفهوم پوشش خدمات سلامت گفت: سازمان جهانی بهداشت اقدامات ایران را در کاهش مرگ و میر، افزایش امید به زندگی در ۴۰ سال اخیر و حرکت چند سال اخیر کشورمان در قالب طرح تحول سلامت، ستود.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
اما جالب است بدانید که بدن شما در صورت پیر شدن به شما هشدار می‌دهد که باید مراقب باشید. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برخی علائم به شما می‌گویند که علی رغم این که سن بالایی ندارید اما سن بدنتان از شما پیشی گرفته است. ریزش مو داریدبه نظر می‌رسد ریزش مو یک تهدید جدی برای سلامتی به نظر می‌رسد. البته گاهی ریزش مو به عللی مثل کمبود ویتامین، استفاده از برخی داروها، شیمی درمانی یا حتی استرس و افسردگی مرتبط است اما اگر بی دلیل ریزش مو دارید یا موهایتان نازک و سفید شده‌اند بهتر است بیشتر از ویتامین‌ها استفاده کنید و مراقب سلامتی خود باشید. چروک شدن پوستیکی از رایج‌ترین علامتهای پیر شدن پوست این است که پوستتان چروک شود.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در زمان بارداری این نوع از استرس می‌تواند احتمال زایمان زودهنگام یا تولد نوزاد با وزن پایین را افزایش دهد. تاثیر استرس دوران بارداری بر جنسیت جنینمحققان آمریکایی اخیرا در مطالعات جدیدی دریافته‌اند که استرس در دوران بارداری می‌تواند حتی بر جنسیت جنین نیز تاثیر داشته باشد. بنابر گزارش مدیکال اکسپرس، محققان آمریکایی با بیان اینکه استرس می‌تواند خود را به شکل‌های مختلف نشان دهد، اظهار داشتند: در این بررسی ۲۷ شاخص استرس روانی، جسمی و سبک زندگی ۱۸۷ زن باردار مورد مطالعه قرار گرفت. حدود ۱۷ درصد از این زنان به لحاظ روانی استرس داشتند. نتایج بررسی‌ها نشان داده است زنان بارداری که استرس روانی و جسمی را تجربه کرده بودند کمتر احتمال دارد صاحب فرزند پسر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر